امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ برابر است با Sunday 21 July 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱ ۷:۵۷:۰۷ | کد خبر : 316
 • نوک دماغ یا آینده دور!؟

  از مسائل مهم قابل توجه در جهان امروز این است که برخی هنوز طبق سیاق گذشته در فکر استثمار دیگر کشورها هستند .اما نکته ای قابل تأمل است وآن اینکه درزمان قدیم تر با جنگ نظامی و کشت وکشتار فیزیکی به این موضوع دست می یافتند ولی امروزه روشهای نوینی را مدنظرداشته و عملیاتی می کنند.قبل از شرح روشهای نوین استثمار و به عبارت صحیح تر جنگ عصر 2012 یادآوری نکاتی ضرورت دارد.
  1 چشم انداز دشمن در این روش بسیار وسیع است و زمان صرف شده برای تحقق اهداف ، بسیار زیاد.
  2 تفکر و اندیشه در این روش بسیار عمیق بوده و هزینه ها بسیار بالا.
  3 نتیجه ها در این روش بسیار کوچک است و حوصله مهاجم بسیار زیاد.
  4 اهداف دشمن کوچک اند وقصد تخریب فیزیکی حریف را ندارد وفقط بدنبال تغییر فکر حریف خود میباشد.
  البته موارد دیگری نیز قابل ذکر است که در این مقال فرصت آن نیست.اما با تکیه به نکات مطرح شده ، دو روش را می توان مطرح نمود که به کمک آن دشمن به اهداف تعیین شده خود خواهد رسید.کشورهای مهاجم جهت استثمار نوین خود به این مهم دست یافته اند که دیگر نمی توان به صورت جنگ سخت ونظامی یک کشور را مورد هجمه قرار داد به همین خاطر با جنگ نرم وارد عرصه کارزار شده و به دو روش اقدام می کنند.
  در روش اول به دنبال تغییر اعتقادات افراد جامعه هستند که سالهای متمادی در این کشور اسلامی حتی افراد منتسب به دولت های گذشته در این مرحله تمام قد به دشمن کمک کرده و تمام توان خود را برای زدن اعتقادات مردم به کار گرفتند.مانظراتی همانند تقلید کار انسان نیست –ولایت فقیه دیکتاتوری است – اعراب،امام حسین را به قصاص خون پدران خود که بدست امام علی کشته شده بودند ،کشتند – چوپان توان اداره حکومت اسلامی راندارد و هزاران توهین از این دست که سالهاست تاریخ این مملکت برای این توهین ها اشک می ریزد وطلب بخشش می نماید.ولی وطن فروشان داخلی سعی داشتند تا ارزشهای مردم را از بین ببرند تا شاید لقمه ای نیم خور را از غرب دریافت کنند ،اما باز به کمک حضرت ولی عصر عج نشد آنچه که در ذهن داشتند.وراه به جایی نبردن ومراحل بعدی این روش که کمرنگ کردن ارزشها و تغییر هنجار ها و تغییر رفتار جامعه بود محقق نشد.
  اما روش دوم دقیقا بلعکس روش اول است و در مرحله اول اعتقادات را نمی زنند بلکه به دنبال تغییر رفتار جامعه هستند تا مرحله به مرحله به اعتقادات برسند مثلا با یک فیلم تبلیغاتی یک دقیقه ای تلاش می کنند رفتار راتغییر دهند وبعد از سالها تکراراین تغییر رفتار روزی به خود می آییم که دیگر باورها ی 30سال پیش خود را مسخره و عقب افتاده می دانیم.
  در این فیلم تبلیغاتی نتایج غلطی را القاء می کنند ماننداینکه مرد باید در خانه کار کند و زن بیرون از خانه ،استفاده از موسیقی ها ی مبتذل غربی ، ترویج فرهنگ مصرف گرایی و اینکه خانواده ها فقط باید به فکر خوردن و تغییر دکوراسیون منزل خود باشند و ارزشهایی مانند قناعت رنگ باخته وفراموش می شوندو نهایتا ترویج برهنگی غرب که حتی از وضع ساختمانها نیز قابل دریافت است و در این فیلم تبلیغاتی نیز ترویج همین فرهنگ با نشان دادن آشپزخانه کاملا باز و به اصطلاح اٌپن دنبال می شود.
  دوباره لازم است که یادآوری کنم دشمن از همین نتایج کوچک استفاده کرده وحوصله می کند تا به نتایج بزرگتر برسد و میبینیم که به بخشی از نتایج خود نیز دست یافتهاست.
  مگر رضاخان تمام تلاش خود رابه پشتوانه غرب برای برهنه کردن زن ایرانی به کار نبست پس چرا موفق نشد حال چه شده که بدون اجبار در این 30ساله این آرزوی غرب محقق شدو دیگر در این مملکت چادر به عنوان ارزش جامعه محسوب نمی شود.چرا دیگر احترام به والدین ارزش نیست .چرا دیگر قناعت ارزش نیست .چرا دیگر رسالت زنان ماتربیت فرزندان صالح نیست.وهزاران چرای دیگر.
  دشمن 30سال به انتظار نشست تا به آروزهای دست نیافتنی خود دست یابد وفقط با روشهای ساده ای که ذکر شد.نباید انتظار داشت با این همه تبلغ مصرف گرایی مردم به دنبال قناعت باشند.نباید انتظار داشت با این همه تبلیغ فرهنگ غرب مردم به دنبال فرهنگ اصیل باشند.
  واینکه اگر هر دقیقه مراقب نباشیم وکمرهمت را نبندیم 30سال دیگر می گذرد و دیگر در این جامعه نماز ارزش نیست ،پایبندی به خانواده ارزش نیست،کسب حلال ارزش نیست،کمک به هم نوع ارزش نیست و شاید دیگر خدا … .
  اما نباید غافل بود که همانند نقش ملت در جنگ تحمیلی 8 ساله ، باز هم خود مردم باید وسط میدان مبارزه بادشمن خونخوار باشند.وباز هم مردم مسلمان باید نقش آفرینی کنند وپوزه دشمن ذبون را به خاک بمالند.
  به امید ظهور
  سعید شریفی

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها : , , , , ,
 • نظرات کاربران در "نوک دماغ یا آینده دور"

  نظرات