امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ برابر است با Sunday 20 January 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۳۴:۰۷ | کد خبر : 3514
 •  تاک پرس:انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح روز جمعه در سراسر ایران و شعبات از پیش تعیین شده در خارج از کشور آغاز شد و با حضور اقشار مختلف مردم و حتی کاندیداهای داوطلب ریاست جمهوری یا حضور در شورای شهر، برگزار شد.

  سعید جلیلی کاندیدا‌ی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران بعد از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای شهر گفت: هر که مردم انتخاب کنند و از صندوق‌های رای بیرون آید، باید مورد احترام همگان قرار گیرد.

  به گزارش تاک پرس به نقل از ایسنا: سعید جلیلی که با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم در انتخابات شرکت کرد با بیان این مطلب،افزود: همه بایستی کمک کنند تا منتخب مردم بتواند به مردم خدمت کند.

  وی ادامه داد: از آحاد مردم و همه هواداران نامزد‌ها می‌خواهم که به خلق حماسه سیاسی کمک کنند و تحقق این حماسه زمانی کامل می‌شود که بعد از اعلام نتایج نیز همه به رای مردم احترام گذاشته و براساس قانون عمل کنند.

  محسن رضایی پس از انداختن رای خود به صندوق در شعبه اخذ رای در یکی از روستاهای رباط کریم گفت: من به اینجا آ‌مدم تا بگویم مساله اصلی ما مردم هستند و به همین دلیل آمده‌ام رای خود را به صندوق بیاندازم.

  به گزارش تاک پرس:، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: پیام من به هوادارانم این است که انتخابات و تعیین دولت، مجلس یا شوراها یکی از دستاوردهای بزرگ ملت ایران است که توسط خود آنها به دست آمده و بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: ما سرنوشت خودمان را به دست خودمان می‌سازیم و به همین دلیل باید از این دستاورد حراست کنیم و حضور فعالی در آن داشته باشیم و ثابت کنیم که به دستاوردها و میراث گذشته‌هایمان پایبند هستیم و آنها را به زیر پا نمی‌گذاریم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تاکید کرد: باید با شرکت در انتخابات، سرنوشت خودمان را تعیین کنیم و به شکل باشکوهی در انتخابات حضور پیدا کنیم.

  وی اولین اقدام خود در صورت انتخاب شدن توسط مردم را حل مشکل گرانی و برداشتن مشکلات اقتصادی از روی دوش مردم اعلام کرد و در پاسخ به این پرسش که “اگر انتخاب نشدید چگونه به قانون تمکین خواهید کرد؟” گفت: از هر تصمیمی که ملت ایران بگیرند تشکر می‌کنم و مطمئنم ملت ایران امروز شگفتی می‌آفریند.

  این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره پیامک‌های انتخاباتی نیز خاطرنشان کرد: از برخی از آنها خنده‌ام گرفت البته این بد نیست که نشاط و شادابی به جامعه برگردد. من خوشحال می‌شوم که نشاط و شادابی را در چهره مردم ببینیم.

  به گزارش ایسنا،‌ رضایی پس از انداختن رای خود به صندوق، راهی مراز شهدای روستای منجیل‌آباد شد و در آنجا نیز گفت: دلیل اینکه به اینجا آمده‌ام این است که بگویم اساسی امروز کشورما مردم و زندگی مردم هستند با هیچ راهی دیگر نمی‌توانستم ثابت کنم که نظرمان نظر مردم است جز اینکه به یکی از روستاهای اطراف تهران بیایم ورای دهم و به این طریق بگویم نقاط محرومی اطراف تهران است که از خیلی‌ از نقاط محروم‌تر است.

  وی ادامه داد: آمدن امروز من به اینجا پیامی دارد و آن پیام این است که برای ما مردم و زندگی مردم مهم است و به دلیل به این صحنه آمدیم که زندگی مردم را سامان دهیم.

  رضایی با بیان اینکه “خود را سرباز مردم می‌دانم”، تاکید کرد: امیدوارم با کمک شما آرزوی کسانی که اینجا خوابیده‌اند (شهدا) برآورده شود. آرزوی شهدای این بود که جمهوری اسلامی ایران زندگی مردم درست شود ما نصف راه رفته‌ایم و نصف دیگر آن را هنوز تحقق پیدا نکرده است.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور امروز خود بر مزار شهدا ادامه داد: راه من، ادامه راه برادران شهیدم است. امیدوارم بتوانم خدمتی به مردم ایران انجام دهم.

  حسن روحانی گفت: اگر مردم در روز 24 خرداد حماسه‌ بزرگی خلق کنند، روز 25 خرداد روز پیروزی ملت ایران، نه کاندیدایی خاص، به شمار می‌آید.

  به گزارشتاک پرس:، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری پس از انداختن رای خود به صندوق مسجد امام رضا(ع) واقع در شهرری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه “آیا اعلام پیروزی پیش از موعد شما در کرمان خلاف قانون نبود؟”، گفت:‌ بنده در کرمان و برخی استان‌های دیگر گفتم که روز 24 خرداد روز حماسه است و همه باید بر سر صندوق‌ها رای حاضر شویم منتهی هرکس باید ده نفر دیگر را تشویق کرده و آنها را پای صندوق رای آورد.

  وی تاکید کرد: روز 25 خرداد روز پیروزی ملت ایران است نه پیروزی بنده. من خیلی مانده است که بخواهم چنین ادعایی را داشته باشم.

  روحانی ادامه داد: اگر مردم امروز حماسه‌ای را خلق کنند، روز 25 خرداد روز جشن آنها برای موفقیت در خلق حماسه‌ای بزرگ است؛ بنابراین این روز، روز پیرزوی ملت ایران نه کاندیدا‌یی خاص است.

  به گزارشتاک پرس:، روحانی در پاسخ به پرسشی درباره واکنشش در صورت پیروز شدن در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر در انتخابات پیروز شوم بعد از حمد و شکر الهی تشکر جانانه‌ای از ملت ایران به دلیل حضورشان در انتخابات و لایق دانستن بنده کوچک برای ریاست جمهوری می‌کنم که آنها این بار مسئولیت را بر دوش من گذاشتند.

  وی تاکید کرد: صاحب این مملکت مردم هستند و کشور مال و حق آنها است. آنها می‌توانند به هرکسی این حق را بدهند که رییس‌جمهور شود و این امانت را چهار سال به عهده او بسپارند. امیدوارم اگر این بار مسئولیت بر دوش بنده قرار گرفت بتوانم امانتدار و امین خوبی برای ملت ایران باشم.

  روحانی درباره پیش‌بینی‌اش از میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نسبت به سال‌های گذشته اظها کرد: من احساس می‌کنم این دوره شاهد حضور بیشتری خواهیم بود که این صحبتم بر مبنای نظرسنجی‌ها و حضور مردم در خیابان‌های استان‌های مختلف است که گاهی تعجب برانگیز بود.

  وی افزود: البته صدا و سیما با اتخاذ سیاست خاص خود بخشی از تبلیغات ما را پخش نمی‌کرد ولی در روز چهارشنبه، اجتماعی در مشهد شکل گرفت که به گفته بسیاری این حضور در تاریخ مشهد نظیر نداشته و در هیچ انتخابات این تعداد مردم برای کاندیدا‌یی جمع نمی‌شدند. این نشان از حضور فعال مردم در انتخابات دارد که پیروزی ماست.

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اینکه مردم در صحنه حضور پیدا کنند بدان معناست که ما پیروزیم چون دشمنان برای تحریم کردن انتخابات مدام تبلیغات می‌کنند ولی در مقابل این همه جوان دختر و پسر در خیابان می‌آیند و می‌گویند می‌خواهند رای دهند این همان پیروزی ملت ایران است.

  وی افزود: تا وقتی مردم در صحنه هستند ما پیروز خواهیم بود و در قبال دشمنی‌های دشمنانمان قدرت مقاومت داریم؛ تا وقتی مردم در صحنه هستند به خوبی می‌توانیم مشکلات کشور را با حمایت و کمک مردم و فکر نخبگان حل و فصل کنیم.

  رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که روز انتخابات به معنای روز تعیین سرنوشت و تغییر و تحول است.

  به گزارشتاک پرس:، روحانی در ادامه با بیان اینکه “مردم در زمان تبلیغات در شهرستان‌های مخلتف برای خلق حماسه سیاسی حضور پررنگی داشتند”، گفت: مردم سهم خود را برای خلق حماسه سیاسی ایفا کردند. اگر بخواهیم تشبیه کنیم، مالک این کشور مردم هستند و هرچه سهم حضور آنها بیشتر شود قدرت کشور نیز بیشتر خواهد شد.

  وی افزود: مردم امروز با آرای بیشتر سهام بیشتری را برای نظام جمهوری اسلامی آماده می‌کنند که با اضافه شدن این سهام قدرت جمهوری اسلامی افزایش پیدا می‌کند.

  این کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: کاندیدا‌ها وظیفه معرفی خود را به مردم داشتند و وظیفه انتخاب با مردم است که صاحبان اصلی کشورند و اگر مردم به من رای دهند یعنی اجازه خدمت داده‌اند.

  روحانی در پاسخ به پرسشی درباره لزوم صیانت از آرای مردم گفت: ‌برای انتخاب هر فردی برای رییس‌جمهور، نظر مردم اصل است اما از نهاد‌ها درخواست می‌کنیم تاحداکثر دقت خود را به کار ببرند و همانطور که رهبری صبح امروز فرمودند، بدانند آرای مردم امانت در دست آنهاست. ان‌شاءالله همه آنها در پای صندوق‌های رای امانتداران بسیار خوبی خواهند بود.

  وی در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه درصورت داشتن اعتراض چه روشی را در پیش می‌گیرد؟، تاکید کرد: روش‌های اعتراض در قانون پیش‌بینی شده است و همان راه قانونی طی خواهد شد.

  روحانی همچنین درباره پیامش به مردم و طرفدارانش گفت: پیامم برای تمام ملت عزیز ایران این است که امروز روز سرنوشت و روز تاریخی است. هیچکس فکر نکند که با پای صندوق رای نرفتن مشکل حل می‌شود. اگر کسی پای صندوق رای نرفت یعنی در بین رقبا به انتخاب خود رای نداده و به عدم انتخاب رای داده است.

  این کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری افزود: همه ملت به انتخاب خود رای دهند و در میان کاندیدا‌ها به آن کسی که لاقل قادر به برآورده کردن حداقل خواسته‌های مردم است رای دهند.

  وی درباره توصیه‌اش به طرفدران سایر نامزد‌ها گفت:‌ من خیلی دلم می‌خواهد همیشه فضا اخلاقی باشد ولی دیشب در ایامی که تبلیغات ممنوع بود برخی از بداخلاقان خیلی بداخلاقی کردند و تهمت‌های ناروایی زدند و چون زمان تبلیغات نبود نمی‌توانستیم پاسخ دهیم.

  روحانی ادامه داد: البته از این اتفاق خوشحالم چون اگر مردم مصلحت بدانند و بار مسئولیت را بر دوش من بگذارند و من را انتخاب کنند، می‌خواهم بداخلاقی‌ها و افراط ها را از بین ببرم. از اینکه می‌بینم افراطی‌ها از حضور و رای من نگران شده‌اند خیلی خوشحالم. این بدان معناست که با کمک همه مردم می‌توان اخلاق را در کشور حاکم کنیم.

  وی در پایان گفت: امیدوارم در این ایام که به امام حسین(ع)، قمر بنی‌هاشم و امام سجاد(ع) تعلق دارد، از مکتب راه آنها پیروی کنیم.

  محمد غرضی کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز محشر انقلاب و انتخابات است و دشمن شمشیرهای خود را غلاف کرده است.

  به گزارشتاک پرس:، سید محمد غرضی کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز(جمعه) پس از انداختن رای خود در صندوق اخذ رای در جمع خبرنگاران با بیان این‌که امروز روز محشر انتخابات است، گفت:‌ امروز نوروز است، امروز روز یا مقلب القلوب و الابصار است امروز خداوند مقدورات بصیرت بار مردم را به سمت انتخابات هدایت می‌کند امروز مردم باردیگر نظام اسلامی را ساخته و از نو مقدورات خود را به سمت خداوند هدایت می‌کنند، امروز روز مهمی برای مردم است؛ چرا که آنها امروز در مقابل دشمنان می‌ایستند.

  غرضی گفت: امروز مردم با قدرت نرم‌افزاری انتخابات در مقابل قدرت سخت‌افزاری دشمن ایستادگی کرده و آنها را شکست می‌دهند.

  وی در پاسخ به این پرسش که چقدر برای پیروزی در انتخابات امیدوار هستید، اظهار کرد: برنده این انتخابات ملت ایران هستند، برنده این انتخابات 55 میلیون نفری هستند که در صحنه حاضر شده و رای خود را به صندوق‌ها انداخته در انتخابات هرکسی که بیشترین رای را داشته باشد وظیفه سنگین‌تری را بر عهده خواهد گرفت، برنده امروز این انتخابات کسی است که رای بیشتری داشته باشد. انتخابات امروز یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است؛ چرا که اشخاص روی کار می‌آیند و سپس کنار می‌روند، ولی این مردم هستند که باقی می‌مانند.

  وی تصریح کرد: امروز اقیانوس ملی و مردمی ایران اقیانوسی که زندگی است و حکومت ساز است در حال حرکت است این اقیانوس می‌تواند قدرت سیاسی خود را با آرای وسیع و گسترده مردم به تمام جهانیان نشان دهد. امروز محشر انقلاب اسلامی است امروز مردم لباسشان سفید است و دشمن نیز شمشیرهای خود را غلاف کرده است امروز منطقه با ماست و قدرت انقلاب اسلامی در صدر قدرت‌های سیاسی جهان قرار گرفته است.

  غرضی در پاسخ به این پرسش که اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب نشدید به هوادارانتان چه توصیه می‌کنید، اظهار کرد: من هوادار ندارم، من اگر جایی باز کرده باشم قلوب ملت ایران است این ملت ایران است که امروز من را تا این‌جا آورده است من از آنها می‌خواهم در حق دولت مستقر دعا کنند.

  وی ادامه داد: من در این مدت نه ستاد داشتم و نه سخنگو، من به ملت ایران بدهکار هستم و از کسی هیچ طلبی ندارم.

  غرضی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چه واکنشی در مقابل انتخاب نشدنتان انجام می‌دهید، گفت: من قبل از تایید شدن صلاحیتم به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری رییس یک هیات مدیره سد سازی بوده‌ام حال اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب نشدم به کار قبلی باز می‌گردم و همچون سابق به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تمایلی به عضویت در کابینه دولت بعدی دارید، اظهار کرد: چنانچه کابینه دولت بعدی شعارهای من را قبول کند من در آن کابینه عضویت خواهم داشت. تاکنون تعدادی از کاندیدا‌ها یکی از حرف‌های من را قبول کرده‌اند آنها گفتند چنانچه انتخاب شدند انتخاب استاندار را به رای مردم می‌گذارند حال چنانچه آنها شعار ضد تورم من را هم بدهند من از آنها استقبال کرده و خوشحال خواهم شد.

  غرضی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا از نتیجه انتخابات تمکین می‌کنید،‌تاکید کرد: آن چه انتخابات را سامان می‌دهد رای مردم است من هر آنچه را که وزارت کشور، شورای نگهبان و ملت شریف ایران بگویند قبول دارم. من طی نامه‌ای به شورای نگهبان نیز اعلام کرده‌ام که هیچ نماینده به آنها معرفی نمی‌کنم چرا که من به تمام کارمندان شورای نگهبان اعتماد کامل دارم.

  وی گفت: من در انتخابات هیچ رقابتی انجام نمی‌دهم من با مردم و سایر کاندیدا‌ها همکاری می‌کنم چرا که ملت ایران نیز صد سال است که همواره با نظام همکاری کرده و دائما در صحنه حاضر هستند ملت، حکومت و نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند من هم این ملت و نظام را قبول دارم.

  غرضی در پایان با تاکید بر این‌که حماسه سیاسی از زمان مشروطه آغاز شده است، تصریح کرد: حماسه سیاسی تاکنون ادامه داشته و ما همواره در کشور شاهد تحقق یک حماسه سیاسی بوده‌ایم. امروز نیز خداوند مردم ایران را هدایت می‌کند تا پای صندوق‌های رای آمده و حماسه بهتر و باشکوه‌تری را بسازند.

  محمد باقرقالیباف انتخاب مردم را بهترین انتخاب و آرای آنها را محترم برشمرد.

  به گزارشتاک پرس:، محمدباقر قالیباف که به همراه خانواده خود در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر شرکت کرده بود پس از رای دادن با بیان این‌که به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در کشور است، عنوان کرد: من می‌خواهم در حوزه پیشرفت و عدالت کشور تغییراتی بنیادی و اساسی ایجاد کنم.

  وی افزود: قطعا از میان نامزدها یک نفر انتخاب می‌شود و انتخاب مردم بهترین بوده و آرای آنها محترم خواهد بود.

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: هر چه خواست خدا باشد، همان می‌شود در هر صورت من خواهان ایجاد تغییراتی بسیار زیادی در کشور هستم.

  همچنین قالیباف که در بدو ورود به زیارت حرم عبدالعظیم حسنی رفته بود، پس از انداختن رای خود به صندوق و مصاحبه با خبرنگاران مجددا داخل حرم بازگشت.

  علی‌اکبر ولایتی تاکید کرد: مهم‌ترین مساله حضور هر چه بیشتر مردم در کنار صندوق‌های رای و انتخاب کاندیدای اصلح است.

  به گزارشتاک پرس:، علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا از حجت‌الاسلام مهدوی‌کنی نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات دریافت کرده‌اید؟ گفت: بنده هیچ نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری دریافت نکرده‌ام.

  وی ادامه داد: مردم باید به صندوق‌ها هجوم آورند، رای مردم به ریاست‌جمهوری و شورای شهر تایید مجددی از حمایت ملت از جمهوری اسلامی ایران است. ملاک رای مردم است.

  ولایتی اضافه کرد: هر کسی که مردم به وی رای دادند، مورد احترام همه ما است و اگر به من اعتماد کنند و رای دهند من به قول‌هایی که به مردم داده‌ام، ان‌شاءالله به یاری خداوند و حمایت مردم عمل خواهم کرد و اگر به هر کس دیگری رای دادند و آن فرد بیشترین رای را به دست آورد ما هم در خدمت او هستیم.

  وی افزود: همه ما کاندیداها تعهدمان بر این است که در خدمت ملت شریف ایران باشیم چه در سمت ریاست‌جمهوری و چه در سمت‌های دیگر. آنچه که مهم است حضور هر چه بیشتر مردم در کنار صندوق‌های رای و انتخاب کاندیدای اصلح است و پیروز نهایی ملت بزرگ ایران است.

  ولایتی در پاسخ به سوال دیگری گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از مهم‌ترین اتفاقات در نظام جمهوری اسلامی ایران است که همه مردم به سمت انتخاب رییس‌جمهور حرکت می‌کنند. اکثریت مردم اکنون در کنار صندوق‌های رای حضور دارند که رییس‌جمهورشان را انتخاب کنند و دولت جدید باید در خدمت ملت باشد. اگر من را انتخاب کنند من تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم خواهم کرد.

  وی درباره نتیجه انتخابات اظهار کرد: من نمی‌توانم در این باره صحبت کنم، این مساله منوط به انتخاب مردم است.

  ادامه دارد….

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جلیلی، رضایی، روحانی، غرضی، قالیباف و ولایتی پس از رای دادن چه گفتند؟"

  نظرات