امروز : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ برابر است با Tuesday 13 November 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱:۳۵ | کد خبر : 3008
 •  

  سعید جلیلی با بیان اینکه “انقلاب اسلامی ما بر مبنای ربوبیت الهی بود”، گفت: ملت ما در 34 سال گذشته پاسخ مثبت داد و اگر نگاهی به مسیر پیشرفت‌های ملت بیندازیم، خواهیم دید به هر میزان که در این مسیر استقامت داشته‌ایم، مسیر برایمان بازتر شده است. ما در این سال‌ها این وعده الهی را به خوبی اجرا کرده‌ایم.

  به گزارش تاک پرس به نقل از ایسنا:، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع نمازگزاران مسجد شهیدبهشتی محله نبرد تهران، با بیان اینکه “ربوبیت الهی یکی از بحث‌هایی بوده که در طول تاریخ همواره انبیاء و مخالفان آنها در این مورد اختلاف و دعوا داشتند”، اظهار کرد: فرعون‌های تاریخ همواره با این بحث مشکل داشتند. ادعای آنها این نبود که ما خالق آسمان‌ها و زمین هستیم، بلکه آنها می‌گفتند این ما هستیم که باید بگوییم چه چیزی باشد یا چه چیزی نباشد.

  وی افزود: امروزه نیز کسانی که به دشمنی با پیامبران خدا برخواسته‌اند و با موضوع خالق بودن خدا هیچ بحثی ندارند، بلکه آنها می‌گویند این ما هستیم که باید بگوییم در جهان چه چیز باید حاکم باشد و ما باید برای جهان تعیین تکلیف کنیم.

  جلیلی با بیان اینکه “انقلاب اسلامی ما به این فرعون‌های زمان «نه» بزرگی گفت”، یادآور شد: انقلاب اسلامی ما بر مبنای ربوبیت الهی بود. وعده الهی این بود که اگر مردم به خدا پاسخی مثبت بدهند، حیات جدیدی پیدا خواهند کرد. ملت ما نیز در 34 سال گذشته پاسخ مثبت داد و حیات جدیدی پیدا و این باور قرآنی را تجربه کرد. اگر امروز نگاهی به مسیر پیشرفت‌های ملت در 34 سال گذشته بیندازیم، به خوبی خواهیم دید که به هر میزان که در این مسیر استقامت داشته‌ایم، مسیر برایمان بازتر شده است. ما در این سال‌ها این وعده الهی را به خوبی اجرا کرده‌ایم.

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “بارها در گفت‌وگو با ملت‌های بزرگ، آنها مطرح کرده‌اند چنانچه شما از مواضع خود کوتاه بیایید، ما نیز در مقابل شما موضع دیگری خواهیم گرفت”، افزود: آنها همواره گفته‌اند که دعوایشان با ما بر سر مسائل هسته‌یی و چند سانتریفیوژ نبوده است. امروزه ملت با مقاومت، استقامت و پایداری که در این مدت داشته، توانسته به مواضع خود برسد و موانع بزرگ را کنار بزند و این در شرایطی است که مقامات آمریکایی نیز به صراحت اعلام کرده‌اند که امروز بسیاری از مسائل جهانی و منطقه‌ای بدون حضور ایران قابل حل نیست. آنها اذعان کرده‌اند که ایران امروز یک قدرت مهم در منطقه است.

  وی با بیان اینکه “امروز باید یک ارزیابی صحیح نسبت به جایگاه خود داشته باشیم”، گفت: امروز تمام تلاش دشمنان این است که ناکامی‌هایی را که در صحنه‌های مختلف در رویارویی با ملت ما داشته‌اند، با استفاده از عناصر رسانه و ماهواره‌ها اینگونه القا کنند که ما در نقطه ضعف قرار داریم. آنها می‌خواهند ملت را به تجدیدنظر در این مورد وادار کنند.

  جلیلی در ادامه صحبتهای خود افزود: اینکه امروز مقام معظم رهبری اعلام می‌کند ما در موقعیت خیبر قرار داریم، یک ارزیابی دقیق و کارشناسانه از وضعیت امروز جمهوری اسلامی است. ما باید هوشیارانه تلاش کنیم نقاطی را که موجب ایجاد قدرت و اقتدار می‌شود تقویت کنیم تا بتوانیم مسیر پیشرفت را با شتابی بیشتر ادامه دهیم. شرط اول ما برای پیروزی در این مسیر باید در گفتمان انقلاب اسلامی تکیه داشته باشیم. شرط دوم این است که ملت خود را باور کنیم. ما باید بدانیم که این ظرفیت‌ها را ملت آزاد کرده‌اند. دستگاه‌های دولتی و ساختارهای اجرایی و اداری کشور باید با الهام از گفتمان انقلاب اسلامی این تفکر بسیجی را در همه دستگاه‌ها دوباره به جریان بیندازند.

  وی با بیان اینکه “ساختارهای اجرایی و اداری کشور باید متناسب با اهداف انقلاب خواست مردم و در جهت خدمت به مردم قرار بگیرد”، گفت: یکی از موضوعاتی که به پایین آمدن قیمت‌ها، اشتغال‌زایی و تولید کمک می‌کند، حمایت و پرداختن به تولید داخل است. ما وقتی می‌گوییم می‌خواهیم تولید را سامان دهیم، چنانچه همزمان با این کار کالای خارجی وارد کنیم، تولیدگر داخلی را تضعیف کرده‌ایم. ما اگر ظرفیتی را که برای واردات گذاشته‌ایم به تولید داخل اختصاص دهیم، قطعنا به تولید کمک کرده‌ایم.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: موضوع دیگری که به پایین آمدن قیمت‌ها و اشتغالزایی کمک می‌کند، جلوگیری از ورود کالای قاچاق است. یکی دیگر از محورهایی که می‌تواند به حمایت از تولید بپردازد، پشتیبانی منابع مالی از تولید است. چنانچه به این موضوعات به شکل جدی پرداخته شود، حتما می‌توانیم موقعیت‌های خوبی داشته باشیم.

  انتهای پیام/9110/1007/ص/ق

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جلیلی:دستگاه‌های دولتی باید تفکر بسیجی را دوباره به جریان بیندازند"

  نظرات