امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 17 November 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۷:۲۰:۱۳ | کد خبر : 2680
 • .تاک پرس:یک مجله آمریکایی با ناامیدی از دست اندرکاران فتنه ۸۸، نام آنان را از فهرست ۱۰۰  چهره های اثرگذار حذف کرد.
  به گزارش تاک پرس به نقل از کیهان مجله تایم در حالی که سال ۲۰۱۰ نام میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و شیرین عبادی را در شمار نامزدهای خود گنجانده بود، امسال اسامی آنان را از فهرست شخصیت های اثرگذار و پرنفوذ حذف کرد. این مجله سال گذشته تلاش کرده بود با گنجاندن نام سه تن از فتنه گران ایرانی در کنار چهره های سیاسی جهان، به شارژ روحی عوامل میدانی فتنه بپردازد و در این راه حتی موسوی، رقیب لیدی گاگا رقاصه مبتذل آمریکایی هم در دور نهایی شد اما از وی عقب افتاد.
  اما امسال با توجه به مرگ و فراموشی فتنه سبز، مجله آمریکایی نیز ترجیح داد نام موسوی، رهنورد و عبادی را کلاً از فهرست اسامی خود حذف کند تا تردیدهای گسترده نسبت به سندیت فهرست این مجله در افکار عمومی- مانند پارسال- پدید نیاید.
  همزمان با حذف نام دست اندرکاران فتنه از فهرست مجله تایم، محافل ضد انقلاب نیز معتقدند بانیان فتنه سبز به باد فراموشی سپرده شده اند و از سوی دیگر جریان اپوزیسیون واجد هیچ گزینه درخور دیگری هم نیست.
  شبکه مجازی بالاترین در این زمینه نوشت: پای حرف های رضاپهلوی می نشینی، میگن باباش دزد بوده، آدم کشته ، ساواک راه انداخته و و و… میای از کشتار پادگان اشرف بگی، میگن ول کن منافقین تروریست را، یا میگن؛ مگه ندیدی مسعود رجوی با صدام ماچ و بوسه کرده و… از خاتمی و اصلاح طلبا میگی، میگن بابا خاتمی بی بخاره و بقیه شون با رژیم هماهنگ هستند. اصلاً میگی گور پدر همه اپوزیسیون، زنده باد موسوی، میگن تکلیف اعدام های دهه شصت چی میشه. بابا آقایان روشنفکر سیاسی! یکی تکلیف ما را روشن کنه، بالاخره تحت کدوم گروه و اپوزیسیونی باید با جمهوری اسلامی مبارزه کرد؟
  بالاترین در مطلب دیگری با زیر سؤال بردن گروه نیمه تعطیلی موسوم به شورای هماهنگی راه سبز خارج کشور نوشت: اولش همه می گفتیم جنبش نیاز به سر نداره. حالا که موسوی و کروبی توی حصرند، لینک هایی منتشر می شود که کسانی که در آن سوی مرزها به خوبی و خوشی زندگی می کنند و هر روز برای تفریح و سرگرمی در تلویزیون های خود ظاهر می شوند را به عنوان رهبر قالب جنبش سبز کنند، و برخی با به به و چه چه به آن دامن می زنند. کسانی می خواهند خود را رهبر جنبش جا بزنند که به چالش کشیدنشان فحش های چاله میدانی است، و کیلومترها دورتر از مردم و کشورشان زندگی می کنند، و با راه حل های نانوایی وارشان می خواهند بگویند درد مردم را می فهمند. آیا از چند هزار کیلومتر آن طرف تر می شود با افکار عمومی ارتباط گرفت؟!
  تاک پرس: در همین حال نامه ۲۸ وبلاگ نویس و سایت ضدانقلاب در فضای مجازی و خطاب به شورای هماهنگی راه سبز منتشر شده که این شورا را متهم به بی کفایتی می کند. در این نامه آمده است: امروز که قریب به ۲ ماه از شکل گیری شورای هماهنگی می گذرد، امضاکنندگان این نامه نه در قالب یک تشکل سیاسی یکپارچه و در راستای اهداف سیاسی و منافع گروهی بلکه از روی احساس وظیفه و مسئولیت به نقد عملکرد و کارنامه «شورای هماهنگی راه سبز امید» می پردازند. اگر واقع بینانه به عملکرد این شورا نگاه شود، انفعال و بی تحرکی مجموعه مذکور چنان بوده که کارنامه کارکردش اصولاً خالی تر از آن است که قابل نقد باشد. اما با درک حساسیت ها و شرایط موجود، می توان از این نقدها موقتاً عبور کرد و تنها از منظر عملکرد شورا در مدیریت اعتراضات و حوادث پیش روی جنبش سبز به بررسی و نقد شورا و تحرک اعضایش پرداخت. اما متأسفانه در این سوی داستان نیز چیز چندان قابل عرضی وجود ندارد و بیم آن می رود که چنانچه این سکوت و انفعال ادامه پیدا کند، نه تنها نقش این شورا در سایه تردید قرار گیرد، بلکه خلأ رهبری جنبش باعث از هم پاشیدگی و سرخوردگی و یأس و فروپاشی جنبش شود
  در حالی که بالاترین در مطلبی خطاب به برخی اعضای لو رفته شورا نظیر امیر ارجمند و واحدی می نوشت «آقایان، سکوتتان حال به هم زن است»، یکی از حامیان شورا در پاسخ نوشت: بالاترین زمانی رونق داشت و برای داغ شدن یک لینک در این سایت باید ۸۰-۷۰ تا رأی مثبت می گرفتی اما با سیاست های مدیریت سایت، تمام فعالین رفتند سمت سایت های دیگر و الان برای داغ شدن یک لینک ۳۰ تا بیشتر رأی مثبت نمی خواد.

  انتهای متن/9110/1007/ق/ص

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "سقوط سران فتنه"

  نظرات