امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Monday 10 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ ۰:۴۹:۱۱ | کد خبر : 3857
 •  تاک پرس: بله مجری محبوبی که توانست 7 سال با کلماتی از جنس نور و معنویت عنصر یاد خدا را بر سر سفره های فراموشی سحر بیاورد و چه خوب مزد امر به معروف ها و نهی از منکرهایش را دادیم!

  تاک پرس: در عصر رسانه و تکنولوژیک که انواع اطلاع رسانی ها با سرعت غیرقابل تصور به سمع و نظر عموم جامعه می رسد، اخلاق مداری جایگاهی بس رفیع و غیرقابل انکار دارد.

  در حال حاضر رسانه و فضای مجازی توانسته با امکاناتی که در اختیار مخاطب خود قرار می دهد جزئی از افراد خانواده محسوب شود. اما گویی لذت و شیرینی گناه حتی در انتشار اکاذیب و بی آبرو کردن افراد در مزاج رسانه ها بیشتر از انتشار حقایق و دفاع از حریم افراد سازگار شده است.

  خبر رسانی هایی که برچسب زرد بودن را با خود یدک می کشند و بقیه سایت ها و نشریات دنباله رو با تبعیت از آنها خود را در تهمت زدن و ناجوانمردی کردن در حق افراد همراه کرده اند.

  موضوعی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری به وفور مشاهده شد و به کسی برنخورد که در حال سقوط به قهقرای بی اخلاقی هستیم، در پوشش خدمت و اطلاع رسانی به مردم!

  حال سر صحبت و انتقاد ما به رسانه هایی است که با بی حرمتی تمام مجری خوش سابقه ۲۰ساله تلویزیون را بی آبرو کردند تا مدتی بتوانند خوراک خبری داغی برای مراجعه کنندگانشان داشته باشند؛ اما درک نکردند که چه هیزم های آتشی برای خود مهیا کردند!

  کم کم به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و جای خالی مجری برنامه سحری ماه خدا بیش از پیش احساس می شود و ما هنوز با بی تفاوتی اندر خم یک کوچه ایم!

  بله مجری محبوبی که توانست ۷ سال با کلماتی از جنس نور و معنویت عنصر یاد خدا را بر سر سفره های فراموشی سحر بیاورد و چه خوب مزد امر به معروف ها و نهی از منکرهایش را دادیم!

  شهید بزرگوار مرتضی مطهری در جلد چهارم کتاب “آشنایی با قرآنش” معتقد است:” با تفاسیری که از معانی قرآن کسب کردم متوجه شدم؛ حتی در مواردی که ما از عملکرد و کار اشتباه کسی اطلاع پیدا می کنیم و بحث آبروی این شخص در میان است، اجازه طرح آن را پیش کسی نداریم چون ما هم در بی آبرو کردن آن شخص شریک می شویم چه برسد به این که سر قضیه ای مطمئن نبوده و با چشم خود ناظر نبودیم و در حد یک شایعه به گوش مان رسیده است.

  در این برهه وظیفه و رسالت ما برخورد با شایعه پراکنان و انکار کل موضوع است، چون در مقام تهمت و غیبت محسوب شده و ما فردی خاطی در محضر باریتعالی هستیم؛ خداوند منان فرموده:” عزت و آبروی مسلمان و فرد مومن از عزت و حرمت کعبه بالاتر است.”

  به راستی کدام یک از ما، هر کدام در جایگاهی که هستیم و تکلیفی که به گردن مان بوده و هست، توانستیم عامل به این منویات شهید مطهری باشیم؟

  فرزاد جمشیدی با سابقه ۲۰ ساله در رسانه ملی، با قلبی رنجیده، دلی شکسته، زخم خورده و چشمانی اشکبار ما را به قضاوت هایمان واگذار کرد و رفت و حساب و کتاب با دوست، دشمن خاطی و خرید آبرویش را گذاشت سر پل صراط و محضر امام رضا(علیه السلام)!!!

  خدا به کسانی رحم کند که به قول جمشیدی، “شلاق، زندان اوین، حکم جلب، دستبند، نامعروف، نامشروع … و دیگر صفات اشیاء ناپسند را حتی بی اطلاع شاکی پرونده و بی استدلال و استفاده عقل و قضا، در کنار اسم من قرار دادند، تا با شیطان هم غذا شوند. غیبت مرا بکنند و در حمام تهمت، گل گناه مرا بشویند.

  از آن ها که به فتوای فضای مجاز، گناه کردن برای خود مجاز کردند و با سنگ دروغ، قامت غرور دروغین مرا شکستند، تشکر می کنم. از آن ها که چهره زرد ترس مرا در “تابه تهمت” و “روغن معصیت” خودشان، سرخ کردند تا مزه شیرین شهامت را احساس کنم و برای ماندن در عرصه شهرت، به هر ناکسی، التماس نکنم، تشکر می کنم.”

  آنچه این قضیه برای ما یادآور می شود، این است که تجربه ها را تجربه نکنیم و بدانیم دنیا دار مکافات است و با هرچه که بر دیگری خرده بگیری، خود نیز سنجیده می شوی!

  کاش کارکنان رسانه ها و فضای مجازی کمی سعه صدر داشتند و با بی اعتبار کردن دیگران به دنبال کسب اعتبار و بالا بردن درصد بازدیدکنندگان خود نمی شدند!

  واقعا وظیفه یک رسانه مردمی پرداختن و دامن زدن به این اراجیف است؟ چرا در سوداگری برخی ها شریک شدیم تا نیروهای ارزشی و مردمی را زیر پا له کرده و ساز خودرأیی های شان را کوک کنند.

  یادمان نرود فرزاد جمشیدی هم رفت و ما می مانیم و تکلیفی که بر دوشمان سنگینی می کند!

  “واعتبرو یا اوالابصار. سوره حشر آیه ۳٫”

  انتهای پیام1007/9110

   

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "” فرزاد جمشیدی هم خداحافظی کرد و ما باز عبرت نگرفتیم!”"

  نظرات