امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Tuesday 11 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۱۵:۰۱:۱۶ | کد خبر : 3459

 • تاک پرس:  منظور ما از حرکت های جهادی و جهادگری در حوزه اجتماعی، تلاش برای ایجاد عدالت اجتماعی است.

  به گزارش تاک پرس به نقل از صابر نیوز:

  جلیلی نماد تمام عیار و نمود عینی مؤلفه‏ های گفتمانی انقلاب اسلامی است و مردم داری، ساده زیستی، فساد ستیزی، شجاعت در اقدام و عدالت گستری در شخصیت و منش او موج می زند. دکتر جلیلی همواره نشان داده است که نفی زندگی اشرافی و تجمل گرایی (که لازمه برداشتن گام های بلند در مسیر تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی است) را سرلوحه کارش قرار داده و به این نکته توجه اساسی دارد.

  ما معتقدیم که ساده زیستی، مقدمه مدیریت جهادی است و اگر قرار است رئیس دولت آینده، عَلَم فساد ستیزی و مبارزه با مفاسد را به دست بگیرد و پیش قراول باشد، پیش فرض آن ساده زیستی است و لازم است در مبارزه با فساد و در مقابله با زیاده خواهان و در مواجهه با متعرضان به حریم قانون، صلابت و اقتدار تام و تمام داشته و در مواجهه با مردم و اقشار مستضعف جامعه با تواضع و خشوع رفتار کرده و نماد عینی مهرورزی باشد.

  پر واضح است که تداوم حیات یک فرهنگ، وابسته به میزان نفوذ آن فرهنگ در میان مردم و پای‌بندی امت‌ها و ملت‌ها به آن فرهنگ می‌باشد. تنها راه تداوم و استمرار حیات انقلاب اسلامی و فرهنگ آن، توجه به قشر محروم جامعه است و نه تنها توجه به این قشر، که چشیدن طعم دردهای آنها نیز شرطی لازم برای حفظ فرهنگ انقلاب اسلامی است. در این بین، حرکت‏های جهادی، بستری برای مواجهه مستقیم با مشکلات و دردهای قشر محروم جامعه است و بدین ترتیب، ضامن بقا و تداوم فرهنگ انقلاب خواهد بود.

  منظور ما از حرکت های جهادی و جهادگری در حوزه اجتماعی، تلاش برای ایجاد عدالت اجتماعی است. از این رو تفکر جهادی لازمه ساختن تمدن اسلامی است، زیرا که معتقدیم محور تکوین تمدن اسلامی، استقرار عدالت اجتماعی است. همانگونه که داشتن تفکر جهادی در حوزه فردی موجب رشد فرد می شود داشتن این تفکر در حوزه اجتماعی نیز موجب رشد اجتماع می شود.

  تشویق دین به جهاد در همه شئون زندگی، امری بدیهی است و شاید از این جهت است که امروزه می توانیم شاهد حوزه هایی همچون جهاد فرهنگی، جهاد اقتصادی، جهاد نظامی و… باشیم. پس تفکر جهادی این قابلیت را دارد که بر همه شئون زندگی مسلمانان در حوزه های فردی و اجتماعی، سایه بیفکند. امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) در این باره فرمودند: «این کشور را برای دفاع از ارزش های اسلام ناب و محرومین و مستضعفین جهان در آمادگی کامل نگه دارید و مبادا توجه به برنامه های دیگر موجب غفلت از این امر حیاتی گردد… یک موی سرکوخ نشینان و شهید دادگان به همه ی کاخ و کاخ نشینان جهان شرف دارد.»

  سعید جلیلی در فرآیند مذاکرات هسته ای نشان داد که اهل سازش با کاخ نشینان نبوده و حامی و مروّج فرهنگ مقاومت و ایستادگی بوده و آمریکا و دست نشانده هایش را تحت هیچ شرایطی کدخدا نپنداشته و همواره این کلام مبارک حضرت امام (ره) در گوش ایشان نجوا می شود که: «فرزندان عزیز جهادی ام به تنها چیزی که باید فکر کنید به استواری پایه های اسلام ناب محمدی (ص) است.»

  معتقدم که مدیریت جهادی دکتر جلیلی، بومی‏ ترین و هم‌سنخ‌ترین جریان اجتماعی با فرهنگ انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی و فرهنگ برخاسته از آن، سرمایه‌ای است که تکامل امّت اسلامی با پایبندی به ارزش‏ها و آرمان‏های آن تضمین می‏ شود. قطعاً یکی از شاخص‌های ارزش‌گذاری پدیده‏ ها، فعالیت‌ها و جریان‏های اجتماعی-فرهنگی در دوران ما، تناسب آن‏ها با فرهنگ انقلاب اسلامی است. هر چه پدیده، فعالیت و حرکتی سنخیت بیشتری با فرهنگ انقلاب اسلامی داشته باشد، ارزش‌ و کارایی آن برای تکامل و رشد امت اسلامی، بیشتر است. برخی از جریان‏ها و حرکت‏ها، زائیده فرهنگ انقلابی-اسلامی ما هستند و از دل مبانی دینی انقلاب اسلامی متولد شده‌اند. ما حرکت‏های جهادی دکتر جلیلی را که تمامی آرمان‏ها و ارزش‏های انقلابی مورد اشاره را در بردارند، از بومی‏ ترین و هم‌سنخ‌ترین جریان‏های اجتماعی با فرهنگ انقلاب اسلامی می دانیم.

  باید بدانیم که تحقق منویات امام خامنه ای مستلزم داشتن روحیه جهادی مانند دوران دفاع مقدس است و شرط تحقق آن، ایثار است. ایثار، مقدمه هر پله صعود و تعالی ماندگار انسان است. هر چه ایثار بیشتر باشد اثرگذاری انسان گسترده تر و بیشتر می شود. آینده کشور، ملت و جامعه بشری از دل هیاهوها و حرف های بیهوده بیرون نمی آید، بلکه از دلِ اراده، اندیشه و ایمان های قوی، آینده رقم می خورد. سعید جلیلی از آن دسته است که برای آرمان های ملت و کشور آبرو گذاشته و ثابت کرده است که عملاً اهل ایثار و فداکاری و پایبندی به اصول انقلاب است. همچنان که حضرت آقا فرمودند: «پایبندی به اصول انقلاب، بدون مجاهدت در راه نجات مستضعفان و محرومان سخنی بی معنی و ادعایی پوچ است».

  انتهای پیام/1007/9110/ص/ق

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "مردم داری، ساده زیستی، فساد ستیزی، شجاعت در اقدام و عدالت گستری در شخصیت و منش جلیلی موج می زند"

  نظرات