امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 17 November 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۲۲:۵۱ | کد خبر : 2936
 • صبح امروز نشست خبری ستاد دانشجویی سعید جلیلی – کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری – با عنوان “مقاومت رمز پیشرفت” برگزار شد.

  به گزارش  تاک پرس به نقل از ایسنا:، در این نشست سیدمحسن دهنوی مسئول ستاد دانشجویی “مقاومت رمز پیشرفت” با اشاره به تشکیل این ستاد، گفت: این عنوان ستادی است که جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در حمایت از آقای جلیلی ایجاد کردند.

  وی با اشاره به آرمان‌گرایی تشکل‌های دانشجویی و با بیان اینکه “ما معتقدیم آقای جلیلی می‌تواند در تحقق این آرمان‌ها بسیار موثر و تجلی‌کننده این آرمان‌ها باشد”، ادامه داد: حدود هشت نه ماه پیش عملا فعالیت در ارتباط با انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور آغاز شد و ما شاهد گمانه‌زنی‌هایی در ارتباط با برخی افراد مطرح در این عرصه بودیم و نزدیک به 30، 40 نفر در این ارتباط مطرح بودند. جنبش دانشجویی نیز که همواره نگاه آرمانی داشته سعی کرد که از میان کسانی که اسامی‌شان مطرح است فردی را که به آرمان‌هایشان نزدیک‌تر است انتخاب کنند و در نتیجه از همان اول در فضای جنبش دانشجویی نام تعدادی از کاندیداها پررنگ‌تر بود که در رأس آن می‌توان به آقای دکتر جلیلی اشاره کرد و در بدنه دانشجویی با وجود اینکه ایشان مصاحبه‌ای در مورد حضور در انتخابات نکرده بودند نسبت به ایشان وجود داشت.

  دهنوی ادامه داد: با توجه به اینکه این دهه را مقام معظم رهبری دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کردند، تحقق این موضوع ملزوماتی دارد و باید کسی سکان‌دار قوه مجریه باشد که بتواند این موضوع را تحقق بخشد و در این راه قدم بردارد و ما فکر می‌کنیم آقای دکتر جلیلی نزدیک‌ترین ویژگی‌ها را نسبت به این موضوع دارند. از یک ماه قبل کمیته‌های دانشجویی در این ارتباط شکل گرفت که در ابتدا استراتژی این کمیته‌ها دعوت از جلیلی برای حضور در انتخابات بود و بعد از حضور ایشان این کمیته‌ها تبدیل به ستادهای دانشجویی شدند. در ابتدا و قبل از ثبت‌نام ایشان در 25 دانشگاه اصلی شهر تهران و دانشگاه‌های مادر کشور این کمیته‌ها شکل گرفته بود ولی بعد از ثبت‌نام آنها توسعه پیدا کردند و اکنون در نزدیک به 60 دانشگاه این ستادها فعالیت دارند و در 30 استان نیز ستاد دانشجویی “مقاومت رمز پیشرفت” تشکیل شده است.

  وی با بیان اینکه ستاد دانشجویی “مقاومت رمز پیشرفت” تاکنون دو نشست برگزار کرده از جمله در حسینیه دوکوهه و همچنین ورزشگاه شیرودی، گفت: بعد از ثبت‌نام آقای دکتر جلیلی ما با موجی از دوستان روبرو شدیم که خواهان همکاری با ستاد بودند و در این ارتباط ابراز علاقه‌مندی می‌کردند و من می‌توانم با اطمینان بگویم که در قریب به اتفاق فضای جنبش دانشجویی انقلابی کشور گزینه اصلح را آقای جلیلی می‌دانم.

  مسئول ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت با بیان اینکه از همان ابتدایی که کار ستاد شکل گرفت آقای جلیلی استراتژی بسیار هوشمندانه‌ای در کار تبلیغاتی توصیه کردند، گفت: در واقع ایشان تاکید داشتند که ما باید در این راه از ظرفیت عمومی مردم استفاده کنیم و این ظرفیت فعال شود و هرکس به این نتیجه رسید که آقای جلیلی اصلح است شروع به فعالیت کند، تبلیغ کند و اجازه بدهیم که این ظرفیت آزاد باشد و اگر احساس کردیم که انحراف اساسی در بخشی از این ظرفیت به وجود آمده آن را محدود کنیم و من فکر می‌کنم این امر در راستای گفتمان انقلاب اسلامی است که برای تحقق خواسته‌ها باید ظرفیت مردم را به کار برد.

  وی همچنین به تاکید سعید جلیلی بر اهمیت رعایت اخلاق در فعالیت‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید داشتند که ما باید ادبیات و گفتمان انقلاب اسلامی را بیان کنیم و از تخریب و انتقادات آمیخته با تخریب خودداری کنیم.

  دهنوی افزود: بعد از جلسه دیروز آقای جلیلی در ورزشگاه شیرودی تا الان نزدیک به 10 هزار نفر برای همکاری با ستاد دانشجویی اعلام همکاری کردند که اکثر آنها دانشجو هستند.

  مسئول ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت ادامه داد: از هفته آینده تبلیغات میدانی ما در سطح شهر از جمله در تجمعات مردمی و در مساجد آغاز می‌شود.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اعتقاد بر اینکه جلیلی اکنون پدیده انتخابات است و ان‌شاءالله با پیروزی ایشان پدیده بودن ایشان در انتخابات به طور کامل محقق می‌شود، گفت: در صورتی که ایشان رای بیاورند و در جایی اشکال و انتقادی در برنامه‌های ایشان وجود داشته باشد اولین منتقد به ایشان جنبش دانشجویی است که اکنون از ایشان حمایت می‌کند. همان‌طور که ما در سال 88 از آقای احمدی‌نژاد حمایت کردیم ولی بعدا اولین کسانی بودیم که از ایشان در ارتباط با برخی از رفتارها و تصمیمات انتقاد کردیم و نسبت به آنها واکنش نشان دادیم.

  دهنوی با انتقاد از برخی کاندیداها که از مدت‌ها قبل با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده بودند، گفت: آقای جلیلی اصرار داشتند که در فرصت انتخابات فعالیت انتخاباتی داشته باشند و بر اساس قانون عمل کنند و ما می‌توانیم شیوه ایشان در این زمینه را در کشور تبدیل به الگو کنیم.

  این فعال دانشجویی همچنین گفت: آقای جلیلی در بحث تبلیغات بر اهمیت اخلاق‌مداری و رعایت اخلاق تاکید دارند.

  در ادامه این نشست خبری، محمد ذوقی سخنگوی ستاد دانشجویی “مقاومت رمز پیشرفت” با تاکید بر اینکه آقای جلیلی چندین مزیت جدی و نسبی دارند، گفت: ایشان دارای توان خوبی در پیشبرد امور در حوزه بین‌الملل هستند که به عنوان نمونه می‌توان بحث پرونده هسته‌یی را مطرح کرد در حالیکه یک زمانی دعوا بر سر این بود که ما تعلیق بشویم یا نشویم و در واقع طرف مذاکره‌کننده تعلیق پیش‌شرطش بود اکنون به شرایطی رسیده‌ایم که کشورهای 1+5 خواستشان این است که بتوانند از یک نیروگاه بازدید کنند و به نظر می‌رسد که این نتیجه خوبی است.

  وی با بیان اینکه آقای جلیلی در حوزه بین‌الملل دارای تخصص و دارای روحیه مقاومت جدی هستند، ادامه داد: ایشان فردی ساده‌زیست و مردمی هستند و با توده‌های مردم در ارتباط هستند.

  سخنگوی ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت با تاکید بر اینکه از دیگر مزیت‌های آقای جلیلی توان و قدرت نظری ایشان بر مباحث قرآنی است، افزود: آقای جلیلی اشراف نسبی بر گزاره‌های اسلامی در حوزه‌های مختلف دارند و از سوی دیگر با توجه به اینکه ایشان دبیر شورای امنیت ملی بوده‌اند بر حوزه‌های مختلف نیز اشراف نسبی دارند و در واقع نگاه جامعی نسبت به این حوزه‌ها دارند.

  ذوقی با بیان اینکه آقای جلیلی گزینه‌ای هستند که می‌توان از ایشان به عنوان رییس‌جمهور در طراز بیداری اسلامی نام برد، دیگر مزیت‌های وی را تسلطش بر مباحث اقتصادی نام برد و اظهار کرد: می‌توان آقای جلیلی را مرد جنگ اقتصادی عنوان کرد. رویکرد ایشان در عبور از مشکلات تاکید بر اقتصاد مقاومتی است همان‌طور که مقام معظم رهبری بر این موضوع اشاره داشتند.

  وی افزود: ایشان معتقدند که در فضای جنگ اقتصادی که ما دچار تحریم نیز هستیم تنها راه برون‌رفت از مشکلات استقلال اقتصادی است و برای بهبود وضعیت اقتصادی نباید دنبال نسخه‌های سازش بود.

  ذوقی به اهمیت آرامش سیاسی در جامعه اشاره کرد و گفت: این آرامش با صحبت کردن و شعار رخ نمی‌دهد و در واقع یک منش است و آقای دکتر جلیلی نیز در زمانی که در شورای امنیت ملی قرار گرفتند سعی کردند که این موضوع را رعایت کنند، کمتر مصاحبه کنند تا نگرانی‌ها و التهابات کمتر به جامعه انتقال داده شود و در واقع حاشیه‌ای در مباحث سیاسی نداشته باشند که این از مزیت‌های ایشان است.

  سخنگوی ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت همچنین با تاکید بر اینکه آقای جلیلی تلاش دارند که از افراد متخصص انقلابی در حوزه‌های مختلف استفاده کنند، اظهار کرد: مثلا در حوزه اقتصادی ایشان از دیدگاه‌های افرادی چون آقای زاهدی وفا، میرکاظمی و داوودی استفاده می‌کنند.

  وی در بخش پایانی تاکید کرد: آقای جلیلی وابستگی حزبی و جناحی ندارد.

  به گزارش تاک پرس: در ادامه این نشست خبری قانعی مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت به تشریح برخی از دیدگاه‌های اقتصادی سعید جلیلی پرداخت و گفت: البته تیم اقتصادی ایشان در آینده نزدیک نشستی خواهند داشت و به تشریح ریز برنامه‌ها خواهند پرداخت.

  وی با اشاره به اینکه آقای جلیلی اعتقاد دارند که در پیشبرد امور باید به برنامه‌های کلان و بالادستی که در کشور در حوزه‌های مختلف وجود دارد از جمله سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، چشم‌انداز 20 ساله و دیگر اسناد بالادستی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده‌اند، توجه داشت و از کلی‌گویی خودداری کرد، گفت:‌ در واقع یکی از کار رییس‌جمهور، اجرای برنامه‌هایی است که توسط خرد جمعی در کشور تدوین شده است. البته ایشان در حوزه اجرای برنامه‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

  مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت به اهمیت شفافیت اقتصادی از دیدگاه سعید جلیلی اشاره کرد و گفت: اگر ما بتوانیم شفافیتی در این حوزه داشته باشیم اقتصاددان‌ها و ارگان‌های اقتصادی ما با آرامش بیشتری می‌توانند کار کنند.

  قانعی با بیان اینکه با توجه به سمت آقای جلیلی در شورای امنیت ملی، ایشان در حوزه‌های مختلفی کار کرده‌اند از جمله در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: ایشان در موضوع پرونده سه هزار میلیارد تومانی نیز در شورا فعالیت‌هایی انجام دادند گرچه رسانه‌ای نشد، چراکه ایشان برخلاف برخی از افراد تمایلی به افشاگری یا هوچی‌گری ندارند و بیشتر به عمل معتقدند. ایشان با مصوبه شورا این موضوع را پیگیری کردند و به این نتیجه رسیدند که ما در کشور اشکالی بزرگی به نام فرار مالیاتی داریم به نحوی که فعالان اقتصادی وقتی به وزارت اقتصاد برای پر کردن اظهارنامه مالیاتی مراجعه می‌کنند اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی خود وارد نمی‌کنند و به نحوی عمل می‌کنند که گویی هیچ سرمایه‌ای ندارند ولی در سامانه ثبت وزارت صنایع سفارش‌های میلیاردی می‌دهند و در واقع شفافیتی وجود ندارد.

  وی با اشاره به برنامه‌های جلیلی در این ارتباط گفت: ایشان به سه اصل معتقد هستند؛ اصل اول مبتنی بر کارآمدی دولت و از طرف دیگر بر اولویت‌بندی برنامه‌ها تاکید دارند.

  مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت با اشاره به دیدگاه جلیلی بر اهمیت ترمیم ساختار فرسوده ماشین دولت اشاره کرد و افزود: در این راستا ایشان بحث عدالت ساختاری را مطرح می‌کنند در واقع دولت باید به مثابه یک ماشین با یک حرکت رو به جلو مشکلات را حل کند ولی دولت فعلی از ماشین پیاده شده و به استان‌های مختلف سفر می‌کند که مستقیم این مشکلات را حل کند در حالیکه باید ماشین دولت را به حرکت درآورد و این سفرهای استانی برای دیدن مستقیم وضعیت اقتصادی مردم یک بار انجام شود و بعد تیم اقتصادی کارها را جلو ببرد نه اینکه هر بار این سفرها صورت بگیرد و بعضا وعده‌هایی که عملی نیست داده شود و هر آنچه که در بضاعت دولت است باید به مردم وعده داده شود.

  قانعی با بیان اینکه مصوبات پولی و مالی ما مربوط به دهه 40 است و باید با اولویت‌بندی قوانین را اصلاح کنیم، به اهمیت تعهد دولت به برنامه‌های بلندمدت اشاره کرد و گفت: ایشان بر اقتصادی که مبتنی بر توانمندی داخلی است تکیه دارند و در شورای عالی امنیت نیز در ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای دور زدن تحریم‌ها بر اهمیت این موضوع تاکید داشتند و اینکه تولید داخل باید راه بیفتد.

  وی افزود: در سال گذشته شاهد افزایش تورم در کشور بودیم و این‌ پیش‌بینی می‌شد که این تورم در اسفند به مرز 50 درصد برسد و حتی از آن نیز فراتر برود اما شورای عالی امنیت ملی با توجه به وظیفه ذاتی خود در ارتباط با آنچه که مربوط به امنیت است در این ارتباط برنامه‌ریزی کرد چراکه تورم یکی از مقوله‌های وابسته به امنیت ملی است و در آنجا تاکید شد که عمده مساله تورم نقدینگی کشور است و طرح‌هایی را در این ارتباط در شورای عالی امنیت ملی برای جمع‌آوری نقدینگی دارند و این تورم که پیش‌بینی می‌شد به پنجاه درصد برسد به 25 درصد کاهش پیدا کرد البته شورا چندان این اقدامات انجام شده را اعلام نمی‌کرد که یک گونه احساس دوگانگی به وجود نیاید.

  مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی مقاومت رمز پیشرفت در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ آقای جلیلی از مدت‌ها قبل قصد ورود به انتخابات را داشتند ولی منتظر بودند که آیا بر ایشان تکلیف می‌شود یا نه؟ با آرایش صحنه انتخابات و کاندیداهای ثبت‌نام شده احساس کردند که باید به صحنه بیایند.

  قانعی در پاسخ به این پرسش که “چه تضمینی وجود دارد گفتمان انقلاب اسلامی که آقای جلیلی مطرح کرده‌اند محقق شود با توجه به اینکه پیشتر هم این گفتمان از سوی یکی از کاندیداها اعلام شد ولی چندان محقق نشد؟”، گفت: این گفتمان سال 84 و 88 نیز مطرح شد ولی در اجرا تفاوت‌هایی وجود دارد. ما معتقدیم که در سال 84 و 88 نیز به درستی مطرح شد و اقدام خوبی بود ولی مهم این است که به این گفتمان چقدر پایبند باشیم و مشکل در دولت دهم این است که آهسته آهسته از این گفتمان فاصله گرفت ولی آقای جلیلی در شش سال اخیر با توجه به مسئولیتی که داشتند نشان دادند که پایبند به این گفتمان‌ هستند و حتی رسانه‌های خارجی نیز در توصیف ایشان بر این موضوع تاکید کرده‌اند و با توجه به ویژگی‌های آقای جلیلی و عملکردشان در پرونده هسته‌یی می‌توان گفت که نگرانی در مورد پایبندی ایشان به این گفتمان وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه مردم معتقدند که گفتمان انقلاب اسلامی و در واقع این مسیر بهترین مسیر برای پیشرفت کشور است، گفت: ما فکر می‌کنیم که درصد بالایی از مردم همچنان بر گفتمان انقلاب اسلامی و اجرای آن تاکید دارند.

  انتهای پیام/9110/1007/ق/ص

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نشست خبری ستاد دانشجویی سعید جلیلی برگزار شد"

  نظرات