امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Monday 10 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۹:۴۵:۳۵ | کد خبر : 3745
 • به مناسبت 11 شعبان، روز جوان، تصمیم گرفتیم مصاحبه ای هرچند مختصر با خانم آسیه فتحی عضو نمونه بسیج مهندسین و پژوهشگر نمونه  بسیجی و مدرس برترشهرستان تاکستان داشته باشیم. به همین خاطر در منزل ایشان حاضر شدیم  تا گفتگویی با وی داشته باشیم.

  لطفا از خودت بگو، چند سال داری؟ کجا متولد شدی؟ رشته تحصیلی شما چی بوده؟

  بسم الله الرحمن الرحیم

  بنده آسیه فتحی متولد 1367 شهرستان تاکستان مقطع ابتدایی را در دبستان سمیه تحصیل کردم،مقطع راهنمایی را در مدرسه رسالت،دبیرستان را در سیمای فرزانگان در رشته تجربی و پیش دانشگاهی را در رشته ریاضی مرکز فاطمه زهرا (س)و مقطع کارشناسیم را در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان،مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه آزاد واحد اراک در رشته حشره شناسی گذراندم.

  آیا به این رشته علاقمند بودید؟

  رشته مورد علاقه من پزشکی بود و به رشته عمران هم علاقه داشتم و پیش خودم فکر می کردم اگر در رشته عمران قبول نشدم به رشته شیمی برم،و بنا به شرایطی که پیش آمد به رشته گیاه پزشکی رفتم،اوایل سخت بود ولی بعدا بهش عادت کردم و علاقه مند شدم .

  این نخبه گفت:بنده خصلت اخلاقی که دارم به کاری که میروم دوست دارم ادامه بدهم و وقت می گذارم ،من ورودی 86 دانشگاه بودم و توانستم در بهمن 89 درسم را به پایان برسانم و موفق شدم مقطع کارشناسی خود را 7 ترمه به اتمام برسانم و علاقه ای ایجاد شد چون با کشاورزی آشنا بودم و اطلاعاتم را بیشتر کردم و سعی کردم در این رشته موفق باشم  و سعی میکنم فایده این رشته را به دیگران انتقال دهم.

  میشه در عرصه هایی که فعالیت داشته ای برای ما بگی؟

  در عرصه بسیج فعالیت های زیادی در سالهای خیلی قبل از سال 80 عضو بسیج عادی از سال 84 عضو بسیج فعال و از زمان دانش آموزی بعد بسیج دانشجویی و اکنون در بسیج مهندسین فعال هستم،عضو شورای پایگاه و حوزه بوده ام،سر گروه حلقه صالحین فعالیت دارم ،عضو نمونه بسیج مهندسین هستم،مسئول اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی بسیج جامه زنان استان هستم،عضو مجمع عالی شورای زنان شهرستان و مجمع عالی شورای زنان استان و عضو کارگروه تربیت اخلاق بسیج جامعه زنان استان و همچنین فعالیت هایی به عنوان کارشناس جهاد کشاورزی و ترویج اداره جهاد کشاورزی و در حال حاضر به عنوان مشاور امور بانوان فرمانداری تاکستان مربی رشته های کشاورزی و فنی و حرفه ای و آموزش روستایی ،عضو انجمن حشره شناسان ایران و عضو سایت نخبه های جوان کشور هستم .

  در سال 1390 عضو نظلام مهندسی صنایع زیست محیطی استان شدم،هم اکنون کلینیک گیاه پزشکی دارم همین روزها پروانه  اش صادر میشود،مدیر عامل شرکت بهاران دشت تاکستان هستم که مجدا فعالیت فنی مهندسی و مشاوره و خدمات کشاورزی را شروع کرده است.و همچنین به عنوان پژوهشگر نمونه بسیجی و مدرس برتر انتخاب شده ام.

  برای کسب این موفقیت های چه کسی مشوق شما بوده است؟

  بزرگترین مشوق من پدر و مادرم بوده اند مخصوصا مادرم  که همیشه به من امید می دادن،من ترم دوم  دانشگاه بودم ازدواج کردم بعد از ان همسرم مشوق من بودند مخصوصا در مقطع ارشد همسرم خیلی کمکم می کردند در واقع یک تکیه گاه برای من بودند.

  به نظر شما معنویت تاچه حد در موفقیت شما موثر بوده است؟

  معنویت جایی برای ادم کاربرد دارد که آدم خسته میشه به کمک توکل و توسل  میتونه از عهده کارهای سخت بر بیاد،من بحث معنویت را مدیون پدرم هستم هر زمانی هر کاری برایم سخت بوده پدرم باعث شده با توکل و توسل به ائمه توانستم این کارها را به سرانجام برسونم،وقتی آدم یک روحیه معنوی داشته باشد اسوار تر میتونه در فعالیت ها قدم بردارد و پیشرفت داشته باشد،وقتی حامی اصلی خداوند باشد هیچ وقت مشکل پیش نمی آید و هیچ کاری نشدنی نیست.

  حرف پایانی و صحبت شما با جوان ها و هم سن و سالهای خودتون چیه؟

  هرکس که می خواهد در کاری پیشرفت کند باید تداوم در کارش داشته باشد اگر بخواهدبه یک نتیجه خوب در امر تحصیل،زندگی برسد اول توکل و توسل و بعد از اینها خودش خیلی محکم و استوار در فعالیتهایش قدم بردارد و با یک توان بالا اقدام بکند،در کل همیشه جمله ای که من میگم((دست بزاره روی زانوی خودش و یاعلی بگه بلند شه و محتاج کسی نباشه  فکر نکنه که نمیتونه))

  و در انتهای از این دسته جوان های موفق در شهرستان ما زیاد هستند و کسی آنها را نمیشناسه و هیچ کس دوس نداره پیشرفت کنند،اگر کسی هست که از این جور جوان ها حمایت کنه از حمایت خودش دریغ نکنه.

  از اینکه وقت خودتون را در اختیار ما قرار دادید بسیار متشکرم .

  انتهای متن/1007/9110/ص/ق

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "وقتی توکل و توسل رمز موفقیت نخبه جوان تاکستانی می شود"

  نظرات