امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 17 November 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۱۷:۱۱ | کد خبر : 2822
 • سوم خرداد روز قرعه کشی جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری است.

   تاک پرس: دبیر ستاد انتخابات رسانه ملی از آغاز ضبط برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از جمعه سوم خرداد خبر داد.

  به گزارش تاک پرس به نقل از مشرق: مجید دانشور گفت: نخستین برنامه تبلیغاتی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قالب30 دقیقه برنامه تلویزیونی و30 دقیقه برنامه رادیویی پس فردا ضبط می شود.

  وی افزود: در این برنامه ها، نامزدهای ریاست جمهوری به معرفی خود و تبیین برنامه هایشان برای دولت یازدهم می پردازند.

  زمان ضبط برنامه‌ تبلیغاتی کاندیداها/ چگونگی قرعه کشی مناظره های انتخاباتی

  دانشور با اشاره به برگزاری جلسه نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری با رئیس ستاد انتخابات رسانه ملی گفت: در این جلسه به نمایندگان نامزدها اطلاع داده شدکه باید نخستین مستند30دقیقه ای تولیدی نامزدهای ریاست جمهوری را حداکثر تا ساعت 10سه شنبه 7 خرداد به دبیرخانه ستاد انتخاباتی رسانه ملی تحویل دهند.

  وی همچنین از برگزاری مراسم قرعه کشی جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در جمعه سوم خرداد خبر داد و تاکید کرد: همه نامزدهای ریاست جمهوری برای حضور در این مراسم دعوت شدند.

  دانشور گفت: پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از شنبه چهارم خرداد، طبق این قرعه کشی آغاز می شود.

  وی همچنین درباره شکل مناظره های تبیلغاتی نامزدهای ریاست جمهوری گفت: مناظره ها به شکل میزگردی و با حضور همه نامزدهای ریاست جمهوری برگزار می شود و پخش آن پس از تصویب کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز خواهد شد.

  چهار حالت «جدال» از دیدگاه امام حسین(ع)/ علامت مناظره خوب چیست

  برای اینکه درک درستی از «جدال احسن» از دیدگاه قرآن و روایات داشته باشیم، ابتدا باید «جدل» و «مغالطه» در منطق، «جدال مطلق» و «جدال احسن» در قرآن تبیین شوند. در منطق، پنج روش برای مبارزه فکری با طرف مقابل معرفی شده که این روشها به «صناعات خمس» شناخته شده و عبارتند از: برهان، خطابه، جدل، مغالطه و شعر. البته، سه روش اول با مبانی صحیح و قابل دفاع به نتیجه مورد نظر رسیده، اما در دو روش باقیمانده، هرچند که برخی افراد را می توان با کمک آنها مجاب ساخت، اما در واقع، مبانی استدلال از صحت کافی برخوردار نبوده و تنها با توجه به ضعف فکری طرف مقابل، امکان پیروزی بر آنها وجود دارد.

  روش «جدل» در منطق، عبارت از آن است که با استفاده از مقدماتی که مورد پذیرش و قبول طرف مقابل می باشد، به نتیجه دلخواه خود دست یافته و او را ناگزیر به تسلیم در برابر استدلال خود کنیم. این روش از آن جهت مناسب است که حریف نمی تواند مقدمات استدلال ما را مخدوش بداند، چون در این صورت، مبانی فکری او نیز دچار خدشه و آسیب می شود.

  در قرآن کریم، 29 بار از ریشه «جدل» استفاده شده است که تنها دو مورد آن را می توان منطبق بر جدل تعریف شده در دانش منطق دانست. یکی در آیه41 سوره عنکبوت “وَ لا تُجادِلُوا أَهْلَ الْکِتابِ إِلاَّ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَن”‏. و دیگری در آیه 125 نحل ” جادِلْهُمْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَن”.‏ که در هر دوی آنها، عبارت “ِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَن” به کار گرفته شده است و به عبارتی، تنها این نوع از گفتگو که با شیوه ای مناسب و منطقی انجام می شود، مورد تأیید قرآن می باشد.

  در احادیث و روایات که از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) به دست ما رسیده است، بر دوری از جدل تأکید شده است؛ چنانکه پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود: «به هیچ چیزی پس از نهی از بت‌پرستی به اندازه نزاع و ستیزه‌کردن با دیگران نهی نشده‌ام».

  بحث و گفت‌وگو اگر برای اثبات و بیان حقیقت باشد، لازم است عنوان تعلیم یا تعلم در آن منظور شود، و آنچه از این ‌دو عنوان خارج است؛ از مرحله حقیقت، بیرون و به منظور خودنمایى و خودبینى خواهد بود. طرفین مناظره و بحث اگر بخواهند از گفت‌وگوى خودشان نتیجه مثبت و مفید بگیرند مى‏ بایست با خلوص نیت و آزادى فکر در صدد تعلیم و تعلم باشند. مجادله و مناظره ‏اى که در جهت غلبه بر طرف مقابل و یا به عنوان اظهار فضل و دانش باشد، نه تنها بی‌فایده و بی‌نتیجه است، بلکه موجب تیرگى و تاریکى دل و پیدایش خلاف و دشمنی در میان بحث ‌کنندگان خواهد شد.

  علاقه‌ای به اجرای مناظره‌ها ندارم/ لزوم سپردن کار به یک ریش‌سپید 

  مجری برنامه “دیروز، امروز، فردا” با اشاره به اینکه بهتر است یک ریش سفید اجرای مناظره‏‎ها را برعهده داشته باشد، تأکید کرد هیچ گمانه‌زنی در این باره قابل استناد نیست و خود او نیز شخصا علاقه‎ای به اجرای مناظره ندارد.

  با توجه به اینکه طی سه سال اخیر مناظره‌های سیاسی در قالب برنامه “دیروز ، امروز، فردا” روی آنتن رفته، این احتمال وجود دارد که شبکه سه و تلویزیون مناظره‌های انتخابات امسال ریاست جمهوری را در قالب این برنامه تعریف کند.

  محمدحسین رنجبران مجری این برنامه به خبرنگار مهر گفت: هنوز در این‌باره ابلاغیه‌ای از طرف تلویزیون صادر نشده اما تا آنجایی که اطلاع دارم، مناظره‌های ریاست جمهوری مانند دوره گذشته در قالب یک برنامه مستقل روی آنتن می‎رود و برنامه “دیروز، امروز، فردا” به مناظره‌های ریاست جمهوری اختصاص پیدا نخواهد کرد و مانند برنامه‎های روتین تلویزیون در ایام انتخابات به کار خود ادامه می‎دهد.

  وی افزود: احتمال دارد همان گونه که این برنامه 12 شب متوالی در ایام انتخابات مجلس ویژه‌برنامه داشت، برای انتخابات ریاست‌جمهوری هم “دیروز، امروز، فردا” چند ویژه برنامه در چند شب متوالی پخش کند اما هنوز هیچ چیزی قطعی نیست.

  رنجبران درباره انتخاب مجری مناظره‎های تلویزیونی تأکید ‎کرد: وقتی ابلاغیه رسمی سازمان صدا و سیما وجود ندارد به هیچ کدام از گمانه زنی‌ها نمی‌توان استناد کرد. تا به حال هیچ کسی به صورت رسمی انتخاب نشده است، البته یک سری اسامی مد نظر هست ولی هیچ کس قطعی نیست.

  این مجری در پاسخ به اینکه آیا دوست دارد مجری مناظره‎ها باشد؟ تصریح کرد: شخصا تمایلی به انجام این کار ندارم.

  کدام مجری بر صندلی مناظره انتخاباتی 92 سیما می‌نشیند

  گمانه‌زنی درباره مجری مناظره‌های انتخاباتی سیما بالا گرفته تا جاییکه یک منبع آگاه مرتضی حیدری را به عنوان گزینه قطعی و منبع دیگر محمدحسین رنجبران را معرفی می‌کند و از سوی دیگر گویا محمدرضا شهیدی‌فرد نیز یکی از گزینه‌ها برای نشستن بر صندلی اجرای مناظره است البته مدیر روابط عمومی سیما می‌گوید نام این فرد تا لحظه آخر محرمانه است.

  برگزاری مناظره‌های انتخاباتی در انتخابات سال 88 حواشی فراوانی داشت و نظرات مثبت و منفی گوناگونی درباره نحوه برگزاری و اجرای آنها طرح شد. بحث اجرا نیز یکی از مسایل مورد نقد بود و رضا پورحسین مجری این برنامه‌ها از سویی به عنوان مجری متین و آرام معرفی شد و از سوی دیگر به دلیل خنثی بودن اجرا مورد نقد جدی قرار گرفت به ویژه که وی قدرت کنترل اتهام‌های شدید برخی نامزدها علیه دیگران را نداشت.

  خبرگزاری مهر در این خصوص نوشت: درباره انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نیز از چند ماه پیش این بحث شکل گرفت که آیا تلویزیون تجربه برگزاری مناظره‌ها را دوباره تکرار می‌کند یا خیر؛ موضوعی که بارها در گفتگو با سیدعزت‌الله ضرغامی از سوی خبرنگاران مورد سوال قرار گرفت و هربار اعلام خبر قطعی در این زمینه به زمان تصمیم‌گیری نهایی وزارت کشور موکول شد.

  حال با قطعی شدن برگزاری مناظره‌‌های زنده دو نفره البته به شرط کمتر از 5 نفر بودن تعداد نامزدها، این سوال در رسانه‌ها پررنگ شده که رسانه ملی این بار با توجه به آزمون و خطاهای دوره گذشته اجرای مناظره‌ها را به چه کسی می‌سپارد.

  البته در این زمینه محافظه‌کاری فراوانی از سوی صدا و سیمایی‌ها به چشم می‌خورد و حتی مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما نیز اعلام کرد مجری مناظره‌های انتخاباتی تا لحظه آخر اجرای مناظره‌ها مشخص نمی‌شود و نام او تا اندازه‌ای محرمانه است که شاید حتی مردم در روز دیدن اولین مناظره انتخاباتی با نام وی آشنا شوند!

  این موضوع از چندی پیش محل بحث و گمانه‌زنی قرار گرفته و گزینه‌های مختلفی در این‌باره مطرح شده‌اند؛ کامران نجف‌زاده که در سوریه به سر می‌برد و صرفا قرارست برنامه‌ای درباره خواسته‌های جوانان از نامزدهای ریاست جمهوری را اجرا کند یا محمدجعفر خسروی که اساسا پیش‌زمینه و شیوه اجرای او با برنامه‌های اجتماعی همخوان است و تناسب کمتری با برنامه‌های سیاسی دارد.

  علاوه بر این گزینه‌های دیگری چون محمدرضا شهیدی‌فرد یا رضا پورحسین نیز مطرح شده‌اند که احتمال حضور اولی بر صندلی اجرای مناظره به نسبت بیشتر از دومی است که نظرات منفی درباره اجرای او در سال 88 وجود داشته است. البته دفتر وی هم به تازگی هر نوع مذاکره برای اجرای مناظره‌ها را رد کرد.

  و اما دو گزینه دیگری که می‌توان احتمال حضور آنها را نیز در برنامه نامبرده داد، محمدحسین رنجبران و مرتضی حیدری هستند. رنجبران با جلب اعتماد مدیران رسانه ملی، نه تنها اجرای “دیروز امروز فردا” را بر عهده گرفت بلکه وارد بحث‌های مدیریتی شد و اکنون مدیریت گروه اجتماعی شبکه قرآن را بر عهده دارد.

  با این حال گزینه دیگر یعنی مرتضی حیدری کارنامه به نسبت قوی‌تری از رنجبران دارد و با توجه به اجرای برنامه “پایش”، احتمال می‌رود گزینه قطعی اجرای مناظره‌های انتخاباتی باشد. گرچه “پایش” نیز با حاشیه‌هایی دچار شد و عده‌ای دل خوشی از آن ندارند.

  انتخابات سال 88 جدا از موضوعات حساس ملی، مقطع سرنوشت‌سازی برای رسانه ملی نیز بود چراکه این رسانه برخی از مخاطبان خود را از دست داد اما مقطع زمانی که پیش‌رویمان قرار دارد فرصتی است تا صدا و سیما با بهترین تصمیم‌گیری اعتماد مخاطبان از دست رفته خود را دوباره جلب کند.

  مناظره های تلویزیونی عامل اصلی در انتخاب مردم/ مشارکت 69.5 درصدی در انتخابات

  معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی با اشاره به انجام نظرسنجی در خصوص انتخابات سال 92 از مشارکت 69.5 درصدی مردم خبر داد و گفت: این میزان برای شهر تهران 57.6 درصد است.

  به گزارش خبرنگار مهر دکتر هوشنگ زعیم کهن در نشست خبری امروز  با اشاره به ایجاد کارگروه ویژه در جهاد دانشگاهی در زمینه انتخابات 92 افزود: به منظور حماسه سیاسی و انتخاب رئیس جمهور آینده بر اساس مصوبه این کارگروه نظرسنجی های مختلفی از سوی مرکز افکار سنجی (ایسپا) انجام می شود.

  وی با بیان اینکه دو نوع نظرسنجی در این مرکز انجام می شود اظهار داشت: این نظرسنجی ها یا به درخواست دستگاههای مختلف انجام می شود و یا نظرسنجی هایی در جهاد دانشگاهی بنا به نیاز جامعه انجام می شود.

  وی با تاکید بر اینکه برای انتخابات سال 92 نظرسنجی هایی در مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی انجام می گیرد خاطرنشان کرد: این نظرسنجی ها به سفارش دستگاه خاصی نیست بلکه بر اساس سیاست های جهاد دانشگاهی طراحی و اجرا می شود و نتایج آن نیز برای سیاستگزاران و یا احزاب خاصی نخواهد بود.

  زعیم کهن با بیان اینکه برای انتخابات اخیر در دو نوبت نظرسنجی انجام شد ادامه داد: نوبت اول در 10 روز اول اسفندماه و نوبت دوم روز پس از پایان ثبت نام کاندیداها صورت گرفت.

  وی جامعه آماری در این نظرسنجی هارا 14 هزار نفر ذکر کرد و یادآور شد: این نظرسنجی ها مربوط به مراکز استانها ، شهرهای بزرگ، شهرهای درجه 2 و برخی روستاها می شود.

  دلایل شرکت در انتخابات 92
  معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی  با بیان اینکه از مردم در خصوص اولویت هایشان برای شرکت در انتخابات 92 سئوال شد اظهار داشت: تکلیف شرعی، مشارکت برای تصمیم گیری برای کشور، حق قانونی و بهبود وضعیت کشور از جمله اولویت هایی بوده که جامعه آماری  برای مشارکت در انتخابات 92 اعلام کردند.

  انتظار مردم از رئیس جمهور آینده
  وی اولویت های برنامه های رئیس جمهور آینده را از دیگر سئوالات این نظرسنجی ذکر کرد و یادآور شد: بر اساس نتایج بدست آمده 42.6 درصد مردم بهبود وضعیت اقتصادی  و اشتغال را از اولویت های برنامه های رئیس جمهور آینده ذکر کردند و پس از 14.6 درصد مردم ایجاد ثبات و آرامش در کشور و 13.1 درصد مردم مبارزه با مفاسد اقتصادی را از رئیس جمهور آینده انتظار داشتند.

  بیشترین عامل تاثیر گذاری در انتخاب مردم
  زعیم کهن  ادامه داد: 49.4 دهم درصد از مردم اعلام کردند که به تشخیص خود کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می کنند و 22.1 درصد خانواده و دوستان و 7 درصد مردم بر اساس جریانهای سیاسی کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می کنند. همچنن 0.9 درصد جامعه آماری اعلام کردند که متاثر از هنرمندان و ورزشکاران هستند.

  انتهای متن/9110/1007/ق/ص

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "چگونگی قرعه‌کشی حضور کاندیداها در رسانه ملی"

  نظرات