امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Thursday 13 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:۵۷ | کد خبر : 19856
 • رئیس مجلس شورای اسلامی:
  رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرحوم ابوترابی فرد نمونه واقعی یک انسان مومن، مجاهد، با تقوا و مخلص بود که در طول عمر پربرکت و کوتاهش وظیفه خود را بدرستی شناخت و به آن به شایستگی عمل کرد. وی اهل ریا و تظاهر نبود و نهان و آشکارش با هم فرقی نداشت.

  به گزارش تاک پرس به نقل از صبح قزوین،  مراسم  آئین بزرگداشت سیدآزادگان، شهید علی‌اکبر ابوترابی  با حضور مسئولین استانی و کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه امام خمینی(ره) ظهر امروز برگزار شد.

  در این مراسم که به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی برگزار شد، علی لاریجانی‏، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم بزرگداشت چنین شخصیت ممتاز و سخت کوش و مجاهد، یادی از شهید حسین لشگری نمود و برای وی علو درجات از خداوند خواستار شد.

  وی از شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران میهن اسلامی به عنوان یکی از سرمایه های بزرگ ملی یاد کرد که باید حفظ شوند و افزود: بسیاری از کشورهای دنیا فاقد چنین شخصیت های برجسته، نقش آفرین و الهام بخشی می باشند که در ابعاد مختلف موثر و رشد معنوی داشته باشند.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: کشورهای زیادی هستند که از منابع فراوان و تاریخ خوبی بهره مند هستند ولی در عالم سیاست نقش آفرین نیستند اما در کشور ایران حضور نیروهای ارزشمند در میدان مجاهدت و صبر و استقامت آنها یک سرمایه بزرگ ملی است.

  وی افزود: در طول تاریخ جنگ بسیار رخ داده است و زندانی هم زیاد است ولی افرادی که مانند ابوترابی نقش آفرینی کنند انگشت شمارند.

  لاریجانی ادامه داد: این به برکت سبک زندگی اسلامی است که چنین افرادی تربیت کرده است. مدل فکری مارکسیست ها منجر به روی کار آمدن استالین و جنگ و کشتار بسیار آن شد و مدل های غربی مشکلات بسیاری دارند و توجه نمی کردند که عدالت اول باید در بطن انسان نهادینه شود.

  وی خاطرنشان کرد: این همه تخریب ها و خشکسالی های به وجود آمده و قدرت طلبی ها که هر روز در گوشه ای از دنیا جنگ به راه می اندازد در نتیجه همین تمدنی است که پایه گذاری شده است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در چند دهه اخیر تعداد جنگ ها کم نشده است و حتی در کنار آن درنده خویی افزایش یافته است و رجال سیاسی غرب در رفتار و اخلاقشان تفکر درنده خویی دارند.

  لاریجانی اظهارکرد: مدل تفکر واقعی اسلام یعنی اسلام ناب محمدی، مدلی است که افرادی مانند ابوترابی و شهدای اسلام را تربیت نمود و نمونه کاملی از مکتب اسلام است و باید به دلیل تربیت چنین افرادی قدر آن را دانست.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابوترابی به حکمت واقعی رفتار می کرد گفت: در گذشته سقراط معرفت و فضیلت را یکی عنوان می کرد و معرفت را به معنی فکری که رسوخی در انسان دارد تعبیر می کرد یعنی به تعبیر امروز علم همراه با عمل که منجر به ایمان راسخ شود.

  لاریجانی اظهار کرد: حکمت به معنی فکری است که توام با ایمان می شود و از این منظر ابوترابی حکیم بود و عملا در راه معرفت اسلامی زحمت کشید. اولین گام در این مسیر، معرفت دینی است و باید آن را کشف نمود که رفتار ابوترابی در بسیاری از اردوگاهها بر اساس معرفت دینی بود.

  وی با اشاره به نقش ابوترابی گفت: ایشان در اردوگاه‌ها چنین رفتاری داشتند و همیشه در کاهش اختلافات تلاش می‌کردند تا وحدت بین آزادگان ارتقا یابد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی که به ابوترابی در اردوها گفته می‌شد که فردی شما را لو داده است، هر کس از او چنین سؤالی می‌پرسید در پاسخ می‌گفت شما اشتباه کردید تا آبروی کسی را نریزد که این موارد اخلاقی ایشان زیاد بوده است.

  لاریجانی بیان کرد: اخلاق علمای ما همینطور بوده است، آنها هیچ وقت با تندی صحبت نمی‌کردند به ویژه در عهد مشروطه که اختلاف بین مراجع ما بود، ولی در راستای تخریب یکدیگر عملی انجام نمی‌دادند و این درست مانند سنت اسلام است.

  این مسئول گفت: ابوترابی با تکریم و تواضع شرایط جامعه را به وحدت فکری حرکت می‌داد و این ثمراتش زیاد است و باید رفتارمان را بر رفتار ایشان منطبق نماییم.

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ابوترابی رفتارهای اخلاقی را عمل می‌کرد و  تقوا و یک صیانت واقعی در وی رخ داده است و به جای نصیحت کردن ظاهری دیگران با عملش افراد را هدایت می‌کرد، به همین دلیل ایشان اثرگذار در بین دیگران بود.

  این مسئول تصریح کرد: در کشور هم همینطور است، ما نکات مهمی داریم که می‌توانیم وحدت درونی را در کشور ایجاد کنیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم که تحقق این مهم موجب رفع مشکلات در جامعه است.

  لاریجانی با بیان اینکه امروز هم اختلاف‌نظر داشتن افراد در جامعه ایراد ندارد ولی دشمنی کردن همیشه اشکال داشته و دارد، گفت: هر کسی حرفی می‌زند باید فکر کند که چه می‌گوید تا سخنانش در جهت تخریب دیگران نباشد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی به سخنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه هرگز بر کلمه‌ای که از دهان کسی بیرون آمده و می‌تواند حمل بر نیکی کند، گمان بد نبراشاره نمود و افزود:  ابوترابی چنین شخصیتی داشت و هرگز به کسی گمان بد نبرد و امروز هم باید افراد جامعه چنین رفتاری داشته باشند.

  لاریجانی ادامه داد: در جلسه بزرگداشت سیدعلی‌اکبر ابوترابی که در قزوین برگزار می‌شود، باید رفتار و منش ایشان را به مردم معرفی کرد تا با تأسی از این شهید بزرگوار اخلاق نیک در جامعه ترویج شود.

  این مسئول اظهارکرد: شهید ابوترابی یکی از شخصیت‌های برجسته انقلاب اسلامی است که باید از او زیاد یاد کنیم و رسانه‌ها به ویژه تلویزیون می‌تواند با تهیه فیلم و مستند شخصیت ایشان را به مردم به درستی معرفی کند.

  لاریجانی با بیان اینکه ۸ میلیون پرونده قضایی در کشور سالانه ایجاد می‌شود، گفت: این پرونده‌ها به دلایل مختلف مانند تربیت اخلاقی، نزاع خانوادگی و مسائل اقتصادی شکل می‌گیرد.

  این مسئول افزود: ما باید با خودمان، مسلمانان و مردم در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی به درستی رفتار کنیم تا نتایج خوبی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی به دست آوریم.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: مرحوم ابوترابی فرد نمونه واقعی یک انسان مومن، مجاهد، با تقوا و مخلص بود که در طول عمر پربرکت و کوتاهش وظیفه خود را بدرستی شناخت و به آن به شایستگی عمل کرد. وی اهل ریا و تظاهر نبود و نهان و آشکارش با هم فرقی نداشت.

  رئیس مجلس شورای اسلامی، توجه به اقامه نماز اول وقت را از دیگر ویژگی های مرحوم ابوترابی فرد برشمرد و افزود: به فضیلت نماز اول وقت در جامعه امروز ما با سهل انگاری توجه می شود در حالیکه این موضوع منطبق با توصیه های دینی نیست، بنابراین ضروری است تا توجه بیشتری نسبت به نماز به عنوان ستون دین داشته باشیم.

  لاریجانی بیان کرد: صبر و استقامت سرور آزادگان مرحوم ابوترابی فرد، در دوران اسارت خیلی از آزادگان و حتی سربازان عراقی را دچار تحول ساخت؛ وی روحیه صبر و استقامت خود را به سایر آزادگان انتقال می داد و وجود همین ویژگی ها بود که آزادگان سرافراز ما در طول دوره اسارت در برابر شکنجه های طاقت فرسای دشمن به شایستگی ایستادگی کرده و مقاوم تر ظاهر شدند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه جامعه ای که در راه آرمان های خود صبر و استقامت پیشه نماید، بدون شک به موفقیت دست پیدا می کند، اظهارکرد: جامعه ما پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر استقلال سیاسی و خوداتکایی اقتصادی تاکید و استقامت کرد و نتیجه آنرا نیز دید.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ابوترابی محصول تربیت اسلام ناب محمدی(ص) است"

  نظرات