امروز : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ برابر است با Sunday 16 June 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۲۱:۴۱:۵۷ | کد خبر : 22790
 • قابل توجه زوجین جوان:
  بی تردید سازگاری و تفاهم اصل اساسی زندگی مشترک است و با توجه به سبقه دیرینه فرهنگی و مذهبی شهر تاکستان این اصل آمار قابل توجهی میان زوجینی دارد که تازه زندگی مشترکشان را در تاکستان شروع کرده اند.

  به گزارش تاک پرس به نقل از وبلاگ یک وبلاگ شاید مفید نویسنده آورد: با یک مطالعه ساده و نگاه به فرهنگ می توان دریافت سطح سازگاری و تفاهم میان زوج های جوان بسیار است و آمارها در این زمینه مایه خرسندی و دلگرمی است. اما چه باید کرد تا این سازگاری بیشتر شود.
  سبک زندگی یکی از مهمترین بخش های مورد تأکید رهبری فرزانه انقلاب اسلامی بوده است که لازم است د پیاده سازی شود.

  کار بر روی تفاهم و سازگاری زوجین هم به کار جهادی نیاز دارد. اما در یک دید کلی می توان گفت که تازه عروس ها و دامادها با تفاهم و درک متقابل زندگی خوبی را شروع می کنند. اما مهمترین مسئله این است که بتوان این تفاهم را در زندگی امتداد بخشید.
  گاهی اوقات عدم تفاهم ها در زندگی زناشویی ناشی از برخی اخلافات است که ریشه در تفاوتهای شخصیتی و جنسیتی زوجین دارد.
  یک مرد به دلیل مرد بودن و حس قدرت طلبی و نیاز به احترام، خود را صاحب نظرو شایسته دانستن همه امور می داند و به نوعی در برخی از حالتها رئیس یا قانونگذار یک جامعه کوچک مثل خانواده خود را می شناسد و در قبال آن خانم خانواده را مجری محض یا قوه مجریه تصمیمات خود می داند. از طرفی خانم خانواده که همه آمال و آرزوهای دوران تجرد را در پس یک زندگی مشترک بدون دغدقه و لطیف در ذهن پرورانده حالا با وضعیتی متفاوت مواجه شده که نه تنها به آمال و آرزوهای خود نرسیده بلکه پیش یک آدم کج فهم و بی احساس اسیر شده که علاوه بر درک نکردن اوهمیشه باید زور گویی و تحکم او را تحمل کند.

  اما اینکه کجای این شرح وظایف و تفویض اختیار ها درست بوده و چرا مرد اصرار بر به کرسی نشاندن حرف خود دارد، بر میگردد به همان شناخت مریخی یا ونوسی بودن هر کدام از زوجین . یعنی تفاوتهای شخصیتی هر کدام با روحیات خاص خود و دقت نظر هر چه بیشتر در این تفاوتها می تواند اکثر مشکلات خانوادگی را شناسایی و حل آنها را آسانتر کند و بالعکس عدم شناخت نیز اوضاع را وخیم تر خواهد کرد.
  انتهای خبر/9110/1007

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بهشت تفاهم زوجین"
  نظرات در مورد » “بهشت تفاهم زوجین”
  1. زنجانی می‌گه:

   سلام
   با احترام درپی مطلب بالا نکاتی عرض می کنم
   1- توجه به خانواده اصلی ( پدری ) دو طرف مهم و اساس خانواده جدید است
   2- توجه به ذهنیت طرفین در مورد زن و مرد بسیار مهم است ، به اینکه زن در مورد مرد چه تعریفی دارد ، و مرد را چگونه می داند و مرد از زن چه تعریفی دارد .
   3- توجه هر کدام از طرف مثلا مرد به اینکه خودش در مورد مرد ، چه نظری دارد . و چه تعریفی را قایل است .
   4- تعریف زندگی در نزد هر کدام چیست .
   5- پذیرش هر کدام همانگونه که هست ، اینکه شما چنین باشید یا بشوید یا من او را تغییر خواهم داد یا او در آینده چنین خواهد شد یا شرط وقول تغییر داده شود ، اینها همه خطاهای ازدواج مطلوب است .
   6- فکر در اینکه برای چه ازدواج می کنیم – که بطور عموم جواب داده نمی شود و فکر نمی شود ، در جواب می گویند ( خصوص تاکستان ما ) همه عروسی می کنند ، مگر می شود دختر عروسی نکند ، عروسی نکنی چکار کنی ، پس که بچه دار میشی ،
   7- لحاظ احترام متقابل هردو طرف و خصوص خانواده های اصلی – این هم بطور عموم در فرهنگ ایرانی توجه نمی شود
   8- زیرا احترام متقابل خانواده یکی از پایه های اصلی محبت زن وشوهر است .
   9- در یک ازدواج خوب دوطرف باید واجد شرایطی باشند که هر طرف در ذهن خود دارد نه اینکه در آینده آن بشود
   10 – در یک ازدواج خوب اصل این است که اختلاف نباید باشد نه اینکه اختلاف طبیعی است باید حل شود . بلی اگر اختلاف شد بایستی منطقی و بدون درگیری حل شود .
   11- یک زندگی خوب در آغاز یک تقسیم کار سنتی دارد . وآن اینکه زن : مدیر وانجام امورات خانه و خانواده ، در منزل و درون خانه است – مرد : مدیر و انجام وظایف بیرون از خانه خرید … می باشد ، یا به عبارت امروزی امورات نرم افزاری منزل وخانه با خانم و امورات سخت افزاری با مرد – می توان در مراحل بعد تقسیمی توافقی ایجاد کرد ( کلمه توافق ) را دقت کنید .
   12- ….. تابعد

   والسلام – زنجانی


  نظرات