امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ برابر است با Monday 22 July 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ۲۰:۲۹:۲۹ | کد خبر : 22893
 • نمایندگان قزوین گزینه جدید وزارت علوم را چطور ارزیابی کردند:
  در گفت و گو با نمایندگان قزوین مطرح شد: فرهادی یک اصلاح طلب بی حاشیه است و احتمال رای آوری وی زیاد است و از سوی دیگر خط قرمز بودن فتنه برای رأی اعتماد به همه وزیران امری ثابت است

  به گزارش تاک پرس به نقل از صبح قزوین، وزارت علوم از وزارتخانه های مهم و حساسی است که هدف مخالفین و معاندین نظام جمهوری اسلامی همیشه بر این رویکرد بوده که با ورود عناصر ضد ارزشی بتوانند مدیریت آن را در دست گرفته و با اِعمال نفوذ در آن به نیات سوء خود برسند.

  در دولت یازدهم در ابتدا آقای فرجی دانا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی شد و نمایندگان با بررسی هایی که داشتند برای اینکه بهترین تعامل را با دولت محترم داشته باشند و بیشترین رای را به مدیران معرفی شده توسط آقای رئیس جمهور بدهند با تعهداتی که از فرجی دانا گرفتند وی پا به دانشگاه ها گذاشت.

  اما چندی بعد در مدیریت وی مسائلی چون تغییر اکثر روسای دانشگاه ها، دادن پست های مدیریتی به افرادی که سوابق سوء و غیر اخلاقی داشتند و در دوره ای از دانشگاه اخراج شده بودند، روی کار آمدن برخی افراد منتسب به فتنه و داستان پرماجرای بورسیه ها و حواشی دیگر زمینه ای شد که فرجی دانا با گرفتن کارت های زرد روانه جلسه استیضاح مجلس شود.

  در این راستا توضیحات وزیر علوم کابینه جناب روحانی نتوانست مجلسی ها را قانع کند و به وی رای عدم اعتماد دادند و نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم در این وزارتخانه مشغول به کار شد.

  بعد از برکناری فرجی دانا از وزارت علوم محمود نیلی احمد آبادی به مجلس معرفی شد که به دلیل مرتبط بودن به قضیه فتنه سال ۸۸ وی نتوانست رای اعتماد مجلس را به دست بیاورد.

  دانش آشتیانی گزینه دیگری بود که برای این وزارتخانه در حکمی از طرف رئیس جمهور به مجلس معرفی شد که وی نیز به دلیل اینکه از خط قرمز فتنه عبور کرده بود با بیشترین رای مخالف از راه یافتن به کابینه دولت باز ماند.

  در کل می توان گفت افرادی چون میلی منفرد، توفیقی، فرجی دانا، نیلی احمد آبادی و دانش آشتیانی از گزینه های ریاست جمهوری برای راه یافتن به دولت بودند که مجلس در عمل به سخن رهبری که فتنه یک خط قرمز است آنها را شایسته ورود به دانشگاه ها ندانست.

  بعد از این رای اعتماد نگرفتن های وزرای پیشنهادی آقای روحانی، سوءاستفاده برخی عناصر شروع شد و این قضیه را طبق اهداف سیاسی خود تعبیر به وجود اختلاف بین دولت و مجلس کردند.

  یک روز بعد از اینکه دانش آشتیانی از مجلس رای اعتماد نگرفت دکتر روحانی، طی نامه ای محمد فرهادی را به مجلس معرفی کرد.

  محمد فرهادی ۶۵ ساله متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن، رئیس کنونی هلال احمر، علاوه بر سوابق اجرایی در سطح وزارت وزیر بهداشت دوره خاتمی، استاد نمونه کشوری و چهره ماندگار کشور است.

  در این راستا نظر سه تن از نمایندگان استان قزوین در رابطه با میزان رای آوری فرهادی و ورود به کابینه دولت را جویا شدیم.

  دولت با مجلس برای معرفی وزرای پیشنهادی علوم مشورتی نکرده است

  حجت الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در گفت و گو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، در خصوص میزان رای آوری گزینه پیشنهادی جدید برای وزارت علوم اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که نمایندگان با بررسی وضعیت آقای فرهادی به وی رای اعتماد دهند زیرا حاشیه های این مدیر اجرایی کشور نسبت به گزینه های قبل کمتر است.

  وی افزود: این موضوع را از ابتدا به آقای رئیس جمهور گفته بودیم که هر کس به هر نحوی با مسئله فتنه ارتباط داشته باشد یا در آن نقش داشته باشد حتی اگر این نقش کم رنگ هم باشد مجلس به عنوان وزیر به او رای اعتماد نخواهد داد.

  این نماینده مجلس ادامه داد: تاکید مجلسی ها روی خط قرمز بودن موضوعی به نام فتنه و فتنه گری است و همه گزینه های که تا به امروز برای وزارتخانه علوم معرفی شده بود به شکلی این خط قرمز را رد کرده بودند و بدون حاشیه نبودند و نباید این افراد به مجلس معرفی می شدند زیرا آقای رئیس جمهور رویکرد مجلس را می دانست.

  وی با بیان اینکه گزینه های خوبی در بدنه دانشگاه وجود دارد که لیاقت وزارت را هم دارا هستند اذعان داشت: افرادی وجود دارند که برای وزارت علوم داوطب هستند و از طرفی حامی تفکرات رییس جمهورند و از اساتید دانشگاه هم هستند ولی متاسفانه دکتر روحانی از آنها بهره نمی برد وتوجهی به آنها ندارد.

  حسینی ابراز داشت: رئیس جمهور در قضیه معرفی وزرای پیشنهادی با رئیس مجلس و برخی فراکسیون ها که می توانستند نقش تعیین کننده ای داشته باشند مشورتی نداشته است و این نقظه ضعف است، همچنین آقای ابوترابی که همیشه در مجلس نقش ایجاد تعامل بین بقیه را بر عهده دارد در این زمینه مورد مشورت خواهی قرار نگرفته است و طبیعی است که این مسائل پیش بیاید.

  وی تاکید کرد: مجلسی ها بررسی گزینه جدید پیشنهادی برای وزارت علوم را شروع کرده اند و با یافتن نقاط ضعف و قوت وی می توان به نتیجه رسید که آقای فرهادی برای این وزارتخانه کارایی دارد یا خیر و این موضوع روز چهارشنبه مشخص خواهد شد.

  گزینه جدید پیشنهادی برای وزارتخانه علوم نسبت به گزینه های قبلی متعادل تر است

  رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار سیاسی صبح قزوین اذعان داشت: آقای فرهادی در سابقه خود تجربه وزارت در دولت را دارد و این سابقه خوبی برای یک گزینه پیشنهادی محسوب می شود.

  وی افزود: هدف مجلس همراهی با دولت در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و برای همین گزینه های پیشنهادی را با این رویکرد مورد بررسی قرار می دهد تا میزان همراهی آنها در زمینه های مختلف با نظام مشخص شود و بعد رای اعتماد به آنها خواهد داد.

  نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گزینه جدید پیشنهادی برای وزارتخانه علوم نسبت به گزینه های قبلی متعادل تر است و حاشیه سیاسی کمتری دارد و برای همین احتمال این مسئله قوی است که از مجلس رای اعتماد بگیرد.

  نمایندگان مجلس در حال بررسی گذشته عملکردی فرهادی هستند

  روح الله عباسپور نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین با بیان اینکه ملاک مجلس خط قرمز بودن فتنه و فتنه گری است ابراز داشت: اگر مدارک و مستنداتی دال بر حضور آقای فرهادی در فتنه باشد وی رای نخواهد آورد.

  وی افزود: در حال حاضر پیامک هایی منتشر شده است که نشان می دهد وی از امضاکنندگان نامه معروف در دوران فتنه بوده است امیدورایم این مباحث واقعیت نداشته باشد و وی در جریان فتنه نقش و تاثیرگذاری نداشته باشد تا بتواند رای اعتماد را از مجلسی ها بگیرد.

  سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: تا به امروز که ویژگی های فرهادی مورد بررسی قرار گرفته مقداری وضع وی نسبت به گزینه های قبلی بهتر است و موقع قرائت نامه رییس جمهور واکنش منفی از سوی نمایندگان مجلس مشاهده نشد اما این بدان معنی نیست که مخالفی پیدا نخواهد شد.

  وی به روز رای اعتماد در چهارشنبه این هفته اشاره کرد و گفت: به طور یقین نمایندگان مجلس در حال بررسی گذشته عملکردی فرهادی هستند و نظرمان این است که مشکلی در مدیریت وی وجود نداشته باشد و بتواند رای اعتماد مجلس را به دست آورد ولی اگر اسنادی دال بر حضورش در فتنه باشد وی به مشکل خواهد خورد.

  عباسپور به سوابق اجرایی گزینه جدید پیشنهادی برای وزارت علوم اشاره کرد و اظهار داشت: کسی که در پرونده اش مدیریت وزارت بهداشت را دارد یعنی در حد وزارت کار کرده است و این سابقه اجرایی خوبی است، در حال حاضر بیشتر از یک سال است که مدیریت هلال احمر را دارد و از نظر ظرفیت کار اجرایی فکر نمی کنم مجلس انتقادی به وی داشته باشد.

  وی خاطرنشان کرد: فرهادی از نظر پایه علمی هم استاد دانشگاه است و به عنوان چهره ماندگار کشور نیز انتخاب شده است اما همه این مسائل وقتی ارزشمند است که هیچ مدرکی از ایشان برای حضور در فتنه مشاهده نشود.

  هدف مجلس کمک به پیشرفت کار علمی کشور و فعال شدن دانشگاه هاست

  داود محمدی نماینده مردم البرز، آبیک و قزوین در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی صبح قزوین، با بیان اینکه قبل از اینکه پرونده گزینه ای مورد بررسی قرار بگیرد نمی توان نظر داد گفت: در حال حاضر نمایندگان محجلس در حال بررسی سوابق آقای فرهادی هستند تا عملکرد وی مورد سنجش قرار بگیرد.

  وی در ادامه ابراز داشت: هدف مجلس کمک به پیشرفت کار علمی کشور و فعال شدن دانشگاه هاست در همین راستا قصد دارد نیرویی فعال و بی حاشیه و به دور از سیاسی کاری ها برای وزارتخانه علوم رای اعتماد دهد.

  محمدی تاکید کرد: سوابق اجرایی آقای فرهادی خوب است به خصوص اینکه وی در حال حاضر مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور است و میتوان به عنوان فردی کارآزموده روی وی حساب کرد.

  عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان اذعان داشت: گزینه جدیدی که برای وزارت علوم معرفی شده فردی بی حاشیه است که احتمال رای اعتماد دادن مجلسی ها به او زیاد است.

  گفتنی است جلسه رای اعتماد به محمد فرهادی وزیر جدید پیشنهادی برای وزارتخانه علوم چهارشنبه پنجم آذرماه برگزار خواهد شد.

  انتهای پیام/۲۰۰۲/خ

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "فرهادی یک اصلاح طلب بی حاشیه است/ خط قرمز بودن فتنه برای رأی اعتماد به همه وزیران امری ثابت است"

  نظرات