امروز : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 19 January 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۸:۱۴:۴۲ | کد خبر : 19648
 • امام جمعه تاکستان:
  امام جمعه شهر تاکستان گفت: اهالی مطبوعات به خصوص سایت‌های به روز شهر تاکستان که مشغول به خدمت هستند، نباید موجب تخریب هیچ یک از مسئولان شهرمان شوند و باید وقایع را به دور از حاشیه رصد کنند.

   به گزارش تاک پرس، آیت‌الله علی اسلامی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر تاکستان در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به 17 مرداد سالروز شهادت سیدمحمود صارمی اظهار داشت: این شهید والامقام عرصه رسانه 16 سال پیش در سال 1377 در افغانستان توسط گروه طالبان شهید و به لقاءالله پیوست.

  امام جمعه شهر تاکستان ادامه داد: این شهید بزرگوار در مسیر رسالت بزرگ خبرنگاری در آن منطقه به دست منافقان کوردل گروهک طالبان در حالی به شهادت رسید که هیچ‌گاه از حقانیت به دور نبود و تمام وظیفه خبرنگاری را که یک وظیفه الهی می‌دانست به زیور چاپ آراسته کرد.

  اسلامی عنوان کرد: از جمله وظایفی که خبرنگاران دارند، این است که باید اخبار داغ و به روز را در رسانه، مطبوعات، جراید و خبرگزاری‌ها منعکس کنند.

  امام جمعه شهر تاکستان بیان کرد: البته این سریع بودن به معنای آن نیست که اخبار را هر آنچه که دلشان می‌خواهد بر روی صفحات سفید کاغذ بیاورند، بلکه باید تمام جوانب را رعایت کرده و از نظر کمی و کیفی مورد بحث و بررسی قرار داده و سپس محتوا را منتشر کنند.

  وی تصریح کرد: به راستی اخباری که توسط خبرنگاران منتشر می‌شود نباید در خط مقابل گشایش و افشاسازی اسرار باشد و این یعنی همان نقل موثق و مستند.

  امام جمعه شهر تاکستان عنوان کرد: در انتخابات افغانستان که چندی پیش برگزار شد، سیاه‌دلانی از نسل همان طالبان کوردل که خبرنگار شریف کشورمان را به شهادت رسانده بودند، به خاطر اینکه نمی‌خواستند رسالت خوب خبرنگاری در این کشور به طور صحیح و منظم به انجام برسد، خبرنگارانی که در انتخابات افغانستان شرکت کرده و جای مهر روی انگشتان آنها نقش بسته بود، قطع ید شدند که این نشان می‌دهد خوی وحشی‌گری طالبان نیز برگرفته از داعشی‌ها است.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با تذکر ناصحانه به خبرنگاران برای انتشار اخبار درست همراه با اطمینان از صحت و قم آن عنوان کرد: اهالی مطبوعات به خصوص سایت‌های به روز شهر تاکستان هم که در این زمینه مشغول به خدمت هستند نباید باعث تخریب هیچ کدم از مسئولان پایین دست یا بالادست شهرمان شوند چراکه اخبار کذب به سود رسانه‌های مغرض دشمن رقم خواهد خورد.

  اسلامی تأکید کرد: امیدواریم در این مورد خبرنگاران تاکستان به طور ویژه و منطقی به رسالت خبرنگاری خود نگاه ویژه داشته باشند؛ خبرنگاران بدون شک و بدون توجه به حاشیه‌ها تبیین کننده و رصد کننده موازین مردم و مسئولان هستند.

  امام جمعه شهر تاکستان با اشاره به گرامیداشت شیخ بهایی متلکم و نویسنده قهار عصر صفوی عنوان کرد: این شیخ اثرگذار در ایران کشکول را به فارسی نوشت و حمام تاریخی اصفهان نیز از یادگاری‌های این شخصیت بزرگ است که از کشفیات او محسوب می‌شود که متأسفانه بعد‌ها اروپایی‌ها آمدند این علوم را دزدیدند و بردند.

  اسلامی با اشاره به روز مقاومت اسلامی در سال 2006 میلادی بیان کرد: جنگ 33 روزه نماد مقاومتی بود که به نفع حزب‌الله تمام شد به طوری که در این روز اسرائیل شکت خود را حتمی دانست؛ در چنین روزی مقاومت اسلامی به ثمر نشست و جنگ 33 روزه غزه به پایان کشیده شد به علاوه اینکه دشمنی اسرائیل به جز ذلت چیز دیگری را در بر نداشت.

  امام جمعه شهر تاکستان با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه گفت: حرف تمام غزه‌ای‌ها این است که ما را از محاصره در بیاورید چراکه آمریکایی‌هایی در این جنگ دلالی بیش نیستند و در طرفی دیگر آمریکا باید بداند که امروز انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه خود را از مردم مظلوم و کودکان بی‌‌دفاع غزه در تمام سایت‌های خارجی دنیا اعلام کرده است.

  اسلامی در بخش پایانی با اشاره به تذکر و توجه به تقوا در خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد: امام جمعه اگر در حین سخنرانی تذکر و توجیه نداشته باشد خطبه ناقص است؛ چراکه تذکر به تقوا از واجبات است و این مورد باید در هر دو خطبه از سوی خطیب جمعه بیان شود و بزرگان دین نیز بر اهمیت این واجب تأکید کرده‌اند.

  اسلامی خاطره‌ای از دیدار خبرنگاران با آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف را مورد اشاره قرار داد و بر راست‌نویسی، دوری از بزرگ‌گویی و زیاده‌روی در خبر تأکید کرد.

   انتهای خبر/1007/9110

  منبع/فارس

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "وظیفه اهل رسانه انعکاس درست اخبار است"

  نظرات