امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Friday 25 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۵۲:۵۸ | کد خبر : 34588
 • تاک پرس گزارش می دهد:
  با فرارسیدن بوی مدرسه و آغاز دوره درس و تحصیل و خبر از بازگشایی مدارس باز هم بحث نحوه خرید نوشت‌افزار ایرانی در رسانه‌های مختلف مطرح می‌شود و اساساً نخستین بستر اجتماعی که فرد با آن آشنا می‌شود مدرسه است، مدرسه محیطی برای آموزش و پایه‌ریزی فرهنگی است.

  به گزارش تاک پرس، خانواده‌ها با خرید نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر برای فرزندان شرایط و زمینه را برای استقبال از مدرسه و تحصیل آماده می‌کنند، این اتفاق برای دانش‌آموزانی که امسال قرار است تازه به مدرسه بروند و یا در دوره ابتدایی هستند بسیار مهم‌تر از سایر افراد است و پر از خاطرات شیرین؛ حال با توجه به اهمیت نوشت‌افزار و البته ذوق و شوقی که دانش‌آموزان برای خرید این اقلام دارند متاسفانه مباحثی چون گرانی و قیمت بالا و عرضه نوشت‌افزارهایی لوکس و فانتزی باعث بروز مشکلاتی در این راستا برای والدین شده است.

  یکی از سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید بر روی تولید داخلی و تکیه کردن به آن است، تولید داخلی احتیاج به مصرف داخلی دارد و این حمایت به عهده‌ مردم است، مصرف مردم ایران باید از تولیدات کالاهای داخلی انتخاب شود.

  باید از آرم‌های ایرانی و اسلامی بر روی محصولات کشور به‌ویژه بر روی لوازم التحریرها استفاده کنیم تا در ذهن کودکان به تدریج حمایت از تولید داخلی ماندگار شود.

  لوازم

  این روزها در بازار بسیاری از اقلام مدرسه و لوازم‌التحریر به شکلی لوکس و فانتزی عرضه می‌شوند و این اقلام قیمت بالایی نیز دارند و والدین نمی‌توانند کودکان کم سن و خوشحال از رفتن به مدرسه را قانع کنند که تراش رومیزی استیل با قیمتی به طور میانگین در حدود 20 هزار تومان به‌کار نمی‌آید و تراش ارزان‌تر هم همان کارآیی را دارد.

  نوشت‌افزار و لوازم التحریر در زندگی روزه دانش‌آموزان و بسیاری دانش‌آموزان شاید جزو نیاز‌های مهم به منظور امر نوشتار و کسب علوم دانش محسوب می‌شوند.
  توجه به نوشت‌افزار به ویژه در روزه‌های آغازین سال تحصیلی از جدیت واهمیت خاصی برخوردار هستند.گرایش و علاقه دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی به حضور و خرید جدید‌ترین نوع نوشت‌افزار‌ها موجب شده که بخش‌های عمده‌ی از سرمایه‌ای سالیانه در دوران مهرماه به این حوزه معطوف باشد.
  به همین علت و اهمیت اصل تأثیرگذاری نوشت‌افزارها بر افکار و اندیشه‌های دانش‌آموزان توجه به این اصل بسیار ماندگار و مهم است.
  خاصیت نوشت‌افزار‌ها با توجه به مدت‌زمان‌هایی که در روز یک دانش‌آموز به ویژه ابتدایی با آنها سروکار دارد می‌تواند خود به خود گویای این مسئله باشد که عمق الگوگیری دانش‌آموزان از نمادهای حکاکی شده و شکل نوشت‌افزارها چگونه است.
  پیدایش موجی جدید و تازه از حملات ضد فرهنگی در قالب جنگ نرم از دریچه گفتار و ادب فارسی اما هویت‌ها و باورها را مورد تخریب قرار داده است.
  این ماجرا تنها به این محدوده ختم نشده است.شیوع اندیشه‌های غربی و درج نمادهای الگوهای غربی و آمریکایی که اکثر آنها هالیوودی هستند میان دانش‌آموزان افکار و اندیشه‌های آنان را متوجه عقاید پلید و زشت آنها می‌کند.
  برهمین اساس از طی چند سال گذشته راهکارهایی برای جلوگیری از نفوذ خروار‌گونه نوشت‌افزارهای خارجی با سبک‌های غربی و الگوهای نامناسب هالیوودی و فاسد از سوی مسئولان امور فرهنگی و آموزش و پرورش ایجاد شده است.
  به همین سبب و با توجه به پیشینه قوی و منسجم فرهنگی که از قبل وجود داشت طراحی الگوهای مدرن اسلامی و المان‌های مناسب اقشار دانش‌آموزان و نوجوانان بر روی جلدهای مختلف نوشت‌افزارها آغاز شده است.

  نهادهای فرهنگی اینبار نیز باید در فکر باشند و با طراحی ساختارها و شیوه‌های نوین در فکر ایجاد بسترهای امن برای مصون‌ماندن دانش‌آموزان از اندیشه‌ها و خرافه‌های ناصحیح غربی و اروپایی باشند که به طور افسارگسیخته‌‌ای نیز رواج یافته است.
  دانش‌آموزان تاکستانی نیز همپا با دیگر دانش‌آموزان شهرهای مختلف علاقه ویژه‌ای به سبک‌های اسلامی نوشت‌افزارها دارند.البته این علاقه زمانی به مرحله نهایی خود می‌رسد که بتوان ساختارها و چارچوب‌های بهتری برای نوشت‌افزارهای اسلامی تعریف کرد.
  ساماندهی فروشگاه‌های عرضه نوشت‌افزارها و دعوت از دانش‌آموزان مدارس به خرید نوشت‌افزارهای مناسب دینی و اسلامی جزو راهکارهایی است که به ذهن می‌رسد.
  براین اساس البته از سال‌گذشته طراحی و چاپ تصاویر نمادهای انقلابی و شهدا بر روی نوشت‌افزارها و کتب و دفاتر ایجاد شده است.
  نقش شهیدان علیمحمدی و شهریاری و احمدی‌روشن بر روی جلد دفتر دانش‌آموزان امروزی به وی در شناخت و هویت بهتر از فرهنگ انقلاب و ریشه‌های اقتدار ملی بی‌شک بهترین کمک‌ها را خواهد کرد.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آغاز سال تحصیلی جدید و ضرورت خرید نوشت افزارهای ایرانی"

  نظرات