امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر است با Wednesday 25 April 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱:۳۰:۳۴ | کد خبر : 31490
 • رئیس جمهوری:
  رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه جامعه عادلانه جامعه‌ای است که در آن همه فرصت‌ها به طور مساوی در اختیار همگان قرار دارد، تأکید کرد: تلاش دولت یازدهم حرکت در مسیری است که ریشه‌های فقر از بین برود و سیاست اجتماعی دولت تبدیل نیازمند به توانمند است.

  به گزارش سرویس اجتماعی تاک پرس به نقل از دانا، حسن روحانی رئیس‌جمهور شامگاه دوشنبه در ضیافت افطار مدیران و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور گفت: در ایران اسلامی مردم، مهربان و نیکوکار هستند و هرکجا که نیاز به کمک باشد احساس وظیفه می‌کنند و با افتخار در آنجا قدم می‌گذارند.

  روحانی با بیان اینکه جامعه‌ای انسانی است که مردم و مسئولین آن جامعه به فکر و یاد یکدیگر بوده و یاری‌رسان مستضعفان و افتادگان باشد، گفت: در جامعه‌ای که بین فقیر و غنی فاصله‌ زیاد باشد و یک سمت ناامیدی و غم و در سمت دیگر امید و شادی باشد، در آن جامعه عدالت وجود ندارد.
  رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت در انجام همه امور نیازمند حضور و کمک مردم است، تصریح کرد: دولت در موضوع مددرساندن به کسانی که نیازمند کمک هستند بیش از عرصه‌های دیگر به یاری مردم نیاز دارد و این کار بزرگ را باید مردم انجام دهند و دولت وظیفه دارد زمینه و بستر حضور آنها را مهیا سازد.
  روحانی با بیان اینکه کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی مصدر خدمت و ایثار بوده و همواره مسئولانش مورد اعتماد مردم بوده‌اند، گفت: امروز رئیس کمیته امداد امام(ره) مسئول مورد اعتماد جامعه و رهبر معظم انقلاب هستند و سازمان بهزیستی نیز مورد اعتماد و اطمینان مردم است، که این امر بزرگترین سرمایه برای این دو نهاد است.
  رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: پایه و اساس این اعتماد و اطمینان بر آن است که موضوع امداد از دولت محور بودن به سمت جامعه‌محور و خانواده‌محور بودن حرکت می‌کند. امروز نیاز یک نوجوان و جوان تنها پول، محل سکونت، تحصیل و یاد گرفتن مهارت‌های اجتماعی نیست، بلکه آنها دارای خلاءهای عاطفی هستند که باید پر شود و در این زمینه باید خانواده‌ها به صحنه بیایند. دولت نیز باید مسیر را هموار کند و واسطه خوبی باشد تا زمینه اتصال مناسب نوجوانان با خانواده‌های دارای صلاحیت فراهم کند.
  روحانی اعلام آمادگی بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کشور برای کمک به جمعیت ۲۰۰ هزار نفری ایتام را نشانه بزرگواری ملت ایران دانست و گفت: این اتفاق میمون در شرایطی سخت رخ داده است و اگر فضا باز شود ما شاهد وقوع این امر نیک به طور وسیع‌تر خواهیم بود. به همین علت گفته می‌شود که باید توطئه تحریم‌های ظالمانه برداشته شود تا فضا برای زندگی بهتر و افزایش قدرت اقتصادی جامعه باز شود.
  رئیس جمهوری با اشاره به سیره و توصیه نبی مکرم اسلام و حضرت امیرالمؤمنین(ع) بر کمک به مستمندان و نیازمندان جامعه گفت: پیام امام علی(ع) برای همه مردم و جامعه تا روز قیامت است و اگر ما صدای او را شنیده و وصایای روشنگرش را آویزه گوش کنیم، خیلی از مسایل و مشکلات مرتفع خواهد داشت.
  رئیس شورای عالی اقتصاد با اشاره به برنامه‌های دولت برای مهار تورم و ایجاد رونق اقتصادی گفت: اگر رکود و تورم از بین برود اوضاع اقتصادی مردم بهتر خواهد شد و شرایط برای ریشه‌کن شدن بیکاری که موضوعی بدتر از فقر است فراهم می‌شود، تلاش دولت برای رونق اقتصادی غیر از اهمیت آن در مباحث اقتصادی و توسعه، در حل مشکلات اجتماعی تأثیرگذار است.
  روحانی با اشاره به لزوم پرداخت یارانه کالایی به اقشار کم‌درآمد، گفت: تلاش داریم امنیت غذایی را فراگیر کنیم و امیدواریم در شرایط بهتر پرداخت یارانه کالا را توسعه دهیم تا نیازمندان جامعه احساس سختی کمتری داشته باشند.
  رئیس شورای عالی سلامت با اشاره به تلاش دولت در حوزه سلامت به منظور حل مشکلات مردم با هزینه کمتر در مراکز درمانی، گفت: این حرکت نیز به منظور ایجاد رفاه و کاستن از فشار بر نیازمندان جامعه انجام شد و اگر این راه و مسیر به حول و قوه الهی و با کمک مردم ادامه یابد، خواهیم توانست روزی نیازمندان جامعه را توانمند کنیم، اگر جامعه توانمند شد در آن صورت می‌توانیم احساس راحتی‌داشته باشیم و احساس کنیم به وظیفه بزرگی که خداوند بر دوش ما نهاده عمل کرده.
  رئیس جمهوری تصریح کرد: همه مددجویان جامعه فرزندان ما هستند و باید این احساس در جامعه ایجاد شود که همه فرزندان این مرز و بوم به ما تعلق دارند و همه ما مسلمانان، پیروان اهل بیت و ملت ایران عضو یک خانواده هستیم.
  روحانی با اشاره به روایات بزرگان دین افزود: کمک به نیازمندان، گرسنگان و ابن سبیل در فرهنگ و آیین ایرانی و اسلامی ماست و مردم ایران هیچگاه در ادای وظیفه نسبت به این افراد نپرسیده‌اند که دین، آیین، حزب و جناح شما چیست، چون همه ما برادر و هم‌نوع هستیم.
  رئیس جمهوری به برشمردن فضایل امیرالمؤمنین(ع) پرداخت و آن امام همام را بهترین راهبر و راهنما یاد کرد و اظهار داشت: اهل کوفه و نیازمندان و ایتام نیازمند در همین ایام فهمیدند که آن کسی که شبانه و ناشناس به آنها کمک می‌کرد، امام مسلمین حضرت علی(ع) بود.
  پیش از سخنان رئیس جمهوری پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از مولا امیرالمؤمین(ع) به عنوان الگو و بزرگترین مددکار تاریخ یاد کرد و با اشاره به همکاری همه مسئولین برای کمک و پیشبرد برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: روحیه دولت یازدهم کمک به مسئولان در کمیته امداد برای دستیابی به اهداف تعیین شده است، برنامه و افتخار ما باید توانمندسازی مددجویان باشد و نه آمار تحت پوشش آنها. بنابراین باید در این زمینه گام‌های بلندتر و عملیاتی برداشت.
  وی با اشاره به رواج روحیه حمایت از اقشار محروم و به ویژه ایتام در جامعه اظهار داشت: باید به جایی برسیم که در مملکت جمهوری اسلامی ایران محروم و مستمندی وجود نداشته باشد و امیدواریم با حضور بیش از پیش مردم مشکلات در این عرصه مرتفع شود.
  فتاح با تأکید بر اینکه در بحث هدفمندسازی یارانه‌ها باید توجه بیشتری به هدایت منابع برای پوشش نیازهای محرومان جامعه شود، از گسترش موضوع تأمین اجتماعی به عنوان یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید یاد کرد.
  در ابتدای مراسم گروه موسیقی ثامن‌الحجج(ع) شهرستان ملارد سرودی در وصف حضرت علی(ع) و دستگیری آن امام همام از محرومان و مسکینان اجرا کرد.

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه برای کمیته امداد و بهزیستی است"

  نظرات