امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Monday 28 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۲۴:۴۴ | کد خبر : 31803
 • عضور شورای شهر تاکستان:
  عضوشورای شهر تاکستان گفت: اندیشه تروریستی و خشونت و زور ظالمانه ی امثال داعش دنیا را از وجه رحمانی و مهربانانه ی حجاب گریزان نموده و فرصتی فراهم می شود که رسانه های مخالفان مکتب اسلام با گسترش اسلام هراسی از آب گل آلود ماهی بگیرند.

  به گزارش تاک پرس، آتوسا پیرکاری عضور شورای شهر شهرستان تاکستان در گفتگو با تاک پرس در خصوص حجاب و عفاف تصریح کرد: بنده معتقد هستم که حجاب و گسترش آن در جامعه ما با بخشنامه و دستور ادارای تحقق نخواهد یافت بلکه این امکان با ایجاد آموزش آن هم از درون جامعه ی کوچک خانواده و تبیین این اندیشه در میان جوامع کوچک می توان آن را در شکل و شمایلی بزرگتر در جامعه پیاده کرد و با همین نگاه آن را به یک نهضت همگانی تبدیل نمود.

  وی گفت:بی تردید حیای مجموعه ای از زنان جامعه یکی از مولفه های بسیار حیاتی در ایجاد فضا و بستری مناسب برای رشد و توسعه ی جامعه ای سالم می باشد و لازمه ی ایجاد این حجب و حیای همگانی بسط و گسترش یکی از پراهمیت ترین دستورات اخلاقی اسلام به زنان یعنی حجاب خواهد بود.
  این مسئول با بیان اینکه  درباره ی حجاب قایل به رعایت همان دستورات قرآن می باشد و نوع خاصی از آن یعنی چادر یا روسروی و مقنعه و مانتو مدنظرم نیست عنوان کرد: متاسفانه برخی از دلایل گسترش یا عدم گسترش حجاب ظاهری و باطنی در میان دختران و زنان جامعه ی اسلامی تابعی ست از شرایط  فرهنگی سیاسی اقتصادی است.

  پیرکاری اذعان داشت: ای کاش این مولفه ی مهم و حیاتی زنان مسلمان زیر چتر موارد سیاسی اقتصادی  قرار نمی گرفت و این مقوله  جدای از مقولات دیگر با حفظ استقلال واقعی خود بر جوامع مسلمان حاکم میشد.

  حجاب2

  وی گفت: حجاب را نمی توان و نبایستی با رفتارهایی نشات گرفته از تفکرات بنیادگرایانه ی  طالبان و داعش و با تکیه بر زور اسلحه و سرنیزه فراگیر نمود. زیرا امروزه ما شاهد حملات فراوان شبکه ها و سایت های مختلف هستیم که با بررسی و واکاوی اندیشه و روش نابخردانه ی خشونت ورز و سراسر ظالمانه ی امثال داعش دنیا را از وجه رحمانی و مهربانانه ی حجاب گریزان نموده و فرصتی فراهم می شود که رسانه های مخالفان مکتب اسلام با گسترش اسلام هراسی از آب گل آلود ماهی بگیرند.

  عضو شورای شهر تاکستان تصریح کرد: متاسفانه در برخی مواد به دلیل بها ندادن به قشر جوان بالاخص دختران و زنان جامعه باعث شده که بسیاری از جوانان، هویت واقعی خود را فراموش کنند و به بیراهه های کاذب و ساختگی که با دست استعمار جهانی و یا با دسیسه های نااهلان داخلی ساخته و پرداخته شده ،گرفتار شوند.اینجاست که به فرموده ی حضرت علی (ع) ،با وارونه جلوه دادن دین، تنها پوستین وارونه ای از شکل دیانت و دینداری درچشم اذهان عمومی جلوه گر می گردد و انسان را از نیازهای فطری  اصلی خود باز می دارد.

  وی یادآور شد:اگر با زبان فطرت که لازمه ی شناخت خویش و اساس فهم قرآن و معارف والای اسلام است به مفهوم حجاب وعمل به آن آشنا می شدیم و به دیگران نیز آموزش می دادیم ،جای هیچ شبهه و گمانی برای هیچ کس نبود و همه دری یابند که حجاب واقعی حفظ جنسیت برای هویدا شدن انسانیت و خصایص الهی فرد است تا بتوان به گامی به سوی فلسفه آفرینش که همانا کمال  وسعادت انسانی است پیش نهاد.
  پیرکاری با اشاره به آیات نورانی قران کریم گفت: در آیه ی 59 سوره احزاب به فلسفه عقلی آن اشاره شده وتنها از بعد درون دینی به این مهم پرداخته نشده است  .کلام گهربار علی(ع) در روایت ذیل نیز از بعد روانشناختی به پدیده ی حجاب و عمل به آن می پردازد آنجا که می فرماید : “القلب مصحف البصر”
  این مسئول عنوان کرد: با وجود تمامی  همایش ها و نشست هایی که در خصوص عفاف و حجاب هر ساله در کشور برگزار می گردد،هنوز بسیاری از سوالات زیربنایی جوانان در این خصوص پاسخ داده نشده است .گروه زیادی از نوجوانان نمی دانند که آیا در مورد عدم ارتباط با نامحرم در قرآن اشاره شده است یا خیر؟!
  پیرکاری در پایان بااشاره به آیات قران گفت: در آیه 5 سوره مائده به ارتباط نداشتن مردان با نامحرمان ،و در آیه ی 25 سوره نساءبرای زنان در این مورد به طور صریح آمده است.
  وی در پایان تصریح کرد:در عدم فهم همگانی و ترویج صحیح حجاب در بین مردم تا بطور نهادینه شدن آن که با میل فطری و باطنی  به عمل درآید بسیاری از ما مسئول هستیم که نتوانستیم این مسیولیت را بخوبی به انجام برسانیم.و هر مسئولی در دنیا و آخرت حتما مورد سوال واقع می گردد.

  انتهای خبر/1007/9110

   

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "با بخشنامه و دستورالعمل گسترش حجاب در جامعه محقق نمیشود/زورگویانی امثال داعش دنیا را از وجه مهربان حجاب گریزان کرده است"

  نظرات