امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 23 February 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۹:۱۴:۰۰ | کد خبر : 34216
 • امام جمعه تاکستان:
  امام جمعه تاکستان با تأکید بر این که برجام جزو تعهدات محسوب می شود که باید مورد بررسی نمایندگان ملت قرار گیرد، عنوان کرد: در قانون اساسی آمده که معاهدات نیاز به بررسی مجلس دارد از همین رو نباید محتوا را در چهار دیواری اتاق مذاکره محصور و محدود کرد.

  به گزارش سرویس سیاسی تاک پرس،آیت الله اسلامی خاطرنشان کرد: سرنوشت و آینده کشور مربوطه به این گونه محتواها و مذاکرات می شود، این که رهبر انقلاب به این شکل فرمودند که برجام باید به مجلس برود و دولت در این مسیر باید کمک کند سخنی بسیار سنجیده و درست است.

  نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برخی که اصرار دارند برجام به مجلس نرود، این گونه اصرارها را تجعب آور و شک بر انگیز خواند و تصریح کرد که برجام به عنوان یک معاهده باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

  آیت الله علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب مبنی بر این که «مصلحت نیست مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود» بر ضرورت وجود مجلس در روند بررسی برجام تأکید کرد و گفت: چه اصراری است که برخی از آقایان می خواهند برجام به مجلس نرود مگر برجام مسأله ای مهم نیست.

  وی افزود: اگر واقعا محتوای این مذاکرات به خیر و صلاح ملت ایران است باید اجازه دهند تا مجلس بیشتر از محتوای مذاکرات آگاه باشد، آقایانی که مذاکره کردند به خوبی تلاش کردند و خدا خیرشان دهد اما آیا برای رفتن برجام به مجلس شورای اسلامی برای بررسی نیز به مذاکره نیاز دارد.

  چرا برخی اصرار دارند تا برجام به مجلس نرود
  آیت الله اسلامی با بیان این که بنده چندین بار از اعضای تیم مذاکره کننده شنیده ام که با رفتن برجام به مجلس مخالفت کرده اند، اظهار داشت: از شدت مخالفت اینگونه مخالفت ها انسان به شک می افتد، چند نفری که اعضای تیم مذاکره کننده بودند از محتوای بسیار عالی و زیبا طبق آنچه خودشان گفتند خبر دارند اما چرا باید محتوای مذاکرات در این چند نفر محدود شود.
  وی ادامه داد: باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم، نخبگان و فرهیختگان از محتوای مذاکرات مطلع باشند، اگر محتوا صدف و مرجان است خب باید اجازه دهند دیگران نیز مطلع شوند و از این صدف ها و مرجان استفاده کنند و بهره ببرند نه این که فقط اعضای تیم مذاکره کننده مبلغ این محتوا باشند.
  نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که واقعا تعجب آور است که آقایان چرا این اندازه اصرار دارند تا اطلاع از محتوای مذاکرات محدود بماند و به مجلس نرود، ابراز داشت: این اصرارهای بسیار مسأله ای غیر عادی است؛ رهبر انقلاب در دیدار اعضای خبرگان فرمودند که مجلس نباید در روند بررسی کنار گذاشته شود.

  برجام به عنوان یک معاهده باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد
  وی با تأکید بر این که برجام جزو تعهدات محسوب می شود که باید مورد بررسی نمایندگان ملت قرار گیرد، عنوان کرد: در قانون اساسی آمده که معاهدات نیاز به بررسی مجلس دارد از همین رو نباید محتوا را در چهار دیواری اتاق مذاکره محصور و محدود کرد.
  آیت الله اسلامی خاطرنشان کرد: سرنوشت و آینده کشور مربوطه به این گونه محتواها و مذاکرات می شود، این که رهبر انقلاب به این شکل فرمودند که برجام باید به مجلس برود و دولت در این مسیر باید کمک کند سخنی بسیار سنجیده و درست است.

  وی اضافه کرد: آیندگان باید بدانند که مجلس ایران نیز در روند برجام دخالت داشته است، تصمیم گیری درباره مسأله برجام کار پنج یا ده نفر نیست، از همین رو باید نمایندگان ملت در مسأله برجام ورود کرده و آن را به دقت مورد بررسی قرار دهند.
  نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت پاسخ دادن رسمی مسؤولان به اظهارات نادرست مقامات آمریکایی گفت: دو نکته تاریخی در این باره وجود دارد، مرحب برای حضرت علی(ع) رجز خواند و سپس حضرت نیز برای او رجز خواند.
  وی افزود: در این نبرد مرحب گفت من پهلوانی کار کشته هستم و تمام وجودم از زره است و سلاح مدرن دارم، حضرت علی(ع) در مقابل این رجز طرف مقابل رجز خواند و شروع به خواندن دعای کمیل و مناجات تائبین نکرد، حضرت فرمود این کیست که به جنگ من آورده اید سریع خود را برای مردن آماده کنید، ایشان در ادامه می فرمایند به قدرت خدا شما را با این شمشیر به خاک می اندازم.

  برخورد متواضعانه مسؤولان در برابر اظهارات بد آمریکایی ها غیر قابل قبول است
  امام جمعه تاکستان با بیان این که امام علی(ع) در برابر دشمن و یهود زمان پیامبر اسلام رجز خوانده است، اظهار داشت: مورد دوم در جنگی اردوی کفار شروع به هوسه کردن و شعاردادن کردند، پیامبر اسلام دیدند که برخی از مسلمانان ترسیدند به آن ها فرمودند برخیزید و به هوسه کردن و شعار دادن بپردازید؛ زمانی که مسلمانان امر پیامبر را اجابت کردند دشمنان ساکت شدند.

  وی ادامه داد: امروزه ادبیات مسؤولان جنگل آمازون آمریکا به نادرست ترین وضع رسیده، این در حالی است که مسؤولان کشور صرفا با گفتن جمله «غیر قابل قبول است» واکنش نشان می دهند؛ برخی از ما سؤال می کنند مگر ائمه(ع) نفرمودند که تکبر در برابر شخص متکبر عبادت است پس چرا مسؤولان این چنین برخورد می کنند.

  آیت الله اسلامی با بیان این که رهبر انقلاب فرمودند مسؤولان باید به صورت منطقی به یاوه گویی های آمریکا پاسخ دهند، ابراز داشت: ما فحاشی و ادبیات نامناسب نداریم اما باید به صورت سنجیده، صریح و قاطع در برابر سخنان آمریکایی ها واکنش نشان داده شود.
  وی عنوان کرد: با کمال شجاعت باید به دشمن جواب داد، این گونه برخورد برخی از مسؤولان غیر قابل قبول است؛ چرا دوستان مذاکره کننده سخنان خود را شل بیان می کنند و با ادبیات متواضعانه سخن می گویند گویی که انگار طرف مقابل شیخ انصاری است.

  منبع/خبرگزاری رسا

   انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "برجام به عنوان یک معاهده باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد"

  نظرات