امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 15 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ۲:۲۳:۳۱ | کد خبر : 32451
 • امام جمعه تاکستان:
  آیت الله اسلامی امام جمعه تاکستان تصریح کرد: در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز می‌تواند به این مسئله اهمیت دوچندانی دهد چراکه ممکن است برخی با تحریف امام خمینی (ره) به دنبال موج‌سواری برای کسب رأی باشند.

  به گزارش خبرنگار تاک پرس، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از انحراف در بیان شخصیت امام خمینی (ره) و همچنین اهمیت موضوع، افرادی که در ابتدای انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) را درک کرده و با ایشان ارتباط داشته‌اند می‌توانند اظهار نظرهای راهگشایی در این خصوص داشته باشند.

  اسلامی که امام جمعه شهر تاکستان نیز هست، دوران امام خمینی (ره) را درک کرده و چند سال است در مجلس خبرگان رهبری عضویت دارد.

  در این گفت‌و‌گوی چند ساعته محورهای زیر مورد بحث قرار گرفت.

  *تحریف خط امام با چه اهدافی و چرا

  *ساختار اصلی مجلس خبرگان

  *ملت و علما مجلس خبرگان را به نااهلان نمی‌سپارند

  *تضعیف دولت یا نصیحت دلسوزانه مسئولان

  *میزان حقوق نمایندگان مجلس خبرگان رهبری

  فارس: در خصوص تحریف امام خمینی (ره) و این قبیل اظهارات و نسبت دادن موارد خلاف واقع به بنیانگذار انقلاب چه عواملی مؤثر بوده و گویندگان آن چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟

  از دیرباز چنین بوده است که برخی افراد، باندها و احزاب انحرافی از قول شخصیت‌های برجسته تاریخ مطالبی را نقل می‌کنند یا اموری را به آنان نسبت می‌دهند که در راستای منافع باندی، حزبی و شخصی خود آنان باشد.

  آنان به زعم خود می‌خواهند از این طریق، خود و حزب متبوع خود را در جامعه مطرح کنند که از همین رو چیزهای خلاف واقع را به برخی شخصیت‌های برجسته نسبت می‌دهند و از آنجا که همان ویژگی‌های نسبت داده شده در وجود خود آنان نیز هست، به نام آن شخصیت برجسته به مردم القا می‌شود.

  به عنوان مثال شخصیت امیرالمؤمنین علی (ع) شخصیت برجسته تاریخ بشریت و تاریخ موحدان و مسلمانان جهان است و بسیاری از ملل و نحل مواردی را به این شخصیت بزرگ جهان نسبت داده‌اند که حضرت علی (ع) حتی از آن بیزار است.

  فارس: این اظهارات غیرواقع به چه دلیل صورت می‌گیرد؟

  از آنجا که اگر ملل و نحل و نیز احزاب و باندها بخواهند مطلبی متعلق به خود را به طور مستقیم به جامعه القا کنند، مورد قبول واقع نمی‌شود، ابتدا آن را به حضرت علی(ع) نسبت می‌دهند تا چنین وانمود کنند که آنچه ما داریم، حضرت امیرالمؤمنین(ع) نیز همان را داشته است و در نتیجه از شخصیت برازنده آن امام بزرگ سوءاستفاده می‌کنند.

  در خصوص تحریف امام خمینی (ره) نیز باید گفت عده‌ای می‌خواهند از شخصیت امام راحل (ره) استفاده باندی، شخصی و حزبی داشته باشند که در این راستا ابتدا مسائلی را به وی نسبت می‌دهند؛ مطالبی که باطل بوده و جزو آموزه‌های حزبی و باندی خود آنان است.

  آنان می‌خواهند با نسبت دادن این موارد به امام خمینی (ره) و القای آن به مردم در واقع خود را در جامعه مطرح کنند اما مردم باید هوشیار باشند، مانع تحریف شخصیت امام شوند و اجازه ندهند این تحریف‌ها در خصوص شخصیت‌های بزرگ نظیر امام خمینی (ره) به جامعه القا شود.

  فارس: راه تشخیص نسبت‌های درست و نادرست به امام راحل (ره) چیست؟

  راه شناخت امام واضح است و کانال‌های شناخت معرفتی ایشان نیز مشخص شده است؛ در واقع امام در این گونه موارد، مطلب بیخ گوشی و خصوصی نداشت.

  امام راحل (ره) در وصیت‌نامه خود عنوان کرده‌اند که آنچه به من نسبت می‌دهند باید با روش‌های مشخصی بررسی شود که معرفی شده است و در غیر این صورت، آن مطلب مربوط به امام نیست و آن نسبت، خلاف واقع است.

  فارس: از آنجا که گویندگان این سخنان برخی اوقات از میان شخصیت‌های برجسته نظام هستند، آیا می‌توان گفت که این افراد به انحراف کشیده شده‌اند؟

  افرادی که راه مستقیم انقلاب و ولایت را رها نکرده باشند، هرگز از چنین نسبت‌هایی به امام استفاده نمی‌کنند.

  البته ممکن است برخی افراد نیز راه مستقیم را همچون گذشته طی نکنند و به دلایل غلط مادی و سیاسی راه انحراف را پیش بکشند

  البته ممکن است برخی افراد نیز راه مستقیم را همچون گذشته طی نکنند و به دلایل غلط مادی و سیاسی راه انحراف را پیش بکشند.

  این گونه افراد در زمان پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع)، زمان انقلاب و دوره حاضر نیز وجود داشته و دارند؛ تا آنجا که حتی افراد مستجاب‌الدعوه‌ای هم در طول تاریخ وجود داشته‌اند که به انحراف کشیده شده‌اند.

  فارس: با توجه به حساسیت و نقش انکارناپذیر موضوع ولایت و رهبری در حکومت اسلامی، در خصوص اهمیت کار مجلس خبرگان توضیح دهید.

  بدنه ملت ما و مسئولان نسبت به قانون اساسی و نهادهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارند و تخطئه نمی‌کنند اما دشمنان این پرچم علوی و عاشورایی در میان بیگانگان و بعضاً در داخل کشور هستند که با اسلام و مبانی آن به ویژه اسلام فقاهتی مخالفت و دشمنی می‌کنند.

  در سخنان آنان آمده است که مجلس شورای اسلامی در برخی دوره‌ها به دست ما افتاد و برخی مسئولان کشور نیز مانند ما فکر می‌کردند اما نتوانستیم انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را بشکنیم ؛ بنابراین باید برای مجلس خبرگان خیز برداریم و از آنجا که این مجلس در خصوص رهبری فکر می‌کند باید در آن نفوذ کنیم.

  فارس: مواضع مجلس خبرگان در قبال این جریان‌ها چگونه است؟

  مجلس خبرگان فعلی هرگز مورد حمایت این دشمنان قرار نمی‌گیرد بلکه از حامیان جدی نظام و از مدافعان ولایت و پشتیبانان شخص مقام معظم رهبری برای ولایت امت است.

  البته ممکن است یکی دو نفر در گوشه و کنار گاهی حرف‌هایی بزنند و کلماتی بر زبان جاری کنند اما مجلس فعلی تغییر اساسی پیدا نمی‌کند.

  فارس: آنان برای نفوذ در مجلس خبرگان چه می‌کنند؟

  تمام فکر این بیگانگان و دشمنان آن است که تعداد اعضای مورد حمایت خود را افزایش دهند و اگر اکثریت غالب را به دست بگیرند، بسیاری از اعضا از جنس خود آنان باشند یا تعدادی هرچند اقلیت اما معترض و تشنج‌آفرین را به چنگ آورند به اهداف شیطانی خود نزدیک شده‌اند.

  مگر آنان این آرزو را به گور برند زیرا علمای بلاد و فرهیختگان کشور که مورد حمایت مردم و ملت ارزشمند ایران هستند هرگز مجلس خبرگان را به دست نااهلان نمی‌دهند.

  به عنوان یک کارشناس در این زمینه می‌گویم که مجلس خبرگان جای این گونه افکار انحرافی، التقاطی و علاقمند به فرهنگ خارج نیست.

  فارس: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و نیز نامگذاری سال جاری با عنوان «ملت و دولت، همدلی و همزبانی» نقش مردم و دولت در حفظ سلامت فضای جامعه در انتخابات چیست؟

  البته باید گفت که فرق بسیار روشنی بین مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی وجود دارد و آن تفاوت این است که نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هیچ گونه حقوق و مزایایی دریافت نمی‌کنند.

  در اینکه اختلاف و تنازع امری زشت و ناپسند است تردیدی وجود ندارد و بنابراین مقام معظم رهبری سال جاری را با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نامگذاری کرده‌اند.

  اعضای حکومت، نظام و دولت را تأیید می‌کنیم و تضعیف دولت اسلامی را جایز نمی‌دانیم اما در کنار این وظیفه، نصیحت به مسئولان رده‌بالای کشور را نیز از وظایف خود می‌دانیم.

  چنانچه مسئولی مرتکب اشتباهی شود و از خطوط قرمز نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری عبور کند به طور قطع، باید کار و روش خیر را بیان کنیم و از نقد فاصله نگیریم.

  امید است ملت ما در آینده کسانی را که دارای این امتیازات هستند انتخاب و به عنوان نماینده خود معرفی کنند

  انتهای خبر/1007/9110

  منبع/فارس.

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "برخی با تحریف امام خمینی (ره) به دنبال موج‌سواری برای کسب رأی هستند"

  نظرات