امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Thursday 13 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰:۳۷ | کد خبر : 37450
 • تاک پرس گزارش می دهد:
  تکیه ارباب سوز و گذار نهان است که در دل شیعه بهار طراوت و پاکی از آنچه طمع است را جاری وساری می سازد، برکت شیعه نیز در ذکر و توسل در ماه های محرم و صفر نهفته است

  به گزارش تاک پرس؛ فصل هجران از بهار محرم و صفر هرسال تشنگان را سیراب کرده و روضه ارباب کلاس عاشقی است برای عشاقی که به غیر خدایی و دنیاخواهی میلی ندارند،دل محرم خون است و جریان این خون در جان و روح معنوی شیعیان حقیقی و عاشقان ناب ساری است.

  محرم دریچه ای به دعای برای عاشورا است و باب محرم میهن اسلامی را طی دو ماه گذشته به کنج عزا و خانه گدایی از اهل بیت مبدل کرده است.

  عادت به ارادت در ماه محرم از خصلت های برجسته و ناب پیراون مکتب قیام سرخ اباعبدالله الحسین(ع) است،فجر شیعه دلجویی و توسل به شهدای کربلا در ایام محرم و صفر بوده است.

  اینکه شیعه به پیوست و درون مایه تاریخ سوگوار شهادت مظلومانه فرزندان زهرا(س) است پایه های ارزش و اصول را استوار و تقویت مند تر می کند.

  جلوه نور بصری این دو شهر ماتم و سوز و فقان از دیده روان می سازد،سایه غم بلاد شیعیان را در طول دو ماه گذشته به احترام نوکری برای حضرت ارباب سیه پوش کرده بود…

  کربلا در دو ماه گذشته میزبان تکیه ها و یا حسین گویی های مشتاقان حرم حسینی بود که از جای جای میهن سبز برای پاسداشت فرهنگ این قیام سر و سینه شکافته و با خون نوحه خوانی می کردند.

  ناله های در سینه و سوزهای جانگذار از آه و مظلومیت خاندان رسول خدا در ماه های محرم و صفر هم راه و یار مردم شیعه از جای جای شهرها و نقاط مختلف بود.

  کاروان نوحه ودسته های پرحرارت از عشق و ارادت به سالار شهیدان در محرم و صفر صحنه های ناب و ارزشمند از ان نثاری و محبت به اهل بیت رسالت بود.

  شوق زیارت عاشورا، سیه پوشی در و دیوار شهر، غم و غصه ای روضه ها روایت مردمی است که از گذشت 1400ساله تاریخ نیز هیچگاه نهراسیده و چراغ و مشعل نینوا را امسال نیز رونق بخشید و تکیه ارباب پرنور و درخشان امسال عاشقان را به وجد و وجود نزدیک کرد.

  جرأت دلدادگی، محبت و عرض جان فدایی ملت عزادار و حسین وار ایران اسلامی تا به امروز در ماه های محرم و صفر بسیار فراگیر بوده است.

  آنجایی که فوران عشق و حماسه ظهر عاشورا جمعیت میلیون های نفری از عزاداران در استان ها و شهرهای کشور در زیرآسمانی سرد و نمناک گرد هم آورد تا به اربعین و مشتاقان میلیونی که روایت گر بزرگترین اجتماع تاریخ بشری لقب گرفتند نه حادثه ای است که بتوان در ظرف دنیا و بنابر خواسته های کوچک و فقیرانه محبوس کرد بلکه نشان از روح آزادگی است که امام سوم شیعیان از نهان تاریخ و در ورای مبارزه با اشقیا و اهل کوفیان به جامعه امروز تزریق کرد.

  تجربه عاشورا تا به امروز به برکت ارزشمندی و حیثیت خواهی ملت انقلابی و خمینی رو ایران اسلامی ناممکن شده است اما عزای حسینی سال به سال انقلاب اسلامی را ناگسستنی تر و جلوه دار تر در میان تاریکی جهان درخشان و نمایان تر می کند.

  از کرانه های آسمانی خلیج ایرانی فارس تا به باغات سبز شمال و شهرها محرم و صفر را در سوگ حسینی سپری کردند.فرزانگی مردم ایران از خواص و عوام به اندازه ای است که تاریخ تاکنون اینچنین شکوه و عظمت واحد و منسجم در طی دو ماه آن هم به طور سراسری ندیده و وصف آن را نیز به گوش نشنیده است.

  روایت اشک در محرم و سفر معنا یافت و روز و شب های این ماه ها نوحه های جگرسوز از دسته ها و هیئت ها به سوی آسمان گسیل شد.

  کاروان پیاده کربلا پس از اسیری به برکت چشم بصیرت زینب در تاریخ به یادگار ماند و این آرمان است که الگوی ملت وفادار ایران اسلامی برای مبارزه با جهل و زورگویی ظالمان و غیرخداپرستان است.

  اقتدار شیعه در ایران اسلامی بی تردید تکیه بر ایمان و باوری است که از محرم و صفر جوشیده و به بیرون می طراود…

  «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است» ناب ترین رهنمود و مایه اندرز رهبر کبیر انقلاب اسلامی در زمان حیات بود که نشان از خلوص و عزت مندی این دو ماه بزرگوار است.

  رخ داد دیو صفتان برای احاطه بر انقلاب اسلامی درچندسال گذشته که بنابر نطق متقن امام خامنه ای بی تردید مصداف فتنه جویی بود با ورود به محرم حسینی و در یوم الله سه روز پس از هلهله و کف و سوت ظهر عاشورا در تهران یکباره با عزم عاشورایی ملت سنگ شد و برای همیشه ابدی شد..

  تاب توان محرم و صفر حماسه 9دی را در این ایام خلق کرد و امروز شکرانه این حماسه عظیم در واپسین روزهای صفر از سوی ملت گرامی داشته شد..

  اینک غروب صفر  از میان قلوب عزاداران جای خالی کرده و ربیع بهاران در انتظار است تا عطری دیگر برای ملت حسینی ایران اسلامی به ارمغان اورد.

  شهرتاکستان از روزهای نخستین و حتی تا پیش از آغاز به ماه محشر ماتم حسینی غرق در سیه پوشی شد و در این دو ماه بندگی عزا ایام تاکستانی رنگ وبوی مظلومیت و غربت به خود گرفت.

  شکوه دسته های سینه و نوحه وصف و حال معنوی ارزنده ای در تاکستان داشت و عزای حسینی در شهر تاکستان ریشه از باورها و جان دلداگی مردم تاکستان داشت…

  هیئت های عزاداری در روستاها و نقاط تابعه شهرستان نیز بنابر آنچه گزارش شده با کمک ها و پشتیبانی های مردم بسیار قابل توجه و ممتاز به نحو فاخر برگزار شده است.

  برپایه این یادداشت؛ منظور از فرهنگ عاشورا حرکت در راستای سیره اهل بیت است و مردم تاکستان با عظمت دو چندان با اشتیاق طی دو ماه عزاداری و میهمان نوازی بسیار ارزشمند و درخور تحسین ایام و سالروز داغ عاشورا را زنده کرده و این راه و دعای خیر ائمه معصومین همواره مصائب گشای درد و رنج از زندگانی عزاداران فرهیخته و سبک بال تاکستانی است.

   

  پایان متن/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بهار ربیع و درازای دو ماه بندگی و عزاداری"

  نظرات