امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Sunday 27 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ۲:۳۹:۲۶ | کد خبر : 32457
 • بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان، لوح دوستدار مادر را به عنوان شش بیمارستان نمونه کشوری و لوح مربوط به اجرای موفقیت آمیز شاخص های بهداشتی برنامه ترویج زایمان طبیعی را به عنوان ده بیمارستان برتر کشور طی مراسمی از طرف وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی دریافت کرد.

  به گزارش سرویس اجتماعی تاک پرس به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین درباره این خصوص گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت، برنامه های ترویج زایمان طبیعی با هدف کلی ارتقای سلامت مادران و نوزادان و کاهش میزان مرگ و میر مادران از اردیبهشت 93 تدوین شد که دارای شاخص های مهمی ازجمله ارایه خدمات رایگان زایمان طبیعی، توانمندسازی مادران باردار، فرهنگ سازی و خوشایند سازی فرایند زایمان می باشد.

  دکتر محمدصادق بابایی با اشاره به اهمیت کار گروهی ادامه داد: کسب این رتبه های با ارزش برای بیمارستان تاکستان که تنها بیمارستان این شهر می باشد و بیشترین میزان زاد و ولد نیز در سطح استان مربوط به این شهرستان است از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

  بیمارستان
  رییس بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان نیز گفت: تنها بیمارستانهایی که هر دو لوح مربوط به ترویج زایمان طبیعی و دوستدار مادر را دریافت کردند، بیمارستانهای میلاد تهران و تاکستان از سازمان تامین اجتماعی بودند که کسب هر دو موفقیت نشانگر تلاش و کوشش همکاران و خرد جمعی است.

  رییس بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان نیز گفت: دراین راستا پس از ابلاغ دستورالعمل مربوطه نسبت به تدوین برنامه عملیاتی و هدف گذاری اقدام کرده و مداخلات غیر ضروری که در جهت انجام زایمان فیزیولوژیک برای مراجعین انجام می شد شناسایی و حذف شد.

  دکتر کامران سلیمانی افزود: پس از تدوین برنامه ها، کمبودهای موجود در بخش زایمان شناسایی و نسبت به خرید تجهیزاتی مانند انتونوکس، پالس اکسی نوزادان، مانیتورینگ NST، دستگاه tens، دستگاه انکوباتور نوزاد، سونوگرافی، پمپ انفوزیون، مانیتورینگ قلبی و بازسازی فضای مراقبت از مادران، با یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در سال 93 انجام شد.

  وی گفت: دریافت لوح دوستدار مادر و لوح مربوط به کاهش سزارین و ترویج زایمان طبیعی برای این بیمارستان به عنوان تنها مرکز درمانی شهرستان تاکستان نشاندهنده تعهد تمام کارکنان است که در سایه اقداماتی مانند تشکیل جلسات توجیهی برای گروه متخصصان زنان و گروه مامایی، تشکیل جلسات اضطراری درصورت انحراف از شاخص هدف و اجرای طرح BSC و پرداخت کارانه مبتنی بر شاخص های کلیدی عملکرد بروز و ظهور پیدا می کند.

  سلیمانی پایش روزانه عوارض مادری و نوزادی ناشی از زایمان طبیعی، مدیریت بالینی مستمر مادران پرخطر و خونریزی های احتمالی بعد از زایمان و تشکیل جلسات آموزشی مستمر برای گروه مامایی را ازجمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقای ایمنی مادر و نوزاد عنوان کرد.

  وی با اشاره به کاهش درصد سزارین در سال 92 از 7/42٪ به 8/37٪ در سال 93 افزود: بیمارستان تاکستان با رویکرد فرهنگ سازی انجام زایمان طبیعی اقداماتی مانند خوشایند کردن زایمان طبیعی جهت مادران باردار، تشکیل جلسات مستمر و منظم، ارایه بروشورهای مختلف آموزشی جهت افزایش اطلاعات مادران، اجرای برنامه حضور همراه آموزش دیده در کنار مادر، پذیرایی از مادران با خرما، اجرای طرح مامای پشتیبان و ارایه خدمات پس از ترخیص را به صورت یک برنامه مدون به انجام رساند که همین امر باعث کاهش مرگ و میر مادران و ترغیب آنان به انجام زایمان طبیعی شد.

  سلیمانی ادامه داد: در سال 93، 106 زایمان فیزیولوژیکی در مادران شکم اول صورت پذیرفت و کل مادران شرکت کننده در کلاس های آموزشی زایمان فیزیولوژیک 615 نفر در سال 93 بودند و درصد زایمان فیزیولوژیک از 38 ٪ در سال 92 به 94٪ در سال 93 افزایش یافت.

  درحاشیه این مراسم و در بازدید وزیر بهداشت از غرفه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین که در تهران برگزار شد، دستور خرید وسیله بالن بکری را برای تمام بیمارستانهای کل کشور صادر شد که این وسیله در بیمارستان تاکستان موجود می باشد و در سال گذشته سه مادر بوسیله آن از مرگ حتمی نجات یافتند.

  بالن بکری می تواند خونریزی های احتمالی پس از زایمان که امکان کنترل آن وجود ندارد را جلوگیری کند.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان لوح سپاس دوستدار مادر دریافت کرد"

  نظرات