امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴:۴۱ | کد خبر : 34133
 • تاک پرس گزارش می دهد:
  فیلم سینمایی محمد رسول الله در چند روز اخیر در تمامی استان ها و شهرستان های کشور در حال اکران است تا علاقه مندان به تماشای این برگ زرین سینمای ایران و جهان بنشینند،و اما مردم شهرستان تاکستان به دلیل نداشتن سینما از دیدن این فیلم سینمایی محروم هستند.

  به گزارش تاک پرس، این فیلم که به عنوان بزرگ‌ترین پروژه سینمایی کشور در هفت سال و با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده است قرار است درسینماهای سراسر کشور در معرض نمایش گذاشته شده است اما مردم تاکستان به دلیل نداشتن سینما از دیدن این فیلم محروم هستند.

  روزهای اوج تلاش دشمنان و بانیان فرهنگ‌های غربی برای نفوذ به قلب اسلام و به ویژه کشور ما ایران اسلامی است. راه‌های نفوذ فرهنگی دشمنان آن چنان پیچیده و ریز و نرم است که در نگاه نخست شاید بسیاری از مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان این گونه فرهنگ‌ها و رفتار را مخالف فرهنگ‌های کشور خودمان ندانند.

  1

  از یک طرف بیانات و فرمایشات مقام مظعم رهبری در مناسبت‌ها و دیدارهای مختلف به‌عنوان چراغ راهی در تاریکی شناسایی این گونه فرهنگ‌ها است، از سویی دیگر تلاش برخی مسئولان و عوامل فرهنگی داخل کشور با ساخت فیلم‌های شاخص و مطرح و پربیننده‌ای مانند، «چ»، «شیار 143» و اکنون فیلم پرمحتوا و پربیننده‌ای مانند محمد (ص) در تلاش هستند که اسلام واقعی و فرهنگ‌های ارزشی دفاع مقدس را برای همگان به‌تصویر بکشند.

  راه نفوذ دشمنان نیز دقیقا با همین برنامه‌های فرهنگی که پیوند عمیقی نیز با افکار مردمی ایجاد می‌کند، بسته می‌شود و عرصه را برای جولان دادن فرهنگ مهاجم غربی تنگ می‌کند.

  در پیگیری‌های  پایگاه خبری تاک پرس به منظور کسب خبری برای اکران این فیلم در شهرستان تاکستان، مسئولان متولی فرهنگ در این استان از پیگیری خود برای ایجاد سینما در تاکستان خبر دادند و اکران فیلم محمد (ص) با توجه به اینکه در تاکستان هیچ سینمایی وجود نداردآماده سازی سالن آمفی تائتر مجتمع فرهنگی هنری امام علی(ع) اداره ارشاد را بیان کرده اند.

  7

  وقتی به مردم تاکستان گفته میشد که بزودی با اکران فیلم محمدرسول الله در سالن سینمای تاکستان این سینما نیز افتتاح می شود برقی در چشمانشان زده میشود و بسیار از ته قلب خوشحال می شوند که بلاخره سینمای تاکستان نیز راه افتاد و آنهم با چه فیلمی محمد رسول الله و خوشحال می شوند می توانند برای تماشای فیلم های مرغوب و با معنا به سینما بروند و و اوقات خوشی داشته باشند. و خود را در صف خرید بلیت سینما برای رفتن به تماشای  این فیلم می بینند.

  اما اینک این فیلم در تمام کشور به اکران رفته است و براساس وعده مسئولین فرهنگی سالن اداره ارشاد در حال زیر ساخت برای اکران این فیلم ارزشی است و سالن سینمای تاکستان بعد سالها تخریب و بسته شدن هنوز بر روی مردم گشوده نشده است. مردم تاکستان بارها به نبود امکانات رفاهی و همچنین نبود یک سالن سینما در شهرستان اعتراض داشته اند اما متاسفانه این اتفاق بعد از این همه وعده و وعید به سرانجام خوبی نرسیده است.

  6

  با توجه به اهمیت موضوع با میان مردم رفتیم و در این رابطه با شهرواندان تاکستانی صحبت کردیم.

  در این مورد خانم رشیدی که اصالت قزوینی دارند و ساکن تاکستان هستند می گوید: اگر در تاکستان سالن سینما می بود حتما به تماشای فیلم محمد رسول الله می رفتم چون بسیار به دیدن این فیلم علاقه مندم اما تا این سالن سینمادر تاکستان راه بیفتد فکر کنم که این فیلم را در تلوزیون پخش کنند حتی با چند بار تکرار بعد از سالها ، پس ترجیح می دهم به جای رفتن به قزوین در تلوزیون منتظر پخش این فیلم باشد.

  خانم اکبری همچنین می گوید: بنظر من همان اگر سالن سینما در تاکستان راه نیفتد خیلی بهتر است چرا که قبل از اینکه این سالن در تاکستان درست شود اول باید فرهنگ سازی شود و چون قبل از آن فرهنگ سازی ممکن است در تاکستان این هم به برنامه لاابالی گری برخی جوانان و افراد ولگرد تبدیل شود و مردم از سینما خاطره خوشی نداشته باشد وگرنه سینما و فیلم سازی و آن هم این چنین فیلمی را هر کسی دوست دارد ببیند و من ترجیح می دهم آنرا در تلوزیون تماشا کنم.

  آقای حاج نجفعلی طاهرخانی از بازنشستگانی است که اوقات فراغت بسیاری دارند و در این مورد بسیار خوشحال بودند که قرار بوده است سالن سینمای تاکستان با اکران فیلم محمد رسول الله افتتاح شود و گفتند: که هر وقت فیلم در تاکستان اکران شود من خیلی مشتاق هستم که بروم و برای تماشای آن لحظه شماری می کنم امیدوارم این اتفاق هر چه زود اتفاق بیفتد چون بعد از چند سال که سالن سینما بسته شده است این بهترین خبر است.

  خانم معصومه طاهرخانی هم در این مورد گفتند: بنظر من که اینهمه وعده و وعید برای چیزهای دیگر داده اند عملی نشده است و در این مورد هم همین طور است چرا که همه مسئولین می آیند و برای تبلیغات اعلام می کنند که امکانات رفاهی تاکستان را افزایش می دهند چند سال است که این سالن بسته شده است ولی کدامیک از مسئولین وعده های خود را عملی کرده اند.

  3

  اینگونه فیلم ها بسیار برای مردم جذاب تر از فیلم های ماهواره ای و بسیاری از فیلم های نامرغوب داخلی است و مردم به فیلمی که آنها را با فرهنگ مذهبی و ملی و اصالت دینی آنها آشنا می سازد بسیار میل دارند و از فیلم هایی و سریالهای بی مفهومی که در تلوزیون پخش می شود گله دارند این از استقبال مردم از بسیاری از فیلم های برگزیده کشور بسیار معلوم است از جمله محمد رسول الله از این فیلم ها است. و مردم دوست دارند تا از مشکلات و سختی های بزرگان دین به خصوص پیامبر اسلام و همچنین روش زندگی و بزرگ منشی ایشان آشنا و آگاه شوند

  چرا این شهرستان بعد از داشتن یک سینما در سالهای گذشته که تخریب شد تا کنون هنوز بازگشایی نشده است ؟امیدوار بودیم که نور سالن سینمای تاکستان به نور محمد رسول الله روشن شود و از برکت این نام و این فیلم دیگر وسایل رفاهی تاکستان رونق گرفته و باعث آرامش مردم باشد و به امید آن روز که همه وعده های مسئولین به یمن برکت نام محمد ص وعده تحقق بپوشد.

   انتهای گزارش/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "تاکستانی ها محروم از دیدن فیلم محمدرسول الله به دلیل نبود سینما"

  نظرات