امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر است با Monday 21 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۴۲:۱۵ | کد خبر : 34638
 • رئیس اداره صنعت معدن و تجارت تاکستان:
  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت تاکستان گفت:توسعه صادرات غیر نفتی از جمله مولفه هایی است که تحقق اقتصاد مقاومتی را به دنبال دارد،رکود در بازار ساخت و ساز یکی نبود صادرات و بازار فروش و همچنین به روزنبودن تکنولوژی از دلایل تعطیلی برخی صنایع است.

  به گزارش تاک پرس، یاسر رحمانی رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان تاکستان در گفتو با تاک پرس تصریح کرد: حمایت از تولید داخلی و تبیین اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و در این راستا توجه به توسعه صادرات صنایع فولادی در این شهرستان بخشی از مولفه هایی است که تحقق اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر رشد و پیشرفت را به دنبال دارد.

  رحمانی با اشاره به اینکه عمده ترین مشکل صنعت فولاد این شهرستان بازاریابی  است عنوان کرد: با توجه به اینکه درصد بالایی از تولیدات صنایع فولادی در شهرستان مربوط به صنایع ساختمانی است و با راکد شدن ساخت و ساز و تعطیلی پروژه های عمرانی طی سال های گذشته  این صنعت هم اکنون حالت رکود به خود گرفته است.

  وی گفت:اگر سرمایه در گردش متوقف شود خواه ناخواه تولید متوقف خواهد شد و موضوع مهمی که در صنایع فولادی تاکستان وجود دارد و آن هم به روز نکردن فعالیت و نداشت بازار فروزش محصولات فولادی بوده است

  صادرات،بازاریابی و به روز بودن تکنولوژی راه علاج مشکلات فولادی در شهرستان

  وی با اشاره به اینکه بازار یابی ، به روز رسانی تکنولوژی  و صادرات از جمله خلا اساسی صنعت فولاد در این شهرستان است تصریح کرد:چه طور میشود پرشین فولاد فعالیت خوب و بی وقفه ای دارد و لی در این میان آریا فولاد  و فولاد تاکستان در حالت تعطیلی و یا نیمه فعال هستند و با توجه به ظرفیت بالای آریا فولاد ،بازار یابی و به روز رسانی تکنولوژی و صادارات را از عوامل در صنایع فولاد است که در این میان پرشین موفق بوده است

  این مسئول با بیان اینکه دستبابی یه استاندار هزینه می خواهد تصریح کرد: متاسفانه تولید کنندگان به دنبال استاندار سازی نیستند و این همان خلاء اساسی است که در صنعت فولاد دیده می شود

   رحمانی خاطر نشان کرد: دیگر مشکل تولید کنندگاه دریافت تسهیلات از بانک و هم اکنون با بازپرداخت بالا از دیگر مشکلات تولید کننده صنایع بود که  با تصویب قانون رفع موانع تولید بسیاری از مشکلات تولید کنندگان برطرف خواهد شد و با تشکیل کارگروه تسهیل که مشکل بازپرداخت تسهیلات ارزی برای تولید کنندگان برطرف شد.

  وی گفت: قانون رفع موانع به حوزه تولید کمک فراوانی می کند و در خصوص رفع موانع تولید است که اگر دستگاه های اجرایی همت کنندو در چارچوب قوانین و مقرارات به تولید کمک کنند قطعا بسیاری از مشکلاتی که گریبان گیر است برطرف خواهد شد.

  رحمانی در پاسخ به سوال خبرنگار تاک پرس مبنی بر اینکه شنیده شده برخی از این صنایع با هدف دریافت وام های کلان بوده و هم اکنون بعد از گرفتن این تسهیلات تولید را رها کرده اند تصریح کرد:نمیتوانیم منکر این باشیم ولی به نظر بنده تولید یک نوع ایثار است ؛یک واحد فولای 20الی 30میلیارد هزینه می خواهد با دریافت دو میلیارد تسهیلات بانکب  این رقم در مقابل هزینه کرد سرمای گذار رقمی نیست و در حال حاضر تولید یک نوع ایثار و ریسک .

  آریا فولاد نیمه فعال است

  یاسر رحمانی در پاسخ به چرایی تعطیلی شکرت آریا فولاد گفت: این مجتمع فولادی هم اکنون به صورت نبمه فعال است و به صورت مقطعی فعالیت م کند و تعطیل نیست و ضمن اینکه برای تولید کننده عقلانی نیست با سرمایه کلان در این حوزه تولید خود را متوقف کند.

  وی گفت: می شود با صعه صدر مشکلات حوزه تولید مدیریت کرد و برای صنایع فولادی هم ضمن اینکه باید امیدواری داشت که با رونق ساخت و ساز تولید بخش فولاد نیز رونق پیدا خواهد کند.

  این مسئول تصریح کرد: سود و زیان صنایع فولادی موج سینوسی دارد خیلی از صنایع که الان مشکل دار هستند در سالهای گذشته سودهای کلان کرده اند و تولید کننده ها باید صبور باشد و تولید هم در چارچوب خود میتواند کمک کند.

  رئیس اداره صنعت معدن معدن و تجارت تاکستان در خصوص وضعیت کارگران بیکار شده اذعان داشت: اکثر واحدها بیمه بیکاری کارگران را پرداخت می کنند و گاها به صورت نیمه فعال و با پایین آوردن شیفت های کاری خود واحد را سرپا نگه داشته اند.

  وی گفت:برخی واحد ها معوقه پرداخت حقوق کارگزان و بیمه و پرداخت قبض برق گازدارندکه اینگونه موضوعات را دولت در چارچوب خود حمایت می کند و تولید کنندها باید همت داشته و وابسته نباشد باتوجه به اینکه واحد تولیدی داریم که رونق داردند.

  برخی مدیر عاملان شرکت ها اصلا در شهرستان حضور ندارند

  رحمانی با بیان اینکه متاسفانه برخی مدیران عامل اصلا در شهرستان و  واحد تولیدی خود حضور ندارند تصریح کرد: حضور نداشتن مدیر عامل بحث رکود تولید را تشدید می کندو دولت فراتر از ابزار نمی تواند حمایت کند باتوجه به اینکه  و الویت اول دولت اشتغال است

  وی گفت:با توجه به گرانی حامل های انرژی  مشکل عمده در بخش صنعت فولاداین است که چند درصد از تولید کننده ها که الان مشکل موجه هستند در خصوص بهینه سازی مصرف انرژی کار نکردن و بدهکارهای کلان در حوزه برق و گاز دارند.

  یاسر رحمانی در پایان گفت:توسعه صادرات بخصوص در حوزه صادرات فولادحرکتی مؤثر در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند و دستیابی به منابع ارزی، افزایش اشتغال و کاهش اتکا به درآمد های نفتی از مزیت‌های مهم صادرات غیر نفتی به شمار می‌رود که امیدواریم به اجرایی شدن این سیاست شاهد رونق دوباره صنعت تولید در کشور باشیم.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "توسعه صادرات صنایع فولادی در تاکستان اقتصاد مقاومتی را به دنبال خواهد داشت"

  نظرات