امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ برابر است با Friday 22 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹:۴۹ | کد خبر : 30938
 • فرماندار تاکستان خبر داد:
  فرماندار تاکستان رشد اقدامات فرهنگی در شهرستان تاکستان را پنج برابر پیش از سال‌های گذشته عنوان کرد و از جذب 65 درصدی اعتبارات سال 93 در این بخش خبر داد.

  به گزارش تاک پرس، ایرج حیدری فرماندار شهرستان تاکستان در ارائه گزارش یک ساله فرمانداری این شهرستان عنوان کرد:28 پروژه در حوزه فرهنگ با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 900 میلیون تومان در بخش‌هایی چون میراث فرهنگی، حوزه علمیه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوسازی مدارس، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، تعمیر مساجد و مواردی دیگر در حال ساخت است جذب باقی‌مانده اعتبارات در حوزه فرهنگ نیز ادامه دارد و این در حالی است که در سال 92 فقط 25 درصد از این اعتبارات جذب شد.

  این مسئول به پیگیری و رفع برخی مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان تاکستان در راستای حمایت از تولید، اشتغال پایدار و کارآفرینی اشاره کرد و افزود: بازدید از واحدهای صنعتی با حضور مدیران مجموعه‌ها، سعی در راستای رفع مشکلات آنان و جلب رضایت دستگاه‌های خدمات‌رسان به منظور مساعدت در دریافت بدهی‌های معوقه این مراکز نیز به منزله حمایت از کسب و کار در این شهرستان صورت گرفته است.

   فرماندار تاکستان بیشترین حمایت صورت گرفته از واحدهای صنعتی را مربوط به صنایع فولاد دانست و علت آن را ایجاد اختلال در ساخت و ساز و عدم توان رقابت این مراکز با واحدهای تحت حمایت دولت بیان کرد و گفت:در حال حاضر 19 هزار نفر جامعه کارگری شهرستان تاکستان را تشکیل می‌دهند که 8 هزار نفر از آن‌ها در صنایع فولاد اشتغال دارند.

  حیدری اضافه کرد: گازرسانی شهرک صنعتی خرمدشت با اعتباری 50 میلیارد تومانی، بهره‌مند کردن مناطق روستایی شهرستان تاکستان از نعمت گاز، جمع‌آوری پنج میلیارد تومان با کمک خیران مدرسه‌ساز برای صرف هزینه در این راستا، استفاده بهینه از فضاهای رها شده دولتی و پیگیری طرح منطقه ویژه اقتصادی تاکستان از دیگر اقدامات مهمی به شمار می‌آید که طی یک سال گذشته صورت گرفته است.

  فرماندار تاکستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون 25 هزار هکتار از باغ‌های شهرستان تاکستان زیر کشت انگور است، اظهار کرد: از آنجا که این شهرستان رتبه نخست سطح زیر کشت انگور در کشور را دارد، داربستی کردن و به‌روزرسانی روش‌های آبیاری در این باغ‌ها جزو دغدغه‌هایی بوده که در یک سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در راستای بهبود آن صورت گرفته است.

  این مسئول از انسداد چاه‌های غیرمجاز، جمع‌آوری منصوبات، رفع تصرف از بستر رودخانه و توقف دستگاه‌های حفاری به منظور مقابله با بحران کم‌آبی در شهرستان تاکستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این روند همچنان ادامه دارد و با افراد خاطی برخورد لازم صورت می‌گیرد؛ ضمن اینکه از تبلیغ به منظور ایجاد فرهنگ پرهیز از اسراف غافل نیستیم.

  وی اضافه کرد: کاهش مراجعات مردمی به فرمانداری در پی نظارت بر عملکرد مجموعه‌های اجرایی، حل و فصل بیشتر امور ارباب رجوع در دستگاه‌ها و در نتیجه افزایش رضایت مردم از عملکرد مجموعه‌های اجرایی دیگر ره‌آورد هم‌دلی شکل گرفته میان دستگاه‌های مستقر در شهرستان تاکستان است.

  فرماندار تاکستان با ذکر برخی پروژه‌های فعال در این شهرستان تاکستان تصریح کرد: سد نهب با 36 درصد پیشرفت، شبکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر تاکستان و آب‌رسانی به ضیاءآباد به ترتیب با 50 و 10 درصد پیشروی عملیات اجرایی، مدرسه‌ای 17 کلاسه با 30 درصد پیشرفت کار و اتمام 80 درصد مراحل اجرایی ساخت مجتمع آب‌رسانی کند که پنج روستای شهرستان را تحت پوشش قرار می‌دهد، از جمله پروژه‌های مربوط به توسعه این منطقه محسوب می‌شود.

  این مسئول ادامه داد: ساخت محور آب ترش – ضیاء آباد – خرمدشت به طول 57 کیلومتر و با 17 درصد پیشرفت فیزیکی، اتمام 30 درصد از پروژه تعریض محور سه‌راهی شامی‌شاپ ـ دانسفهان به طول 25 کیلومتر و همچنین ساخت بیمارستان 64 تختخوابی با 95 درصد پیشروی عملیات اجرایی از دیگر پروژه‌هایی است که در راستای توسعه شهرستان تاکستان روند اجرایی خود را طی می‌کند.

  حیدری بیان کرد: تعریض محور مواصلاتی تاکستان به رزن با 90 درصد پیشرفت و به طول 79 کیلومتر، اتمام 12 درصد از عملیات اجرایی پروژه مجتمع آب‌رسانی ضیاءآباد مرکزی و همچنین تعریض محور شامی‌شاپ ـ ابهر به طول 23 کیلومتر و با پیشرفتی بالغ بر 65 درصد نیز از جمله طرح‌های فعال در شهرستان تاکستان محسوب می‌شود.

  وی تسهیلات پرداختی به منظور جبران خسارت محصولات کشاورزان از سال گذشته را بالغ بر 116 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: خرید 17 هزار تن کشمش از 3 هزار بهره‌برداربا اعتبار 12 میلیارد تومان اقدام دیگری به منظور حمایت از بخش کشاورزی این منطقه است.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جذب65درصدی اعتبارات در سال93/رشد اقدامات فرهنگی در تاکستان به پنج برابر رسید"

  نظرات