امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Thursday 24 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶:۴۰ | کد خبر : 34142
 • آیت الله اسلامی:
  آیت الله اسلامی تصریح کرد: .علم آموزی از توصیه های اکید اسلام است و طلاب حوزه های علمیه باید با الهام از آموزه های دینی در علم آموزی و تحصیل سرآمد دیگران باشند.

  به گزارش تاک پرس، آیت الله اسلامی روز گذشته در آئین گشایش کلاس های حوزه علمیه شهرستان تاکستان که در مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: آغاز سال تحصیلی نوید بخش علم آموزی و حرکت در مسیر دانش پژوهی است و باید از این فرصت بخوبی استفاده کنیم.

  آیت الله اسلامی بیان کرد: حوزه های علمیه نقش مهمی در تربیت علمای دینی و مبلغان مذهبی دارند و از ابتدای شروع سال تحصیلی باید کسب علم و دانش در علوم مذهبی با جدیت آغاز و دنبال شود.علم آموزی از توصیه های اکید اسلام است و طلاب حوزه های علمیه باید با الهام از آموزه های دینی در علم آموزی و تحصیل سرآمد دیگران باشند.

  وی بیان کرد: با مرور تاریخ ارزشمند گذشته در حوزه دینی در می یابیم که بسیاری از شخصیت ها برجسته و مجتهدان و مراجع تقلید که توانستند در جهان تاثیرگذار باشند در همین مدارس علمیه و حوزه ها تحصیل کردند و علم آموزی را فرا گرفتند لذا باید جایگاه حوزه ها مورد توجه و تکریم قرار گیرد و از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

  طلاب حوزه های علمیه باید در علم آموزی سرآمد دیگران باشند

  نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: لازم است طلاب جوان بدانند که در دوران تحصیل توجه به تقویت بنیه علمی مهم است و ضمن مطالعه زنگینامه برخی چهره های شاخص مانند امام راحل، آیت الله علامه طباطبایی، شیخ انصاری، علامه حلی و آیت الله بروجردی ها و فقهای دیگر دانش آموخته مدارس حوزه های علمیه بودند.

  وی با اشاره به جایگاه ولایت در نظام اسلامی تصریح کرد: ولایت فقیه از اصول اساسی نظام است که اگر از آن تبعیت کنیم و جایگاهش را تقویتن و حفظ کنیم فادر خواهیم بود چون گذشته از بسیاری از ناملایمات و توطئه های دشمنان عبور کرده و به سلامت به سرمنزل مقصود برسیم.

  آیت الله اسلامی یادآورشد: انقلاب اسلامی، پیروزی در دفاع مقدس، عبور از توطئه ها و فتنه های دشمنان داخلی مرهون هدایات رهبری و تقویت جایگاه ولایت است و جمهوری اسلامی با حرکت در مسیر ارزشها به یاری خداوند به اهداف والای خود خواهد رسید.

  امام جمعه تاکستان اظهارداشت: باید قدردان وجود رهبری در کشور باشیم و هر بار که ایشان توصیه و فرمایشاتی دارند پیش بینی آینده و حال در آن دیده شده و سرمشق و چراغ راهی برای حرکت مردم و مسئولان بشمار می رود که کشتی انقلاب را می تواند به سرمنزل مقصود رهنمون باشد.

  وی گفت: شاید چون همیشه در کنار نعمت ولایت هستیم به ابعاد تاثیرگذار بیانات رهبری در خارج کمتر توجه می کنیم اما باید دانست بیانات رهبری زیر ذره بین همه دول استکباری و غربی است و کلمه به کلمه آن را تجزیه و تحلیل می کنند و اقتدار امروز نظام مرهون رهبری است.

  آیت الله اسلامی با اشاره به بیانات اخیر مقام عظمای ولایت در جمع اعضاء مجلس خبرگان تصریح کرد: سحنان رهبری در این دیدار تمام مراکز تصمصم گیری غرب را به وحشت انداخت و تکاپوی آنها نشان می دهد ولایت فقیه خواب دشمنان را آشفته کرده و موجب بیداری وهوشیاری ملت و مسئولان شده است.

  در ادامه حجت الاسلام حمید علی بخشی مدیر حوزه علمیه شهرستان تاکستان گفت: مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی تاکستان با پذیرش ۱۱۰ طلبه در سال ۵۹ فعالیت خود را آغاز کرد و امروز به همت روحانیون دلسوز و حمایت امام جمعه تاکستان به عنوانی یکی از مدارس نمونه دینی مطرح است.

  وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا ارتباط نسل جوان با علما و روحانیون بیشتر شود تا بتوانیم ضمن تبلیغ علوم دینی و احکام اسلامی به نشر فرهنگ دینی هم کمک کنیم.

  حجت الاسلام بخشی گفت: طلاب جدیدی که امروز برای تحصیل دروس حوزوی وارد صحنه علم آموزی شده اند باید رسالت خود را جدی بگیرند و بدانند راه پرافتخاری را انتخاب کرده اند و با تلاش شبانه روی و عزت نفس باید تا پایان این مسیر را ادامه دهند.

  وی بیان کرد: به راه ارزشمندی که انتخاب کرده اید افتخارکنید و قدر خود را بیشتر بدانید و با مجهز شدن به علم روز برای پاسخگویی به نیاز دینی نسل جوان و گروههای مخنلف مردم آماده شوید.

  در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از طلاب نمونه تاکستان تجلیل شد

  انتهای خبر/1007/9110

  منبع/مهر

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "حوزه علمیه در علم آموزی سرآمد باشد"

  نظرات