امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ برابر است با Wednesday 16 January 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵:۳۶ | کد خبر : 32501
 • سازنده المان شهری در گفتگو با تاک پرس:
  محمد جمالی هنرمند قزوینی سازنده المان شهری در گفتگو با تاک پرس گفت:دیوار خوشنویسی المان قزوین پایخت خوشنویس که در ابتدای شهرک ولایت نصب شده را خیلی دوست دارم وقتی میبینم مردم کنار مجسمه های که ساخته عکس میگیرند خستگی هایم بر طرف می شود.

  به گزارش تاک پرس، استفاده ضابطه مند از فضای شهری برای چیدمان عناصر یکی از نیازهای اساسی شهرهای امروزی بوده و رعایت شاخص های طراحی محیطی در کنار سایر عوامل تاثیر گذار در رنگ، فرم و بافت هر مجموعه و محیط، ضمن کمک به دید بصری شهروندان در تمایز عناصر از یکدیگر، از آشفتگی فضایی کالبد شهر جلوگیری و شهروندان را در رسیدن به هدف مورد نظر یاری میکند

  نصب المان های شهری و کمک گرفتن از ابزارهایی نظیر نور و رنگ در تزئین شهرها از عوامل مهمی برای ایجاد محیط سالم و با نشاط زندگی برای شهروندان است.

   محمد جمالی هنرمند قزوینی سازنده المان شهری در گفتگو با تاک پرس گفت:دیوار خوشنویسی المان قزوین پایخت خوشنویس که در ابتدای شهرک ولایت نصب شده را خیلی دوست دارم  وقتی میبینم مردم کنار مجسمه های که ساخته عکس میگیرند خستگی هایم بر طرف می شود.

  22222222222222222

  آقای جمالی از خودتان بگید:

  محمدعلی جمالی هستم  متولد قزوین در رشته مجسمه سازی و نقش برجسته سفال فعالیت دارم در خانه تاریخی آرازی که از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برای تولید آثار هنری در اختیار دارم  به فعالیت هنری مشغول هستم.

  هدف شما از ساخت این المان ها چی بوده؟

  بالابردن فرهنگ عمومی مردم از قبیل کتاب خوانی و مجسمه معمولی که جوانان با دیدن آنها تشویق به طراحی و شخصیت سازی می شود و هددف نهایی ترقیب مردم به کارهی برزگ است زیرا شخصیت سازی از انسان های بزرگ است .

  22222

  از کارهای معروف خوتون بگید؟

  المان قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است که در ابتدای شهرک ولایت نصب شده است و المان فکر زیبا که پروانه های در حال پرواز نشان از فکر های زیبا و اینکه از مغز انسان می شود فکرهای خوبی بیرون بیاد نتیجه فرهنگی دارد در ابتدای بلوار پاستور ابتدای نورزیان نصب شده است.

  دیوار کتاب قزوین در خیابان دانشگاه کار شده ،فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را نشان می دهد،میدان سرداران قزوین و المان قزوین شهر مینودری که آن هم شهر قزوین با عنوان قزوین باب الجنه است و نشان بهشتی بودن شهر است،المان نوروزی مثل چراغ گردسوز است که برای مسن ترمناسب بوده است.

  44444

  چه المان هایی را در تاکستان کار کردید؟

  تمام مجسمه های شهری و المان ها شهری هدف اصلی بالا بردن فرهنگ عمومی است و کارهایی مثل دیوار کتاب در تاکستان با هدف بالابردن ترویج فرهنگ کتاب است،المان غدیر که نشان دهنده روز غدیر است و یکی دست حضرت محمد و حضرت علی است که الگو است که یادآور اتفاق بزرگ تاریخی است

  از المان هایی که قرار است در تاکستان ساخته بشه بگید؟

  مجسمه دکتر حکیمی که ماکت آن ساخته شده و یک پزشکی که خیر بوده هدف اصلی ما شخصیت آن نیست و هدف ما اینکه که مردم که پولهایی دارند با این هدف به این نتیجه برسند که برای شهرمان هزینه کنیم،که این المان در آینده ای نزدیک ساخته و در میدان دکتر حکیم مقابل بیمارستان تامین اجتماعی نصب خواهد شد.

  آیا این کار برای شما خسته کننده بوده؟

  خستگی از نظر جسمی دارد و از نظر روحی نه چون کار ما از نظر فیزیکی است تشویق مردم و اینکه وقتی می بینم مردم کنار المان های ساخته شده عکس میگیرن تمام خستگی های من در میره.شاید از بین هزار ببینده یک نفر به اینکه هدف از ساخت مجسمه و المان چی بوده این خستگی مارا از بین می بره

  33333333333333

  چی چیزی شما رو خوشحال می کنه؟

  وقتی می بینم مردم کنار مجسمه یا المانی که من ساختم دارن عکس می اندازن خیلی خوشحال میشم که مردم خوششون آمده.

  آیا ساخت المان دیگری در تاکستان به هم پیشنهاد شده؟

  ساخت المان بسیارعظیم دروازه شهرستان تاکستان به ارتفاع 10متر که یک طرح بسیار فاخر و منحصر به فردی که در هیچ جایی دنیا ساخته نشده است و در این المان فقط به موضوع انگور در تاکستان بسنده نکرده  ایم بلکه قدمت تاکستان که با نصب پنجره و باغات تاکستان با نصب نرده و فرهنگ این مردم با این دروازه به نمایش کشیده می شود.

  و بعد از ساخت مجسمه دکتر حکیم المان میدان بسیج که طی جلسات قرار شد به ارتفاع 8متر این المان ساخته شود و ساخت دوچرخه با هدف ترویج فرهنگ ورزش است که برای جاده سلامت تاکستان ساخته شده که به زودی نصب خواهد شد.

   انتهای گفتگو/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "دروازه ورودی تاکستان منحصر به فرد ساخته می شود/وقتی مردم با مجسمه ها عکس میگیرن خسته هایم برطرف می شود"
  2 نظر برای “دروازه ورودی تاکستان منحصر به فرد ساخته می شود/وقتی مردم با مجسمه ها عکس میگیرن خسته هایم برطرف می شود”
  1. ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی تاکستان

   درصورت صلاحدید پایگاه خبری تحلیلی رادکانا را در پایگاه خبری وزین خود لینک نمایید و به ما اطلاع داده تا پایگاه خبری پرمحتوا و وزین شما را در پایگاه خبری رادکانا لینک نماییم.

   باتشکر- مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

  2. ali rahmani می‌گه:

   با سلام شماکه کلا دایورت کردین هر چی ایمیل می زنیم انتقاد می کنیم حساب نمی کنید ما رو ولی ایراد نداره ما این چیزها را زیاد دیدیدم این بار نه برای انتقاد فقط جهت تشکر به این خاطر این حرکت بسیار ارزندتون تشکر می کنم ایشالاه به راهتون ادامه بدین ممنون


  نظرات