امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر است با Monday 21 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸:۴۴ | کد خبر : 34526
 • مسئول هئیت ورزشی جانباران و معلولین در گفتگو با تاک پرس:
  ورزشکاران معلول و جانباز شهرستان تاکستان از نبود امکانات اولیه و کمبود اعتبارات برای انجام برنامه‌های ورزشی رنج می‌برند و محرومیت‌ها در کنار توانمندی‌های این قشر جولان می‌دهند.

  به گزارش تاک پرس، اسماعیل رحمانی مسئول هیئت ورزش جانبازان و معلولین شهرستان تاکستان در گفتگو با تاک پرس، ضمن بیان علایق و پشتکار اعضای این هیئت گفت:متاسفانه مشکلات فراوان پیش رو سبب می شود جانبازان و معلولین ما نتوانند به خوبی در رشته های ورزشی فعالیت  کنند و توانمندی های خود را به جامعه ثابت نموده اند و در حال حاضر تنها خواسته جانبازان و معلولین در اختیار داشتن سالن ورزشی در شهرستان است.

  وی در ادامه به عمده‌ترین مشکلات هیئت ورزش جانبازان و معلولین این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت:  مشکلات مالی عمده ترین مشکل است چرا که اعتباری به این هیئت اختصاص نمی‌یابد و تنها سالن ورزشی که در که با لای کمربندی شهرستان که به نام جانبازان احداث شده بود را از این هیئت گرفتن و متاسفانه در حال حاضر ما مکان ثابت و مناسبی برای عالیت ورزشی نداریم.

  IMG_7130

   رحمانی افزود: تنها توانسته‌ایم این مسابقات ورزشی محدودی با کمک کانون توانا بنیاد شهید و همت بالای ورزشکاران برگزار کنیم که خوشبختانه در مرداد ماه امسال در این مسابقات ورزشکاران توانمند اعزامی از شهرستان تاکستان که در قالب جشنواره فرهنگی ورزشی مهر رضوی برگزار شد، نفرات برتر به عناوین قهرمانی کشور دست

  ورزشکار جوان و معلول کانون توانای تاکستان در این دوره از مسابقات، حضور فعال و چشمگیر داشتند که از میان  شش نفر شرکت کننده 4نفر موفق به کسب مقام در این دوره از مسابقات شدند

  مسئول هیئت ورزش جانبازان و معلولین تاکستان تاکید کرد: با رفع مشکلات مالی می توانیم مکان و مربی های مخصوص برای جانبازان و معلولین در نظر بگیریم و رشته های فراوان ورزشی را برای آنان فراهم کنیم.

  وی با اشاره به اینکه معلولین و جانبازان نیاز به توجه بیشتری دارند، گفت: انتظار می رود نهادهای مرتبط چون بنیاد شهید، بهزیستی و اداره ورزش و جوانان با همکاری بیشتر سبب دلگرمی جانبازان و معلولین باشند تا بتوانیم شاهد نتایج مثبت ورزش در روحیه و زندگی آنان باشیم.

  رحمانی در پایان گفت: هدف اصلی برنامه های حرکتی برای معلولان این است که سلامتی آنها تا حد امکان بازگردانده یا حفظ شود و با استمرار حرکات خاص توانمندی آنان به مرور افزایش و عوارض ناشی از معلولیت شدید هم در آنها کاهش یابد. حضور در اجتماعات ورزشی و منزوی نشدن معلولین یکی دیگر از اهداف ورزش است.

  مسئول هیئت ورزشی جانبازان ومعلولین شهرستان گفت:با این وجود ورزش دوستان جانباز و معلول شهرستان تاکستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که مهم ترین آن کمبود اعتبار و نبود امکانات اولیه برای ورزش این قشر از جامعه می باشد.

   رحمانی گفت: نیاز به ورزش و استمرار آن در معلولین بسیار بیشتر از افراد عادی احساس می‌شود. بی‌تردید ورزش عاملی است که معلولان را به سطح جامعه می کشاند و آنان را در انجام فعالیت‌ها مستقل می سازد.

  وی با اشاره به این‌که خوشبختانه نگرش‌ها درباره ورزش معلولین در حال تغییر است، عنوان داشت: ورزشکاران معلول توانسته‌اند در رویدادهای مختلفکشوری درخشش داشته باشند و این حضور و مدال‌ها که روزبه‌روز بیشتر می‌شود، معلول را به جامعه می‌شناساند و نشان می‌دهد که معلولیت محدودیت نیست و اگر فردی نقصانی دارد، مکانیسم‌های جبرانی دیگری دارد که حتی افراد سالم‌ هم ممکن است نداشته باشند. در واقع، دیگر به معلول به عنوان یک فرد ایزوله‌شده نگاه نمی‌کنند. نگرش معلولین هم نسبت به خودشان تغییر کرده است. آنها مثل گذشته منزوی نیستند و دوست دارند وارد جامعه شوند.

  این مسئول در رابطه با مشکلات معلولین اظهار داشت: بخشی از مشکلات آنها مانند مشکلات انسان‌های سالم است، اما اگر بخواهیم ویژه‌تر نگاه کنیم ایاب و ذهاب معلولین‌ و قابلیت دسترسی آنها به مکان‌ها بسیار مشکل است،اگر معلولی بخواهد از منزل بیرون بیاید یک پیاده‌روی مناسب وجود ندارد که در آنجا راه برود و سوار تاکسی شود. رفتن از خانه به سالن برایشان خیلی مشکل است و آقایان را راحت‌تر می‌توانند جابه‌جا کنند تا خانم‌ها؛ چون اکثراً ویلچری هستند و این کار بسیار دشوار است که تا کنون این کار را با وسیله شخصی خودم انجام می دهم.

   انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "رنج ورزشکاران جانباز و معلول تاکستان از نبود امکانات ورزشی"

  نظرات