امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 15 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰:۲۵ | کد خبر : 38682
 • جمعی از مسئولین استان:
  جمعی از مسئولین استان با بیان اینکه شورای نگهبان حافظ حقوق ملت ایران است، تاکید کردند: مردم با حضور حداکثری پای صندوق‌های رای از منافع ملی خود دفاع خواهند کرد.

  به گزارش سرویس خبر تاک پرس، پس از ورود متعهدانه و شجاعت‌آمیز شورای نگهبان به مقوله تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، برخی جریان‌ها و افراد خاص جهت تضعیف یکی از اصلی‌ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی یعنی شورای نگهبان با سوء استفاده از فضای مسموم رسانه های جمعی معاند و برخی شبکه‌های مجازی میکوشند مهر تایید را بر پیشانی نامزدهای مورد نظر خود بزنند.

  آنچه که بیش از پیش مهم به نظر می آید این است که اهمیت شورای نگهبان تا اندازه ای برای رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) مهم و حیاتی بوده که ایشان بارها تاکید کرده‌اند: شورای نگهبان گوش به حرف عده‌ای که به اصطلاح مترقی هستند ندهد؛ یا در جایی دیگر گفته اند هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسد است.

  به سراغ چند تن از مسئولین استان قزوین رفتیم و نظرشان را در مورد شورای نگهبان جویا شدیم.

   

  مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر(عج) قزوین:

  شورای نگهبان حافظ انقلاب اسلامی و قانون اساسی است

  ۷۵۰۷۷۴

  نماینده ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین با اشاره به اهمیت شورای نگهبان تاکید کرد: شورای نگهبان گلوگاه جلوگیری از سوء استفاده‌های دشمن است و قطعا نظر این شورا به نفع نظام، انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران است.

  حجت‌السلام علی معبودی نماینده ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اینکه اگر هر کشوری فاقد قانون باشد آن مجموعه از هم گسسته خواهد شد، اظهار کرد: قانون برای حفظ شیرازه جامعه بسیار مهم بوده و باید محور و مبنای تمام عرصه‌ها قرار گیرد.

  وی افزود: هجمه علیه شورای نگهبان از زمان تشکیل آن وجود داشته و ادامه هم خواهد داشت چرا که وظیفه پاسداری از قانون اساسی و حکومت اسلامی و نظام را بر عهده دارد و به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، نهاد شورای نگهبان به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد.

  این مسئول با بیان اینکه شورای نگهبان گلوگاه جلوگیری از سواستفاده‌های دشمن است، گفت: بخشی از این هجمه‌ها از این جهت است که دشمنان بر اهمیت و نقش این نهاد واقف بوده و می‌دانند تا زمانی که شورای نگهبان استوار باشد به اهداف پلید خود نخواهند رسید.

  نماینده ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین ابراز کرد: عده ای با وجود نداشتن شرایط لازم، برای ضربه زدن به شورای نگهبان اقدام کردند که قطعا به نتیجه مطلوبشان نخواهند رسید.

  معبودی در پایان تاکید کرد: با توجه به آگاهی و فهم سیاسی ملت ایران، همانند سال‌های گذشته شاهد حضوری باشکوه و گسترده در انتخابات خواهیم بود.

  فرج‌الله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

  فتنه ۸۸ آغازی برای عدم تمکین از قانون اساسی

  ۷۸۳۵۵۲

  عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: متاسفانه بدعتی که در سال ۸۸ در خصوص قانون گریزی گذاشته شد که در شرایط کنونی شائبه عدم تمکین عده‌ای از شورای نگهبان را ایجاد کرده است.

  فرج‌الله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در گفت و گو با شاخص، تایید صلاحیت‌ها را جزء اختیارات کامل شورای نگهبان دانسته و اظهار کرد: متاسفانه بدعتی که در سال ۸۸ در خصوص قانون گریزی گذاشته شد در شرایط کنونی شائبه عدم تمکین عده‌ای از شورای نگهبان را ایجاد کرده است.

  وی با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان در حفظ نظام جمهوری اسلامی متعهد هستند، اضافه کرد: احتمال می‌رود برخی از افراد که از نظر هیئت نظارت شهرستان‌ها رد صلاحیت شده‌اند توسط هیئت مرکزی تایید شوند.

  این مسئول با تاکید بر برگزاری انتخاباتی پرشور تصریح کرد: جریان سازی در انتخابات یکی از اهداف ثبت نام‌های حداکثری است اما شورای نگهبان به طور میانگین ۱۶ نماینده را تایید صلاحیت کرده و جای هیچ ابهامی وجود ندارد.

   

   

  حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگ اداره کل تبلیغات اسلامی:

  شورای نگهبان یکی از اصول انقلاب اسلامی ایران

  ۱۳۹۲۰۶۱۵۰۷۵۱

  معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گفت: شورای نگهبان حافظ حقوق اجتماعی، دینی و دموکراسی در قالب رای‌دهندگان و رای گیرندگان است.

  حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگ اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، با بیان اینکه رعایت حقوق اجتماعی انسان‌ها نیازمند قانون است، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر اساس شرع مقدس و توسط حقوق‌دانان برجسته کشور تدوین شده و یکی از اصول این قانون شورای نگهبان است.

  وی با اشاره به اینکه وظایف شورای نگهبان در قانون اساسی تعریف شده، یادآور شد: شورای نگهبان حافظ حقوق اجتماعی، دینی و دموکراسی در قالب رای‌دهندگان و رای گیرندگان است.

  این مسئول با بیان اینکه فقهای متدین و مومن شورای نگهبان هرگز دین خود را به منافع دنیوی نمی‌فروشند، تاکید کرد: وجود شورای نگهبان برای نظام انقلاب اسلامی مهم و حیاتی است و همه باید به این نهاد اعتماد و به جایگاه آن احترام بگذارند.

  نظری تصریح کرد: شورای نگهبان گاها در آستانه انتخابات مورد تعرض قرار می‌گیرد که در این شرایط وظیفه ملت ایران حفظ منافع ملی است.

  انتهای خبر/1007/9110

  منبع/شاخص نیوز

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شورای نگهبان حافظ انقلاب اسلامی/ نظر شورای نگهبان برای همه‌ جناح‌ها در همه‌ سطوح فصل‌الخطاب باشد"

  نظرات