امروز : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Thursday 21 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۹:۳۸:۱۸ | کد خبر : 37516
 • مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع):
  حسن خاکرند مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع) می گوید:در خصوص آخرین وضعیت نیجریه اظهار داشت: از همان روز آخر صفر که چنین اتفاقاتی در نیجریه افتاد پیگیر اوضاع زخمیان و رهبر نیجریه بودیم.

  به گزارش تاک پرس به نقل از دانا، مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع): شیخ زاکزاکی در توضیح حادثه تلخ نیجریه به ما گفته بود که ما مراسمی برای روز آخر ماه صفر و شهادت امام رضا (ع) در حسینه بقیه الله برگزار کرده بودیم و قرار بود ضمن سخنرانی من درباره امام رضا (ع) پرچم سیاه محرم و صفر را پایین بیاوریم و پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برافراشته شود و وسط سخنرانی من، نیروهای ارتش به بهانه اینکه شیعیان به کاروان نظامیان تعرض کرده اند آمدند و حدود 15 نفر را شهید و تعداد زیادی را زخمی کردند.

  وی افزود: آخرین اخبار نشان می دهد که شیخ زاکزاکی رهبر شیعیان نیجریه در حال حاضر بازداشت و زخمی شده است؛ دختر و همسر شیخ زاکزاکی زخمی شده و یکی از پسرانش در این ماجرا به شهادت رسیده است.

  مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ابتدای شروع این حادثه دردناک بیانیه ای در محکومیت حمله نظامیان نیجریه به شیعیان و مسلمانان صادر کرد و آن را به رابطین و نمایندگان خود در خارج از کشور ارسال کردیم تا آنها هم اقداماتی در محکومیت این حمله انجام بدهند.

  خاکرند اظهار داشت: دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) بعد از حوادث نیجریه و قبل از اینکه شیخ زاکزاکی زخمی شوند با وی صحبت کردند و جویای حال وی شدند و بر اساس همین اخبار باید گفت که  تا دو روز گذشته حال شیخ زاگزاکی خوب بود.

  وی افزود: طی روزهای گذشته با تمام شخصیت های جهان تشیع تماس گرفته ایم و از آنها خواسته ایم برای آرام ساختن فضای نیجریه و پایان دادن به وضع موجود هر اقدامی که می توانند انجام دهند تا بتوانیم مشکل مجروحین را که الان در وضعیت نامطلوبی قرار دارند برطرف کنیم.

  مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه به دنبال آزادی زندانیان در نیجریه هستیم اظهار داشت: در حال حاضر که شیخ ابراهیم زخمی و دستگیر شده است، به دنبال آزادی و مداوای او هستیم؛ چرا که حرکت اسلامی طی بیانیه ای هر گونه دخالت و تعرض به ارتش را تکذیب کرده است.

  خاکرند در ادامه افزود: شیخ زاکزاکی در توضیح حادثه تلخ نیجریه به ما گفته بود که ما مراسمی برای روز آخر ماه صفر و شهادت امام رضا (ع) در حسینه بقیه الله برگزار کرده بودیم و قرار بود ضمن سخنرانی من درباره امام رضا (ع) پرچم سیاه محرم و صفر را پایین بیاوریم و پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برافراشته شود و وسط سخنرانی من، نیروهای ارتش به بهانه اینکه شیعیان به کاروان نظامیان تعرض کرده اند آمدند و حدود 15 نفر را شهید و تعداد زیادی را زخمی کردند.

  وی یادآور شد: شیخ زاکزاکی ادامه روند ماجرا را این چنین تعریف کرد که روز بعد خانه شیخ زاکزاکی، حسینیه و دارالرحمه توسط ارتش محاصره شد و تعداد زیادی در حسینه، دارالرحمه و منزل شیخ زاکزاکی شهید و زخمی می‌شوند.

  مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه شیخ زاکزاکی ادعای ارتش مبنی بر تعرض شیعیان به ارتش نیجریه را تکذیب کرد یادآور شد: ادعای ارتش این است که تعدادی از شیعیان با سنگ و شعار به ارتش تعرض داشته اند.

  خاکرند تصریح کرد: سایر اعضای محمع جهانی اهل بیت در سراسر دنیا در حال صدور بیانیه های مختلف در محکومیت این اقدام ارتش نیجریه هستند و تلاش های مردمی در حال شکل گیری است.

  وی با یادآوری این موضوع که شیعیان نیجریه با تکذیب اقداماتی که ارتش به آنها نسبت می دهد، اعلام کرده اند که هیچ گونه تعرضی به ارتش نیجریه نداشته اند خاطر نشان کرد: اعتقاد ما بر این است که این حادثه از پیش طراحی شده بوده است.

   

  مدیرکل آفریقایی-عربی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن تأکید بر اینکه جریان هایی به دنبال شکستن هیبت، قدرت و شخصیت شیخ ابراهیم در منطقه و نیجریه هستند تصریح کرد: معتقد هستیم که این حادثه هم به ضرر ارتش و دولت نیجریه بود و از طرف دیگر قربانیان زیادی از شیعیان را داشت.

  خاکرند همچنین گفت: تلاش اولیه ما از طریق مجاری دیپلماتیک و نهادهای مردمی و … برای آرام شدن اوضاع نیجریه است؛‌ چرا که این درگیری ها در نهایت به نفع دشمنان اسلام، صهیونیست‌ها و وهابیت است.

  وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم دولت نیجریه هرچه زودتر دستور بدهد که ارتش از منطقه زاریا خارج شده و حسینه بقیه الله و دار الرحمه که مربوط به شیخ زاکزاکی بود را تخلیه کند؛ این حسینه و دارالرحمه به همراه منزل شیخ زاکزاکی توسط ارتش نیجریه تخریب شده است و اوضاع در این منطقه اصلا خوب نیست.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شیخ زاکزاکی ادعای ارتش مبنی بر تعرض شیعیان به ارتش نیجریه را تکذیب کرد/این حادثه از پیش طراحی شده بود/به دنبال آزادی و مداوای شیخ زاکزاکی هستیم"

  نظرات