امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Wednesday 12 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳:۳۴ | کد خبر : 35562
 • دلنوشته:
  عزاداری های شیعه ، هرگز سیاه و خاموش نبوده است و امروزه، سبزتراز هر زمانی دیگر عزاداران حسینی (ع)، با مشت های گره کرده، به سوی نورانیت مصباح هدایت و حقانیت سفینه نجات و رهایی، تا نابودی کامل ظلم و تباهی،با فراهم آوردن زمینه ی ظهور و تا محقق شدن کامل قسط وعدالت برای رسیدن به سعادت ،سلامت و حیات طیبه الهی، پیش خواهند رفت.

  تاک پرس:انسان به خود رها نشده است تا به کمک معدود نیروهای غریزی راه به جایی برده و با داشتن حیاتی نباتی و یا گامی برتر از آن یعنی حیاتی حیوانی ، زنده بماند و نام بودنش را زندگی و “حیات “بنامد.انسان، در عرصه ی زندگی با قدرت حجت درون و هدایت حجت بیرون یعنی دو بال ملکوتی پرواز به سوی بی نهایت کمال ، در می یابد که بودن “و حیاتش باید انسانی بوده و در مسیر الی الله ، به حیات طیبه و” شدن ” رهسپار شود.
  خداوند حکیم که براساس فرموده ی قرآن مجید خلقتش، عبث و بیهوده نیست ، همه ی امکانات نیل به هدف خلقت را برای همه ی ممکنات بالاخص اشرف مخلوقات. انسان”- قرار داده است.
  بی تردید هدفی والا ، وسایلی والا می طلبد تا در این مسیر پر فراز و نشیب انسان را به سرمنزل مقصود برساند.
  تمامی انبیا و اولیا و امامان معصوم، هادی بحق انسان هایی هستند که با نیروی تفکر و اندیشه ی صحیح  دست به انتخاب متعالی زده وبه سوی قرب الهی رهنمون می گردند.
  در مسیر هدایت ، اسلام ،” مقام محمود ” و رفیع هدایت را تا” عند ملیک مقتدر “در نظر دارد؛ وشیعان با داشتن دو حادثه ی حقیقی سرنوشت ساز ، به ” حیات طیبه ای “که موعود متقین در آموزه های دینی است ، خواهند رسید.
  1- قیام سرخ احیاگرانه حسین (ع )، در گذشته ی تاریخ شیعه و2- قیام سبز و نورانی مهدی عج در آینده ،- با دارا بودن همه ی ویژگی های منحصربه فرد رسالت انبیا و واولیا و منتقم بودن واقعی نهضت حسینی(ع) – راهگشای حیاتی انسانی و طیب برای بشریت است.
  شیعه ی حسین ،تنها عزادار مصیبت عظیم از دست دادن حسین با تمامی فجاعت بی رحمانه ی شقیان زمانه اش ، نیست بلکه عزادار “مصیبتی اعظم “، یعنی محروم ماندن از هدایت مستقیم معصوم متخصصی است که باید او را به سوی سعادت و کمال واقعی رهنمون باشد.
  ما عزادار این مصیبت اعظم و غم محرومیت از امام همامی هستیم که در راستای رسالت همه ی انبیا به ویژه رسالت کامل پیامبر اکرم ص ما را به حیات طیبه ی موعود برساند. ما منتظر ظهور عصاره ی خلقت “ولیعصر عج”، فرزند خلف حسین بن علی هستیم ،و با این عزاداری های آگاهانه به روشنگری راه پرمخاطره ی نیل به انسان واقعی شدن می پردازیم.
  مکتب حسین (ع) ، درس حریت احرار ، ایثار و شهادت ، تفکر و تدبر، عبودیت و معرفت در اوج عقلانیت ، عشق و دلداگی ، درس حضوری فعال و زنده وپرتکاپو در صحنه ی زندگانی است.
  ما هرساله با همین باور، در مراسم بیدارکننده و احیاگرانه ی خود ، دست بیعت با مولایمان می دهیم و آمادگی خود را برای مبارزه با همه ی طاغوتهای روزگار، اعلام می کنیم تا زمینه ساز ظهور آخرین محیی و مصلح جهان برای حذف همه ی پلشتی ها و مفاسد زمین باشیم.
  گریه ها و مویه های ما همراه با انتخابی آگاهانه و بینش والای الهی و شناخت درست معارف اسلامی، نه تنها غم و اندوه جهالت و شقاوت را از دل زمانه می زداید بلکه نشاط معرفت رسیدن به کمال عقلانی و سعادت وحیانی را در او احیاء می کند.
  شیعه در طول تاریخ حیات انسانی خود بی باکانه با اعلام موضع تسلیم در خدمت حق و سلامت ، و با برائت و بیزاری از هرچه باطل و محارب در راه آزادگی و انسانیت است از هیچ فرد و گروه و جماعتی نمی هراسد و تا پوزه ی همه مستکبران را به خاک و خون نکشاند از پا نخواهد نشست.
  خون ابا عبدالله ع- این پدر روحانی همه ی بندگان واقعی خدا- در رگهای فرد فرد ما جاریست وما با سر نهادن در راه عبودیت واقعی و بندگی مطلق خداوند ، و دل سپردن به محبت ولایت ، سر تعظیم در برابر هیچ خدای دروغینی فرود نخواهیم آورد.
  هر روز با درایت و تدبیری والاتر و معرفتی استوارتر به نابودی همه ی جنود سیاه شیطان و سپاه پلید طاغوت خواهیم پرداخت .
  بنابراین عزاداری های شیعه ، هرگز سیاه و خاموش نبوده است و امروزه ، سبزتراز هر زمانی دیگر عزاداران حسینی ع، با مشت های گره کرده، به سوی نورانیت مصباح هدایت و حقانیت سفینه نجات و رهایی ، تا نابودی کامل ظلم و تباهی،با فراهم آوردن زمینه ی ظهور و تا محقق شدن کامل قسط وعدالت برای رسیدن به سعادت ،سلامت و حیات طیبه الهی، پیش خواهند رفت.

  انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم…

  نویسنده:پیرکاری

  دلنوشته ای الهام گرفته از حدیث قدسی و زیارت عاشورا

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "عزاداری شیعه برای امام حسین(ع)سبزتر از هر زمانی خواهد بود"

  نظرات