امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱:۳۶ | کد خبر : 33973
 • اندر احوال انجمن های هنری تاکستان:
  وظیفه ذاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در هر شهرستان، بدون تردید برنامه‏ ریزی و اجرای برنامه‏ های فرهنگی در منطقه است.

  به گزارش تاک پرس، انجمن های ادبی و هنری که به طور معمول از سوی خود هنرمندان تشکیل می شود ظرفیتی نهفته در حیطه هنری به شمار می رود که می تواند در پیشرفت کار اعضا مؤثر باشد، چرا که هنرمندان جوان با حضور در این انجمن ها و قرار گرفتن در کنار افرادی که تجربه بیشتری دراین حوزه دارند، فرصتی پیدا می کنند تا در یک فضای استاد – شاگردی راه های نرفته را در کوتاه ترین زمان طی کنند.

   99

  همه ما واقفیم که جوانان ایرانی بخصوص در شهرستان تاکستان بسیار مستعد و هنرمند هستند پس بایستی این استعدادها شکوفا شده و جامعه متعالی داشته باشیم یکی از موارد که شکوفایی استعدادها وجود کلاسهای آموزشی در موارد گوناگون است تابستان در حال اتمام و کلاسهای تابستانی نیز رو به پایان، در تاکستان به مجتمع فرهنگی هنری امام علی (ع)سری زدیم وقتی که وارد مجتمع شدیم سردی و بی روحی آن باعث شده بود که هیبت زیبای ساختمان آن نادیده گرفته شود و با وجود اندک صدای موسیقی سکوت آنجا  را پر کرده بود و معلوم نشد چه انجمن هایی در آنجا فعالیت دارند فقط تبلیغی برای تشکیل کلاس ها در بوئین زهرا بود. چون اساتید آن به تاکستان نمی آیند.

  55

   آیا شهرستان تاکستان پشت کوهها و راههای صعب العبور است که مانع رفت و آمد اساتید باشد، یکی از هنرمندان گفت که احتمالا این اساتید فلان قدر هزینه می خواهند این هزینه  را به آن انجمن نمی دهند.

  مردم تاکستان خواستار این کلاسهای هنری هستند و بسیاری نیز برای اینکه این کلاسهای هنری را یاد بگیرند مجبورند  به شهرستان قزوین بروند یا اگر توانایی داشته باشند به تهران می روند.

  خب در اینصورت چرا تبلیغ برای شهرستان دیگری که جاده خطرناکی به تاکستان دارد انجام داده اند زیرا مردم هنرجو به نوبه خودشان به مانند یک فردی که در روستاهای دور افتاده و فاقد امکانات به  شهرهای دیگر می روند  دیگر نیازی به تبلیغات نبود. بلاخره ما علت این کار را متوجه نشدیم متاسفانه در آن روز کسی نبود که ما سئوالات خود را بپرسیم. آیا اینها علت عدم استقبال از مجتمع امام علی (ع) است؟

   یکی از هنرجویان رشته تئاتر در مورد عدم استقبال مردم گفت: « اگر کلاسهای خوبی برگزار شود و شهریه ها را ارزانتر بگیرند مردم حتما می آیند.» بله شهریه ارزان مورد استقبال مردم میشود و همچنین برای کسانی که درآمد ناچیزی دارند بسیار خوب است آیا مثلا برای انجمن موسیقی نیز شهریه ها ارزان است که استقبال زیادی می شود. همچنین خانمی در این مورد گفتند من چطور با یک فرزند کوچک تا بوئین زهرا بروم اگر اینطور باشد به قزوین می روم هم رفت و آمدش راحتتر و هم مورد اطمینان من است و گفتند اگر در تاکستان این کلاس برگزار شود فکر نکنم شرکت کنم بنظرم کیفیت کلاس ها خوب نیست چون در اکثر موارد کلاسها برگزار شده است و دیگران گفته اند در سطح حرفه ای نیست و فقط هزینه گرفته اند.

  77

  برخی نیز دوری مسیر و عدم مسیر تاکسی را دلیل عدم استقبال ذکر کردند،بله این دلیل بارزی است اما باز می گوییم چطور مردم برای موسیقی می روند البته حتما با مشکل روبرو خواهند شد.

   برخی عدم وجود رشته مورد علاقه خود را درآنجا نام برد بله اینها دلایلی درستی است. چرا فرزندان مسئولین نیز این مشکل را ندارند پس چرا برای رفع  مشکل اقدامی نکرده اند. همچنین متاسفانه خود فرهنگ مردم که یکی از مضرات ماهواره نیز هست، فرهنگ چشم و هم چشمی و مد پرستی که هر کس در جامعه پذیرای آن است بخصوص اکثر جوانان ما که آنها به دنبال چیزی هستند که در جامعه رواج داشته باشد نه اینکه تحقیق کرده و  به آن هنر علاقه مند باشند امروز چیزی مد می شود همه خواهان آن می شود فردا که از مد افتاد رغبتی به آن ندارد.

  33

   و همچنین می توان دلیل وجود شبکه های اجتماعی که همه سردرگربیان آن گرفته اند و وقت و جوانی خود را به بطالت می گذرانند و حال کلاس رفتن را ندارند عنوان نمود. خلاصه دلایل بسیاری این مختصر را مجال ذکر نیست زمانی ارشاد و کتابخانه عمومی و سالن آمفی تاتر قدیمی شهر و انجمن های هنری که همه در یک ساختمان بودند و  با وجود تداخل صداها و برنامه ها و حتی در روزهای مدرسه و سرما بسیار فعال بودند گرمایش از برودت هوا می کاست که همه آرزو گسترش آن مکان کوچک را داشتند تا راحت تر فعالیت کنند بعد سالها مجتمع امام علی (ع)ساخته شد و انجمن ها به آنجا انتقال پیدا کرد و سالن آمفی تائتر شهر که سالانه اجرا و تمرینات بسیاری داشت و بهترین موقعیت برای شهر بود به جای بازسازی، تخریب و تبدیل به مخزن کتاب شد و مخزن کتاب نیز سالن مطالعه شد و کتابخانه در همان جای پر از سر و صدای افراد کبوتر پران و دیگر صداهای مرکز شهر باقی ماند.

  آنچه مسلم است اینکه امروزه با گسترش جوامع بشری و به تبع آن نیاز مبرم به برنامه های فرهنگی، فعالیت های فرهنگی ادبی را می توان از مهمترین نیازهای بشر در قرن حاضر دانست که باید به آن بیش از این بها داده شود.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "فقط کلاس موسیقی و دیگر هیچ!!!"

  نظرات