امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Monday 28 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴:۱۲ | کد خبر : 33749
 • رهبر انقلاب در خصوص سفر به زابل چه فرمودند؟
  صبح روز چهارشنبه رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در محضر رهبر انقلاب حاضر شدند، آیت الله خامنه ای در این دیدار به جهانگیری تاکید فرمودند حتما به منطقه زابل سفر کنید.

  به گزارش تاک پرس به نقل از عصرهامون، صبح روز چهارشنبه رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در محضر رهبر انقلاب حاضر شدند، آیت الله خامنه ای در این دیدار که به مناسبت هفته دولت برگزار شد فلسفه‌ی نام‌گذاری ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را به‌عنوان هفته‌ی دولت، زنده ماندن شاخص‌های فکری، رفتاری و شخصیتی آن دو شهید عزیز خواندند و با تقدیر از تلاش‌های دولت، نکات مهمی را درباره‌ی اولویت‌های عرصه‌های اقتصاد، علم، فرهنگ و ایستادگی صریح و بدون رودربایستی در مقابل دشمنان بیان کردند.
  اما نکته جالب در این دیدار هنگامی بود که اسحاق جهانگیری در سخنان کوتاه خود از سفر به برخی از استان ها برای بررسی مشکلات و طرح آبیاری گفت، مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرمودند: مساله آبیاری زمین ها که معاون اول رئیس جمهور پیگیر آن هستند و سفرهایی به خوزستان، ایلام و زابل داشتند که در این بین جهانگیری و در بین فرمایشات رهبر انقلاب گفت:«به زابل نرفته ام» مقام معظم رهبری نیز سریعاً در پاسخ به جهانگیری بیان داشتند: «خوب شد که گفتید پس زابل را حتما بروید.»
  اهتمام ویژه رهبر انقلاب به مردم سیستان و دستور به جهانگیری در خصوص سفر به این منطقه در حالی از زبان شخص اول جمهوری اسلامی ایران مطرح می شود که به نظر می رسد مسئولین استانی و کشوری در این خصوص دغدغه کمتری دارند.
  اسحاق جهانگیری نیز این روزها به جای اینکه مشکلات مناطق بحرانی کشور را اولویت کاری خود قرار دهد بیشتر به دنبال برملا کردن دست دولتمردان پیشین و شکایت از رئیس جمهور دولت دهم است مواردی که نشان می دهد برخی از مسئولین دولت تدبیر و امید مسائل سیاسی را بر رفع مشکلات مردمی ترجیح می دهند که با رای آنها اکنون صاحب پست های کلیدی شده اند.
  اما از سطح کلان که بگذریم در استان نیز مطالبات مردم دستمایه مسایل سیاسی شده است، گویا عده ای خیلی زود به دنبال بستن تیم خود برای انتخاب مجلس دهم هستند این روزها رسیدگی به وضعیت بحرانی مردم سیستان اولویت آخر تیم استانداری سیستان و بلوچستان است.
  مردم سیستان امروز با شرایطی به مراتب سخت تر از سالهای گذشته مواجه هستند خشم طبیعت و بی توجهی مسئولین علیه مردمان این منطقه گویا پایانی ندارد.
  سیستانی ها سال هاست که میزبان میهمانی ناخوانده ای هستند که سلامتی آنها را تهدید می کند بادی که نه تنها رنگی دیگر به آسمان جنوب شرق کشور می زند بلکه با خود نفس تنگی می آورد.
  باد های ۱۲۰ روزه و توفان شن گاهی مدارس را تعطیل می کند، پرواز هواپیماها را به تأخیر می اندازد و گاه مردم را در خانه ها حبس می کند و البته بسیاری از فریاد های استمداد مردم این منطقه را نیز گم کرده است.
  نگرانی اصلی مردم این شهرها تنفس بی چون و چرای این هوای آلوده و انتظار بروز انواع و اقسام بیماری های تنفسی است که دیر یا زود گریبانگیر آنان خواهد شد، تنها یادگار ریزگردها رتبه اول بیماری سل برای سیستان است.
  البته مردم سیستان که بی توجهی مسئولین خاطرشان را آزرده کرده است خودشان دست به کار شدند و سعی کردند صدای ضعیف شان را به ساختمان های مجلل مسئولین برسانند، چندی پیش بود که خبر حضور مردم سیستان در نماز جمعه با ماسک در رسانه های خبری منتشر شد، مردم سیستان با ماسک آمده بودند تا بی صدا از مشکلاتشان بگویند، اما بازهم چوب جفای همین مسئولینی را خوردند که خودشان آنها را انتخاب کردند مسئولینی که به راحتی از کنار این خواسته مردم گذشتند و حتی حاضر نشدند این مطالبه مردمی را از تریبونی مطرح کنند.
  از کنار دیپلماسی ضعیف وزیر امور خارجه در خصوص حق آبه هامون که بگذریم بی توجهی سکان دار محیط زیست کشور نیز در نوع خود عجیب است، بانوی سبز دولت تدبیر بیشتر از این که به دنبال حل مشکلات مردم ولایت مدار زابل باشد در فکر مصاحبه با بی بی سی و پیشبرد امیال سیاسی خود است.
  پس از این دستور رهبر انقلاب به معاون اول رئیس جمهور لازم است تا مسئولین صاحب تریبون استانی نیز آستین ها را بالا بزنند و برای تحقق خواسته های مردم سیستان و بلوچستان اندکی صدایشان را بلند کنند.
  انتهای/

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ماجرای دستور مقام معظم رهبری به جهانگیری"

  نظرات