امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Monday 18 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷:۴۴ | کد خبر : 34479
 • مدیر آموزش و پرورش خرمدشت:
  مدیر آموزش و پرورش خرمدشت گفت:مديران رهبران و هدايت كنندگاه دستگاه آموزشي هستند و بايد در امور كاري خود روابط انساني را مورد توجه قرار داده تا با همكاري ديگر پرسنل، پويايي، بالندگي و نشاط در دانش آموزان و مدارس شكل بگيرد.

   به گزارش تاک پرس، نصرت اله طاهرخانی مدیر اداره آموزش و پرورش  منطقه خرمدشت در اولین جلسه گردهمایی مدیران سه مقطع تحصیلی با محوریت پروژه مهر که در سالن همایش های کانون صبا برگزار شد با اشاره به نکات مدیرتی و رسالت مدیران در تعالی سازمان گفتن: مدیران رهبران و هدایت کنندگاه دستگاه آموزشی هستند و باید در امور کاری خود روابط انسانی را مورد توجه قرار داده تا با همکاری دیگر پرسنل، پویایی، بالندگی و نشاط در دانش آموزان و مدارس شکل بگیرد.

  طاهرخانی همچنین افزود: مدیران باید در فعالیت کاری اعتدال، برنامه ریزی و مشارکت جویی داشته باشند تا اثر بخشی خوبی حاصل گردد و در جهت شناسایی و شناساندن نیرو های خلاق و فعال اقدام کند چون مدیران مشوقین و شکوفا کنندگان پرسنل خود هستند.

  طاهرخانی خاطر نشان کرد: همان گونه که شورای آموزش و پرورش از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، جلسات انجمن اولیا و مربیان و شورای مدرسه نیز مهم بوده چون می توان خیلی از موضوعات، مشکلات و تصمیم گیری ها در این جلسات مطرح گردد و مدیران باید در جهت فعال نمودن آن اقدام و ممارست نمایند.

  طاهرخانی در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات و تاکیدات مقام عالی وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش استان در بازگشایی مدارس و پروژه مهر خواستار توجه و ایجاد فضایی همراه با شادی و نشاط برای دانش آموزان شده و گفتن: در این زمان اندک تا بازگشایی مدارس نمی توان با این ساعت اندک کاری اکتفا نمود و برای آماده سازی مدارس باید جهادی عمل کرد و نباید همکاری و مشارکت اولیا و خیرین را نادیده گرفت.

  طاهرخانی در پایان سخنان خود با اشاره به شعار سال تحصیلی 95-94 آموزش و پرورش استان قزوین: ( برنامه ریزی، مشارکت، تحول مدیریت، نظارت، نشاط، نماز ) به بیان رهنمود ها و نکاتی در خصوص بازگشایی مدارس پرداخته.

  ولی اله افشار معاون آموزشی منطقه نیز با تاثیر گذار بودن عملکرد آموزش و پرورش در جامعه گفتن: یک مدیر باید مهارت های فنی، ادراکی و انسانی را دارا بوده و نحوه صحیح به اجرا در آوردن این نکات را بداند تا جامعه رو تعالی گام بردارد.

  افشار افزود: مدیران در خط مقدم تعلیم و تربیت در آموزگاهها بوده و برای رسیدن با اهداف آموزشی و پرورشی باید با پشتکار و پتانسیل بالا در یک همکاری تیمی و رابطه مداری قوی و اثر بخش گام بردارند.

  افشار سیاست های آموزشی منطقه را یادگیری خلاق بجای تکیه بر حافظه، تقویت باورهای دینی و عمل به آن، آموزش مهارت های حرفه ای مورد نیاز جامعه و تقویت کشف حل مسائل علمیبرشمردند و گفتن: نگاه منطقه به پروژه مهر هزینه کردن نیست بلکه استفاده درست از امکانات و هزینه ها بوده.

  فرامر رحمانی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منطقه با تاکید بر حفظ نظام آرستگی واحد های آموزشی خواستار مدیریت صحیح منابع مالی و امکانات موجود برای زیبا سازی واحد های آموزشی شده و گفتن: شایسته است مدیران با بازنگری در اموال خود در صورتی که نیاز به آن ندارند جهت توزیع در بین مدارس دیگر با اداره همکاری نمایند.

  رحمانی خاطر نشان کرد: یکی از الزامات مدیریت به روز بودن از آخرین اطلاعات و آمار مدرسه برای تصمیم گیری و اقدامات آتی بوده و در فعالیت های باید از مشارکت اولیا و خیرین بهره برد.

  رحمانی افزود: دریافت کمک های نقدی به مدرسه باید همراه با ارایه قبض کمک به مدرسه انجام پذیرد و شایسته است مدیران در جهت اعتماد سازی دو سویه به اولیا و خیرین بیلان کاری و مالی ارایه دهند.

  علیرضا رضایی سرشت معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه نیز با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفتن: تمان بحث ها و اقدامات در حال انجام بر روی محور یادهی چگونه زیستن به دانش آموز است که این در سایه تاثیر گذاری ماندگار در دانش آموز تحقق می یابد.

  رضایی سرشت افزود: آغاز سال تحصیلی در تمامی مدارس منطقه با اقامه نماز جماعت در مساجد همجوار انجام خواهد شد.

  رضایی سرشت در ادامه با تاکید بر آماده سازی و زیبا سازی نماز خانه ها و کتابخانه های مدارس و دعوت از خانواده های شهدا و ایثارگران خواستار جدیت مدیران در برنامه های کاری خود شده.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "مدیران مدارس رهبران و هدایت کنندگان دستگاه های آموزشی هستند"

  نظرات