امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 21 July 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۳:۰۳ | کد خبر : 30850
 • به دلیل مسمومیت:
  سبحان طاهرخانی دونده تاکستانی که برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به چین اعزام شده بود متاسفانه به دلیل مسومیت از کسب مدال جا ماند.

   به گزارش سرویس ورزشی تاک پرس، این مسابقات که به نوعی محلی برای جولان دونده‌های مطرح آسیایی بود حساس‌ترین مسابقات آسیایی در رشته دوومیدانی محسوب می شد نماینده ایران از این مسابقات جا ماند و خوش در این خصوص می گوید متأسفانه شرایط طوری پیش رفت که این اتفاق نیفتاد و همه چیز تحت الشاع این مسمومیت قرار گرفت و من از کسب مدال بازماندم

  مسابقات مذکور در مواد مختلفی پیگیری می‌شود که در ماده پرش طول این مسابقات «سبحان طاهرخانی» دونده ملی‌پوش استان به‌عنوان نماینده قزوین حضور داشت.  سبحان که با کارنامه خوب ورزشی خود در گذشته،  امید اول تیم‌ملی برای کسب مدال طلا محسوب می‌شد با بدشانسی مواجه شد و در ادامه از کسب مدال در این رقابت‌ها بازماند.  طاهرخانی به دلیل بروز مسمومیت نتوانست عملکردی که از او انتظار می‌رفت را به معرض نمایش بگذارد تا در ادامه با ناکامی چین را به مقصد ایران ترک کند.

   حال که سبحان پشت دیوار بلند چین با مانعی به نام بدبیاری مواجه شده است، ‌درصدد است تا در بازی‌های جایزه بزرگ آسیا که از اول تیر در تایلند آغاز می‌شود، این نتیجه را جبران کند و با مدال خوشرنگ طلا همه چیز را به دست فراموشی بسپارد.  با شناختی که از دونده سختکوش استان داریم مطمئنیم که وی می‌تواند در مسابقات آسیایی گردن آویز طلا را برای استان و کشورمان به ارمغان آورد.

  سطح بالای مسابقات
  «سبحان طاهرخانی» درباره مسابقات برگزار شده در چین به همشهری گفت: سطح مسابقات نسبت به دوره‌های گذشته بالا بود. این مسابقات هر2 سال یکبار برگزار می‌شود و من هم برای اولین بار در آن شرکت داشتم. همه کشورهای عربی نظیر قطر و عمان، تمریناتشان را در کشور آمریکا و زیر نظر بهترین مربیان جهان برگزار کرده بودند که همین قضیه شرایط را برای ما سخت کرده بود.
  وی ادامه داد: ما نیز برای اینکه شرایط خوبی در این مسابقات داشته باشیم نیاز به ثبت رکوردهای مناسبی داریم که لازمه تحقق این امر هم سرمایه‌گذاری خوب و مناسب روی این رشته است و باید در اردوهای آمریکا شرکت کنیم تا سطح دو و میدانی خود را بالا ببریم.
  پسر دو و میدانی قزوین مهم‌ترین حریفان خود را از کشورهای چین، عربستان و چین تایپه نام برد و افزود: در این مسابقات که قهرمانی آسیا بود همه حریفان با تدارک کامل و آمادگی لازم حضور پیداکرده بودند که همین قضیه زنگ خط را برای دونده‌های کشورمان به صدا درآورده بود ولی دونده‌های کشور میزبان و عربستان و چین تایپه از آمادگی بیشتری برخوردار بودند و یک سروگردن از دیگران بالاتر بودند.
  طاهرخانی ضمن ابراز رضایت از شرایط داوری این دوره از مسابقات گفت: داوری مشکلی نداشت و فقط مشکل بارندگی مزید برعلت شد که من نتوانم آن‌طور که باید و شاید خودم را نشان دهم. با بدشانسی هم مواجه شدم و این در شرایطی است که نظر فدراسیون این است که شانس طلای من صددرصد بود چرا که من در مسابقات آسیایی که رکورد آن 85/7 سانتی‌متر بود، رکورد 87/7 سانتی‌متر را از خود به ثبت رساندم و رکورد نفرات اول تا سوم در مسابقات آسیایی اخیر به‌ترتیب 96/27 و 80/37 و 79/7 سانتی‌متر بود.
  وی در مورد روند پیگیری تمرینات خود برای کسب آمادگی در این رقابت‌ها هم گفت: من پس از مسابقات داخل سالن دهه‌فجر 3 ماه به‌صورت صبح و بعدازظهر تمریناتم را به شکل مداوم انجام دادم و علاوه برآن در مسابقات استانی، کشوری و انتخابی تیم‌ملی حضور داشتم تا از کوران مسابقات دورنباشم و بدنم باز شود. در نهایت هم با آمادگی کامل به این مسابقات اعزام شدم.

  دلیل ناکامی
  دونده قزوینی در مورد مسائل مطرح شده درخصوص مسمومیت وی قبل از آغاز رقابت‌ها و نقش آن روی ناکامی او تصریح کرد: من شب قبل از مسابقه پس از صرف غذا مقداری از میوه‌هایی که با خودم به چین برده بودم را مصرف کردم و پس از این قضیه بود که دچار دل درد شدیدی شدم و حدود 5 ساعت سرپا ایستاده بودم. در دور مقدماتی حالت تهوع داشتم که به همین دلیل تحت نظر پزشک تیم بودم. مربیان شب مسابقه بالای سرمن بودند و از اول تا آخر مسابقه نیز به من روحیه دادند تا با مدال از زمین مسابقه خارج شوم ولی متأسفانه شرایط طوری پیش رفت که این اتفاق نیفتاد و همه چیز تحت الشاع این مسمومیت قرار گرفت و من از کسب مدال بازماندم.  وی درخصوص وضعیت جسمی حال حاضر خود و پیگیری تمریناتش هم گفت: شکرخدا اکنون وضعیتم خیلی بهتر است و برای مسابقات تایلند آماده شده‌ام. تمریناتم را با این منظور از چین شروع کردم تا به چیزی که می‌خواهم در مسابقات پیش رو دست پیدا کنم.  وی در مورد وضعیت این استان در دو و میدانی و امکانات سخت‌افزاری این رشته هم توضیح داد: تمام امکاناتی که لازمه موفقیت ورزشکاران در این رشته است از طرف فدراسیون به همه هیأت‌های ورزشی داده شده است و اکنون ما 2 پیست تارتان در قزوین داریم ولی در دو و میدانی امروز دیگر از پیست تارتان زیاد استفاده نمی‌شود و پیست موند جایگزین آن شده است. مشکل اصلی ما هم همین است، چرا که پیست موند نسبت به تارتان محکم‌تر است و باید این پیست عوض شود. به لحاظ فنی هم استان ما در دو و میدانی از ظرفیت خوبی برخوردار است و رئیس هیأت با چنگ و دندان این هیأت را سرپا نگه داشته است. گواه این مدعا هم حضور 12 دونده از استان در مواد مختلف در تیم‌ملی است که متأسفانه در سال جدید چند نفر از این افراد دچار آسیب‌دیدگی شدند و این رشته را کنار گذاشتند.
  طاهرخانی در خاتمه درباره اینکه تا چه اندازه خوشبین است تا در مسابقات جایزه بزرگ تایلند به مدال طلا دست یابد هم گفت: من همه تلاش خود را برای کسب مدال طلا در این مسابقات به کار می‌گیرم چرا که می‌خواهم به همه ثابت کنم که با بدشانسی طلای قهرمانی آسیا را از دست دادم. در همین‌جا از رئیس هیأت دو و میدانی استان و دبیر فدراسیون دوومیدانی کشور تشکر می‌کنم که زحمات زیادی را برای ما کشیدند. امیدوارم بتوانم در مسابقات المپیک این رشته موفق به کسب مدال شوم.

   انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ملی پوش تاکستانی از مسابقات آسیایی جا ماند"

  نظرات