امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶:۵۱ | کد خبر : 31058
 • رئیس دادگستری شهرستان تاکستان در نشست خبری:
  رئیس دادگستری شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه متاسفانه آمار طلاق در سطح کشور رو به افزایش است تصریح کرد: خوشبختانه در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش 21درصدی طلاق در این شهرستان بوده ایم.

  به گزارش تاک پرس، امیرجعفرتقی پور رئیس دادگستری شهرستان تاکستان در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 7تیراظهار کرد: دادگستری شهرستان شهرستان تاکستان با دارا بودن  44نیروی اداری و 12 همکار قضایی در حال حاضر انجام وظیفه می کند.

  رئیس دادگستری شهرستان با اذعان به اینکه بنده به خودم می بالم که در مکانی کار می کنم که شهید بهشتی اولین مدیر این مجموعه بوده است گفت: دادگستری شهرستان شهرستان تاکستان دارای 44نیروی اداری و 12 همکار قضایی دارد  و چارت سازمانی به شکلی است که باید با 80نیروی اداری و 18 نیروی قضایی انجام وظیفه کنیم و که در حال حاضر از نظر نیروی اداری ما نیروها نصف است.

  IMG_6381

  وی تصریح کرد:متاسفانه آنچه که آمارنشان می دهد افزایش ورودی پرونده ها در سال 93 نسبت به سال 92 هم در دادگاه و هم دادسرا و شورای حل اختلاف که نشان دهنده این است که دعاوای مردم و قرارداد غیرقانونی است که تنظیم می کنند.

  تقی پورگفت:براساس قرآن آیه 202 سوره بقره نحوه تنظیم قرار داد را تشریح می کند که بیشترین پرونده های ما ناشی از عدم اطلاع مردم از نحوه تنظیم قرار دادها و عدم استفاده از نیروهای متخصص حقوقی است.

  متاسفانه بیشترین پرونده ها در داگستری تاکستان درخصوص مطالبات چک است در سال92 به1396فقره مطالبه و در سال93 به 13967مورد افزایش دعوای در مطالبه چک مطالبه چک بوده که44درصد افزایش داشته است

  وی گفت:سه ماهه اول 93نسبت به سال گذشته خوشبختانه در شورای حل اختلاف 4در صد کاهش داشتیم که به نسبت ورودی پرونده ها به  دادسرا و آگاهی افزایش داشته و علارغم افزایش وروی ما افزایش خروجی هم داشتیم که ما با همین تعداد نیرو در دادگاه 14درصد افزایش در تمامی دستگاه خروجی داشتیم  که نشان دهنده تلاش مضائف همکاران بوده است.

  این مسئول عنوان کرد:علارغم افزایش طلاق در سطح کشور خوشبختانه شهرستان تاکستان با 21درصد کاهش پرونده های طلاق درسال93 نسبت به سال92 بوده است که ما در سال92، 672 مورد طلاق داشتیم در سال 93 هم توافقی و هم دادخواست از طرف زوج و زوجه 21درصد کاهش آمار طلاق داشتیم که جای خوشحالی دارد.

  این مسئول با اشاره به اینکه بیشترین آمار تصادفات در شهرستان موبوط به موتور سیکلت است عنوان کرد: تصادفات در سال93 نسبت به سال93 چهارده درصد افزایش آمار تصادفات را شاهد بودیم که بخشی به عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط خود رانندگان و بخشی به بحث جاده ای شهرستان هستیم که اخیرا با احداث زیر گذر امیدواریم شاهد تصادفات کمتری باشیم و در سطح شهر نیز برخی دور برگردان ها نیاز است که ایجاد شود و برخی برداشته شود.

  تقی پورافزود: در بحث دعوا و درگیدی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1درصد افزایش و در خصوص کشف مواد مخدر 10درصد افزایش داشته ایم که نشان از تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان است.

  وی گفت:آنچه که وظیفه ذاتی دستگاه قضایی شهرستان است رسیدگی به شکایت و فصل خصومات مردم است.

  رئیس دادگستری تاکستان با ببان اینکه فلسفه تاسیس شورای های حل اختلاف صلح و سازش است عنوان کرد:در این حوزه نیزکلیه همکاران مشغول انجام وظیفه هستند تقدیر ویژه می شود که زحمات اصلی رسیدگی به پرونده ها بر دوش این عزیزان است

  تقی پور اذعان داشت: هیچ کسی از هیچ امتیاز ویژه ای در این شهرستان برخوردار نیست و هیچ حزب و گروهی امتیاز ویژه ای ندارد و اینکه فلان کس منتسب به فلان حزب است برای ما مهم نیست وظیفه ذاتی و قانونی ما رسیدگی به شکایات مردم است.

  وی بابیان اینکه شکایت دلیل حقانیت برآن فرد نیست گفت: هر کسی اگر مراجعه ای به دستگاه قضایی داشته باشد چه مراجعات حقوقی و شکایت باشد ما بر اساس قانون مکلف به رسیدگی هستیم براساس قانون و مکلف به پذیرش هر نوع شکایت از هر فردی هستیم

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "کاهش21درصدی طلاق در تاکستان/بیشترین پرونده های ورودی به دادگستری مطالبات چک است"

  نظرات