امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Wednesday 20 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ ۹:۳۷:۳۹ | کد خبر : 33707
 • یادداشت:
  دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان و دختران بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهم السلام) کانون دعا و قرآن و نیایش است.

  به گزارش تاک پرس، دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد.

  در یکم ذیقعهده سال 173 ه. ق. حضرت معصومه(س) چشم مبارکشان را به دنیا گشودند از روایات معصومین آورده شده است که ایشان شفیعه مانند مادر بزرگوارشان و مهاجره همانند عمه دلسوزشان زینب و معصومه بدون این که جزء معصومین باشند پاکدامن و راستگو و باتقوا و دیگر خصوصیاتی که برای ایشان نقل شده  هستند.

   ایشان بخاطر مهربانی خاص خود و خاندان پاکش و رواکردن حاجات دوستداران اهل بیت پیامبر ایشان را کریمه اهل بیت نامیدند و همچنین امام رضا علیه السلام فرزند رسول الله است و باب الحوایج همه مستمندان و بیچارگان و گناهکاران و سیه رویان جهان هستند ایشان امام شیعیان و برادر گرامی حضرت معصومه اند ایشان بسیار اهل کرم و کرامت هستند.

   در سال200 ه. ق. زمانی که مامون امام رضا را از مدینه به مرو خواند خواهرش معصومه تاب دوری برادر نداشت و سال بعد و به دعوت امامش با جمعی از برادرانش به سوی سرزمین طوس حرکت نمودند و تمام ماجراهایی که برای حضرت در مسیر افتاد و رسیدن خبر شهادت برادرش بزرگوارش به او بعد مدت بسیار کوتاهی بود که ایشان به برادر پیوست.

  حالا به خاطر اینکه دردی از دردهای شیعه کم شود فاصله این دو ولادت را دهه ای بنام کرامت نهادند که از این دوری کم شده و خواهری به برادری برسد.

  هرساله هزاران نفر در این دهه مبارک و پر برکت  به پابوس امام رضا و معصومه می روند شاید که یکی را واسطه دیگری برای حاجات و بخشش گناهان خود قرار می دهند..چرا که این خواهر و برادر بسیار به هم مهربان اند و به دوستداران هم دیگر را بسیار دوست می دارند در این روزها مردم عاشقی زیارت مشهد الرضا را حج  فقرا می دانند  به سمت حرم امام رضا می روند چرا که می گویند کریم را باید واسطه کریم داد و اگر زیارت برادر میسر نشد زیارت خواهر مقدمه راه می شود واشک ریزان از بانوی خود سوال می کنند.

   پدری در این روزها پسر مریض خود را به پابوس امام رضا برده است تا شاید شفایی برای او از خدا به واسطه معصومه و رضا بگیرد فرزندی که چند حاجت نیز خود از حضرت معصومه گرفته است.

  بعضی وقت هر چقدر که دعا می کنیم و حاجت می خواهیم بخاطر  دلایل گوناگونی که  دارد جوابی نمی گیریم ونباید این را به محضر این دو بزرگوار و کریم مربوط کنیم چرا ما با بارگناهانمان سراغشان می رویم و ایشان واسطه هستند و ذات حق است که بخاطر حرمت این دو عزیز پاسخگویی خواسته ماست

  پیر زن مومنی که بسیار بخشنده و مهربان بود و متاسفانه دو فرزندش در دام اعتیاد افتاده اند گفتند که : انشاالله همه حاجت خودشان را بگیرند و همه حاجت مندان نیز حاجت روا شوند چرا که هر دو اهل کرامت هستد و ایشان در مورد اینکه حاجات خود را از خدا گرفته اند گفتند: من هر وقت از خداوند و پیامبر و فرزندانش حاجت خواستم گرفته ام چون قلبم پاک بود ولی هر چه قدر برای  این دو فرزندم  نذر کردم که  یا امام رضا من نذر می کنم این بچه ها به راه درست بروند حاجتم را نداده نمی دانم چه حکمتی دارد شاید آنها قلب ناپاکی دارند و خوب نیستند وگناهانشان  مانع آن می شود که دعای دیگران برای آنها متسجاب شود

   امام چه گناهی دارند ولی من هر وقت حاجتی خواستم امام رضا و خدا بمن داده اند چرا که قلبم پاک بوده است  سعی کرده ام و دنبال گناه نرفته ام و همیشه زحمت کشیده ام و نان حلال آورده ام ولی نمی دانم چرا این دو اینطور شدند ولی من به آنها می گویم هیچ وقت نباید ناامید باشند

  عروس من که  زن یکی از آنهاست دائماً می نالد و کفر می گوید خدا چکار کند که بنده خوبی نیستیم الان من هر چقدر توبه کنم و برگردم خدا توبه من را می پذیرد ولی اگر خودم را مشغول گناه کنم دیگر با چه رویی به سراغ خدا بروم اگرم بروم و حاجت نگیرم تقصیر آنها نیست تقصیر خودم است که امیدوارم خدا همه جوانها را به راه راست هدایت کند بچه های من را همین طور. آنها دائم چوب اشتباه خود را می خورند و دائم بر می گردند خدا به حق این روزهای پربرکت و حق امام رضا بچه های من را هم به من بازگرداند.

  خانمی می گفت من فرزندم را از امام رضا گرفتم بعد از چند سال که بچه دار نشدم مادر شوهرم نذر کرده و صاحب فرزند شدیم و پسری که بسیار مهربان و درسخوان است و به من و پدرش خیلی احترام می گذارد امام رضا بسیار مهربان است و هر کسی که از آقا حاجت بخواهد آقا اگر به صلاحشان باشد می دهد.

  و مادری می گفت این روزها به پابوس امام رضا رفته ام برای ازدواج همه جوانها به خصوص پسرم که حالا کمی بیمار هم هستند دعا کردم و شفای همه مریضها را از خدا خواستم.

  البته برای گرفتن حاجت ودعا کردن آداب مخصوصی هست که باید رعایت شود و مهمترین آنها ادب و توبه و استغفار کردن و صلوات است که در این مقال جای بحث نیست .

  ای رضای کریم میلاد خواهرت و میلاد خودت و این دهه کرامت را برای شیعیان همه دنیا و برای همه مسلمانان جهان و مظلومین دنیا مبارک کن ای آقای من در تمام دنیا همه در حال قتل و وحشی گری اند و به خصوص مسلمانان و بخصوص شیعیان پدرت علی را به جرم دوست داشتن پدر مهربانت علی می کشند تو و خواهرت از خدا بخواهیدکه به قربت علی به ما رحم کند و شر همه کافرین و وحشی های دنیا  را بخودشان بازگرداند و زمینه را برای ظهور حجتش فراهم کند و ماچون خواهر بزرگوارت حامی امام زمانمان باشیم و مانند شیران بیشه ایمان بر ضد دشمنان اهل بیت بایستیم تا کسی جرعت تجاوز به هیچ سرزمینی بخصوص ایران را نداشته باشند.ای علی ابن موسی المرتضی به جوانان ما حیا و عفت را عنایت فرما ای آقای ما همه مرضای اسلام را شفا ببخش آمین یا رب العالمین

   یا علی ابن موسی الرضا  مددی

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "کبوترانه های عاشق"

  نظرات