امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 23 February 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۸:۰۲:۳۷ | کد خبر : 34065
 • نقدی بر عزای دولت:
  بیش از 5 سال مردم ایران منتظر شب هایی هستند خبر واریز شدن یارانه ها را بشنوند و در واقع چشم بسیاری از مردم به همین مبلغ پول است تا دردی از دردهای خود را رفع کنند و این شب همان شب شادی و جشن ملت است که در حسابشان پولی ریخته می شود.

   بررسی‌ها نشان می‌دهد پیش بینی نمایندگان مجلس در اسفند ماه 93 مبنی بر درآمد 48 هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال 94 تحقق نیافته و دولت برای تامین منابع مالی جهت پرداخت یارانه ها به مشکل جدی بر خورده است  که شب پرداخت یارانه را شب عزای دولت اعلام می کند.

  به جمع شهروندان تاکستان رفتیم و نظرات آنها را در قبال اظهارنظرهای دولتمردان جویا شدیم؛ بعضی از شهروندان دل پرتری نسبت به این موضوع دارند و خیلی راحت این موضوع را به انواع  فسادهای مالی، اختلاسها و غیره ربط می دهند.

  1

  حدود دوهفته قبل وزیر اقتصاد در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار شد، گفت: دولت ماهانه 3 هزار و چند میلیارد تومان یارانه می پردازد و شب هایی که قرار است یارانه بپردازیم، شب مصیبت عظمای دولت است.

  یارانه آن نیازی که هر خانواده ی متوسط ایرانی می تواند به آن باشد خانواده هایی که دخل و خرج خود را با یارانه به نفس عمیقی حساب و کتاب می کنند به خصوص در این گرانی که همه خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.

  در اولین روزهای پرداخت یارانه مردم با مشکلات بسیاری مواجه شدند از جمله همین مورد که خانمی در خصوص نیاز مبرم بعضی خانواده ها می گفت خانمی را می شناختم چند بچه ی قد و نیم قد و همسر معتادی داشت که بیکار بود و شب پرداخت یارانه ها آن را بر می دارد و دیگراثری از آن پول نخواهد بود می نالید و برای شکایت به دادسرا رفته بود و دیگر مشکلات که در اینجا جای بحث نیست.

  2

  و دیگر موارد خانمی می گفت با شوهرم به اختلاف خوردیم و ایشان الان بیکار هستند با این اینکه آدم حلال خوری است اما بیکار است با اینکه بسیار دخل و خرجمان مشکل است اگر این یارانه نبود این زندگی را نمی  توانستیم تحمل کنیم و کارمان به جدایی می کشید.

  دولت از مردم خواست که خود انصراف بدهند افراد بسیاری ثبت نام کردند و افراد بسیاری هستند که نیاز به یارانه دارند ولی به دلیلی مشکلاتی که داشته اند موفق به ثبت نام یارانه نشده اند آیا عدم ثبت نام  دلیل می شود بر عدم نیاز خانواده ها.

  کسبه ای در این مورد می گفت به نظرم یارانه حق همه مردم هستند و باید همه بدون تفاوت آنرا دریافت کنند.

  آقایی می گفت که من حالا بازنشسته هستم و دریافتی من بسیار کمتر از آن زحمتی بوده که کشیدم و باید برای هفته یکبار که بچه دور هم جمع می شود پولی باشد که خرج کنم.اگر این یارانه نباشد بسیار برایم سخت می شود.

  4

  این موارد و برداشتن یارانه ها از قبوض برق و آب و گاز و گرانی بسیاری که وجود دارد آیا باید این  حداقل درآمدی از  یارانه ها وجود دارد نیز حذف شود یا منتی بر آن نهاده شود؟آیا کم برای دولت بسیار گزاف افتاده که شب پرداخت یارانه را شب عزای دولت بیان کرده است ؟ آیا دولت خوشحال نیست با این یارانه بسیاری از ایرانیان مشکلاتشان سبکتر است؟

  آیا با این همه بیکاری و کمی پول در خزانه کشور که دلایل گوناگونی همچون تحریم و متاسفانه فساد اقتصادی کلان در جامعه اسلامی ماست نباید به این گوشه چشمی داشته باشند یا باید شیوه نامربوط را اخذ کنند و دست به دزدی و اختلاس و از این قبیل موارد بزنند.

  همه ما دوست داریم کشورمان پیشرفت کند و هر ایرانی به خود می بالد که جز کشورهای پیشرفته دنیا باشیم اما او به هر حال دخل و خرج و مشکلاتی دارد و ملاک بهتری باید برای حذف یارانه های یک طیف قرار بگیرد مثلا طرح های تشویقی و امتیازاتی که نظر هر کسی را حتی کم درآمدها را جلب می کنند

  3

  و سیاست باید برای پیشرفت و احترام هر ایرانی صورت بگیرد نه برای از چنگ درآوردن در آمد چندرغازی که شاید که مثل یک بانوی بی سرپرست بسیار به آن نیاز داشته باشد و این دولت باید مانند دولت امیرمومنان علی علیه السلام دستگیر این گونه افراد باشد.

  باز به امید آنکه مردم و دولت نیازها و برنامه های خود را بفهمند و در این فهمیدن مشکلات بسیاری را از سر راه بردارند و به امید آنکه اجرای همدلانه و صمیمانه برنامه های دولت توسط مردم اجرایی شود.

  انتهای خبر/1007/9110

  فریبا طاهرخانی

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "یارانه نفس عمیق هر خانواده ی ایرانی"

  نظرات