امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Sunday 27 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۵۶:۴۷ | کد خبر : 32173
 • امام جمعه مشهد مقدس گفت: اگر تسلیحات موشکی جمع شود یا تعطیل شود ولو به مدت پنج سال و چنین قدرت بازدارنده‌ای ما نداشته باشیم، این دشمن تادندان‌مسلحی که یک لحظه به ما رحم نمی‌کند، تمام هستی ما را می‌گیرد.

  به گزارش تاک پرس به نقل از صبح توس، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به سالروز تخریب قبور بقیع، ضمن گرامیداشت سالگرد آغاز مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه در کشور گفت: اجرای این برنامه سازنده و تضمین‌کننده تداوم انقلاب و نظام است و همچنین امروز مصادف است با شب سالروز تخریب قبرستان بقیع به‌وسیله عوامل مهاجم در ۹۰ سال گذشته.
  وی ادامه داد: شما در بقعه و بارگاه پر جلالت امام هشتم (علیه‌السلام) مفتخرانه زانو زدید و لذت و حلاوت زیارت امام معصوم (علیه‌السلام) را می‌چشید درحالی‌که قبر چهار امام معصوم به‌صورت خرابه و ویرانه در برابر آفتاب قرار دارد؛ در حقیقت، بایستی ما این روز را به‌عنوان یک عزا و سوگ جهان اسلام احیا کنیم چون این نماد عداوت و دشمنی غرب کافر با اسلام و مسلمانان است.
  تخریب قبور بقیع، نقطه براندازی اسلام انقلابی بود
  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این مسئله یک مسئله خاص مربوط به یک مذهب نیست، مربوط به تمام جهان اسلام است، این جاسوس انگلیسی، مستر همفری که طرح تخریب قبور ائمه (علیه‌السلام) را طراحی کرد تا به ‌وسیله جریان انگلیسی وهابیت در ۹۰ سال گذشته اجرا بشود، این در حقیقت یک حرکت براندازنده نسبت به اسلام از نقطه اسلام انقلابی بود.
  وی افزود: حساب کردند اگر اسلام از نقطه اسلام انقلابی براندازی شود، اسلام نابود خواهد شد اما اگر شئون اسلام انقلابی باقی بماند، ریشه‌کن کردن و برانداختن اسلام امکان‌پذیر نیست؛ این‌هایی که قبور بقیع را خراب کردند، نظرشان نبود شیعه براندازی بشود و سنی بماند، نظر آنان براندازی اسلام بود، نقطه براندازی اسلام در حقیقت اسلام انقلابی بود که وابستگی به اهل‌البیت (علیه‌السلام) به‌عنوان تداوم خط وحی در رهبری و حاکمیت و مدیری امت اسلامی است، این را می‌خواستند براندازی کنند.
  آخرین رشته گسیختن اسلام، نماز است
  امام جمعه مشهد مقدس اظهار کرد: پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) نیز همین را پیش‌بینی کردند، در روایتی پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) فرمودند: «رشته‌های اسلام یکی پس از دیگری از هم گسیخته می‌شود، اول رشته‌ای که در اسلام می‌گسلد، رشته حکومت است و رشته رهبری است و می‌رود تا آخرین رشته آن‌که نماز است، براندازی شود»؛ این پیش‌بینی خود پیغمبر بود، دشمن هم به همین نقطه انگشت گذاشت تا اسلام را از نقطه اسلام انقلابی براندازی کند.
  در روز تخریب بقیع تصور وجود ایران اسلامی در چنین روزهایی وجود نداشت
  وی ادامه داد: ۹۰ سال پیش فکر کردند با خراب کردن قبور ائمه و این آثار وحدت شیعه و دل دادگی و عاطفه شیعه در دنیا و اسلام انقلابی براندازی می‌شود، یک شیعه و یک ایران امروز به‌عنوان خط مقدم و به‌عنوان خاک‌ریز اول مقابله با خداستیزی و دین‌ستیزی در دنیا تشکیل نمی شود.
  داعش امروز همان ادامه جریان تخریب قبور بقیع است
  آیت الله علم الهدی افزود: همان جریان مهاجم مدینه پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) که قبر چهار امام را خراب کرد، امروز در قالب داعش، بمباران یمن، گروه های تکفیری و سلفی که در هر گوشه دست به مسلمان کشی و تخریب اسلام می زند ادامه پیدا کرده است.
  دنیای استکبار از هر فرصتی برای دشمنی با اسلام استفاده می‌کنند
  وی گفت: استکبار جهانی، آمریکای جهان خوار و غرب کافر از هر فرصتی برای عداوت و عناد براندازنده اسلام استفاده می کنند، نمونه‌اش در همین مذاکرات است؛ پس از دو سال مذاکرات یک متن برجام تهیه شد که این‌ها با شیطنتی که داشتند پس از طرح قطعنامه در شورای امنیت شیطنت کردند و برخلاف برجام یک سلسله اصول و مواردی را در قطعنامه شورای امنیت گنجانده اند تا عرصه را برای ایران اسلامی تنگ کنند.
  طبق قطعنامه، اگر دشمن به تعهد خود عمل نکند، عقب‌نشینی ما قابل‌برگشت نیست
  امام جمعه مشهدبیان کرد: قطعنامه شورای امنیت هیچ ربطی به برجام و برنامه توافق شده بین نمایندگان ایران و ۱+۵ ندارد، این قطعنامه را به شیطنت آمریکا و اسرائیل اضافه کردند و وضعی برای ما ایجاد کرده که هرچه درباره مسائل هسته‌ای انجام دهیم و عقب‌نشینی کنیم، اگر دشمن و طرف مقابل به تعهد خودش عمل نکند، قابل‌برگشت نیست.
  وی ادامه داد: ۹۸ درصد اورانیوم غنی‌شده به خارج کشور برود، رآکتور اراک تغییر کاربری پیدا کند، سانتریفیوژهای فردو برچیده شود، وقتی این کارها شد و طرف مقابل به قرارداد عمل نکرد، ما دیگر نمی‌توانیم این‌ها را برگردانیم، اورانیوم غنی‌شده از کشور خارج‌شده را که دیگر نمی‌توان بازگرداند.
  تغییر کاربری نیروگاه اراک قابل‌برگشت نیست
  آیت الله علم الهدی اظهار کرد: فناوری پلوتونیوم اراک اگر برداشته شد و از بین رفت و تغییر کاربری داده شد، دیگر قابل‌برگشت نیست؛ سخنگوی کاخ سفید گفته است برای ضمانت اجرای قرارداد و توافق وین نه قطعنامه شورای امنیت می‌خواهد و نه برنامه دیگری، همین‌که اگر این توافق عمل بشود، ایران داشته‌های خود را از دست بدهد، چون این داشته‌ها قابل‌برگشت نیست خودش ضامن اجرا از طرف ایران می‌شود و از طرف ما هم موضوع الزام‌آوری وجود ندارد.
  برداشته شدن تسلیحات موشکی یعنی از تحریم نجات پیدا کنیم و گرفتار جنگ شویم؟
  عضو مجلس خبرنگان رهبری گفت: با این شیطنتی که کردند ما در چنین عرصه‌ای گرفتار شدیم، در برابر آن اخلاص و صداقتی که نمایندگان ما در این مذاکرات از خودشان نشان دادند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید موضوع را با دقت بررسی کنند، این نیست که ما بعد از ۳۷ سال  تقدیم این‌همه شهید و ایستادگی مرد و مردانه مردم ما، تسلیم شویم و تسلیحات موشکی ما برداشته شود، یعنی ما آمدیم یک کاری کنیم تحریم‌ها لغو شود، حالا از لغو تحریم‌ها نجات پیدا کنیم، گرفتار جنگ شویم؟
  وی افزود: تمام قدرت بازدارندگی ما نسبت به دخالت نظامی دشمن، یک بخشش پایمردی مردم ما بود، یک بخشش هم تسلیحات موشکی ما است که می‌خواهند این تسلیحات موشکی را جمع کنند، اگر تسلیحات موشکی جمع شود یا تعطیل شود ولو به مدت پنج سال و چنین قدرت بازدارنده‌ای ما نداشته باشیم، این دشمن تادندان‌مسلحی که یک لحظه به ما رحم نمی‌کند، تمام هستی ما را می‌گیرد.
  این توافق به هر شکل تمام شود، بهتر از تسلیم کردن هستی کشور برخلاف منافع ملی است
  آیت الله علم الهدی در پایان گفت: پس از دوسال مذاکرات و مقاومت نمایندگان ما اگر یک قطعنامه شواری امنیت بخواهد همه چیز مارا بگیرد، مردم باید ایستادگی و مقاومت کنند و هرطور که تمام شود بهتر از تسلیم شدم در برابر دشمن است.
  انتهای پیام/

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "طبق قطعنامه، اگر دشمن به تعهد خود عمل نکند، عقب‌نشینی ما قابل‌برگشت نیست"

  نظرات