امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ ۹:۰۶:۲۷ | کد خبر : 33843
 • تاک پرس گزارش می دهد:
  مجوز فعالیت BBC رسانه وابسته به دستگاه‌های امنیتی رژیم سلطنتی انگلیس که از سالها پیش به دلیل اقدامات ضدامنیتی در ایران تعلیق شده بود، اخیراً با تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت حجت‌الاسلام روحانی مجدداً فعال شد.

  به گزارش تاک  پرس، هر وقت از بی بی سی یادی می کنیم فقط اخبار ضد ایرانی اش را یاد آور می شویم جای بسیار سوال است که آیا همه مشکلات کشور رفع شد و آن تحریم هایی که باعث و بانی آن آمریکا بود از ایران برداشته شد و این همه خوشی داشتیم و رسید و حال نوبت به حسن همکاری ایران رسیده است و ماچاره ای نداشتیم پای خبرنگارانی که کارش جاسوسی است را در ایران به خصوص تهران باز کرده ایم خدا را شکر در این مورد نظر چند تن از دوستان را متذکر می شویم

  خانم طاهرخانی می گوید: بنظرم خبرگزاری است و مسائل و مشکلات را بررسی می کند و یک خبرگزاری است که درهمه جهان شناخته شده است وبرای خبر در همه دنیا باید وجود داشته باشد و در ایران نیز باید حاضر باشد تا خبرهای ایران را داشته باشد. شاید هدف مسئولین این باشد که خبر گزاری که بتواند اطلاعات درست را از ایران مخابره بنظرم به نفع ایران است دیگر ما کمتر شاید خبر دروغ در مورد ایران بشنویم.

  خانم حمیدی : در این باره می گوید این خبر گزاری دارای شبکه های مختلفی است از جمله به زبان فارسی خبرها را مخابره می کند اگر مقری در ایران داشته باشد شاید  این اخبار را به نفع ایران بگوید شاید هم هیچ اتفاقی نیفتد بلاخره مسئولین باید به این نکته توجه داشته باشند.

  افراد بسیاری نیز در این مورد گفتند نظری ندارند چون مشکلات زیادی دارند و برایشان مهم نبوده است که این خبرگزاری در تهران باشد یا نباشد.

  عده ای هم گفتند : آیا مشکلات ما تماما حل شده است که ما بخواهیم یک خبرگزاری را وارد کشورکرده که تا به حال اطلاعات زیادی به ضرر ممکلت ما منتشر کرده است .حتی اگر هم دیگر این کار را نکند باز بنظرم هیچ نفعی برای ممکلت ما ندارد چون اطلاعاتی که به ما نمی دهد اطلاعات مملکت ما را برای خودش می گیرد شاید بعضی را منتشر کند و برخی را به نفع خودش در جایی دیگر به کار بگیرد. بهرحال مشکوک است.

  در هر حال نظرات متفاوتی بیان می شود بنظر می رسد دولتمردان ما بایستی با احتیاط عمل کنند اگر مثلا توافق هسته ای که انجام شده است بعد آن مدتی که توافق عملی می شود واقعا به نفع ما عملی میشود یا به ضرر ما. آیا ما نباید مانند آنها عمل متقابل انجام می دادیم و اول منتظر یک عملکرد مثبت از ایشان می شدیم و بعد دل به دریا می زدیم و سریع مجوز کار به یک خبرگزاری با یک برنامه ضد ایرانی می دادیم. چرا آمریکا باید در مجالسش شروع به رای گیری در این مورد داشته باشد و از مسئولین مذاکراتش دلایل توافقش با ایران  دلیل بخواهد.

  ولی ما برای اینکه بخواهیم نشان دهیم عمل متقابل داریم نه اینکه به مسئولین اعتماد داریم توافق را به شور نمی گذاریم و و از مسئولین دلیل نمی خواهیم که چگونه با امریکای ضد بشریت سر میزی نشستند و توافقی حاصل شد. آیا آنها واقعا دروغ گفته اند یا چه تضمینی برای تمام گفته های خود دارند نه اینکه فورا پای یک هیولای  خبر دروغ و ضد ایرانی  را به ممکلت ما باز کنند.

  خبرگزاری بی بی سی مدتهای زیادی ضد ایران خبرها گفته است و حتی در بسیاری موارد نه تنها بر ضد ایران حتی  بر ضد کشورهایی که با آنها تقریبا دوست همپیمان بوده است خبر داده یا کاری کرده است و ما باید متوجه این نکته باشیم ونباید بههمه دیده ظن بنگریم و خودمان باید مواظب اطلاعات سیاسی و امنیتی جامعه خود باشیم حتی اگر به دیده جاسوس بودن نیز بدان  بنگریم که برای هر موسسه این احتمال وجود دارد  اگر در کشور مان دفترش وجود داشته باشد نیز به صورت واضح نبایستی کاری بر ضد ایران انجام دهد به هر حال ما به مسئولین به فرمایش رهبرمان اعتماد کامل داریم و به طرف مقابل بی اعتمادیم حتما و به  امید خدا که این اقدام به صورت مدبرانه و آگاهانه از سوی  دولت تدبیر صادر شده باشد و راهی باشد برای اینکه عملکرد ایرانی در جامعه بین المللی به صورت یک انسان های موفق و با اطمینان نمایش داده شود.

  انتهای گزارش/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "BBC در ایران و هزاران سئوال از عملکرد مسئولین با وجود حس احتیاط"

  نظرات