امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Tuesday 11 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ۸:۳۶:۲۸ | کد خبر : 38626
 • بسيج اساتيد دانشگاه بين المللي امام خميني (ره)طی بیانیه ای هشداردادند:
  برخي وابستگان دولتي كه خود را متمشّي بر صراط وسطاي اعتدال و قانونگرايي معرفي مي نمايند با دخالتهای نابجا در حوزه مسئوليت شوراي محترم نگهبان و با اظهارات نسنجيده به دور از اصول اخلاقي و قانوني، موجب ايجاد شبهه و تشويش اذهان عمومي گرديده¬اند

  به گزارش تاک پرس بیانیهبسیج اساتیددانشگاه بین الملل امام خمینی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  « نهاد شورای نگهبان همیشه مورد تایید اینجانب است و به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد. این نهاد باید همیشه با بیداری و هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد…» امام خمینی(ره) (صحیفه امام ج2 ص457 )

  حضرت آیت الله احمد جنتی حفظه الله دبیر ارجمند شورای نگهبان
  اعضای محترم شورای نگهبان شیّداللّه ارکانه
  با عرض سلام، ابراز ادب و ارادت به استحضار عالی می رساند همانگونه که پیش بینی می شد پس از ورود متعهدانه و شجاعت آمیز شورای نگهبان به مقوله تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، برخی جریانهای خاص مردود سیاسی به بهانه منع تحدید آزادی انتخابات و در اصل برای تضعیف یکی از اصلی ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی یعنی شورای محترم نگهبان با سوء استفاده از فضای مسموم رسانه های جمعی معاند و برخی شبکه های مجازی می کوشند تا با هجمه به این شورا همسو با دشمنان از سر کینه و عناد به وسیله شانتاژ تبلیغاتی، مهر تایید را بر پیشانی نامزدهای مورد نظر خود بنشانند؛ در حالی که بین افرادی که صلاحیتشان احراز نشده نامهایی به چشم می آید که علی رغم دارا بودن شمایلی موجّه تصاویر رنگارنگ و متعددشان در صفحات پرونده فتنه هشتادوهشت و نیز کارنامه مردودشان در دوران تصدی مسئولیت های حساس الصاق گردیده است. هر چند که این جماعت کوشیده اند تا با اتخاذ ترفند هایی به صورت چراغ خاموش در حوزه های خارج از مرکز و نیز حضور در غالب خیل های پرشمار، خود را در صحنه انتخابات پیش رو تثبیت نمایند اما تیرهاشان شکسته و به نشانه منظور ننشسته که: « انّ ربک لبالرصاد»
  فقها وحقوقدانان مجاهد و نستوه
  سوگمندانه می شنوید و می شنویم که برخی از وابستگان دولتی که خود را متمشّی بر صراط وسطای اعتدال و مدار حقوقدانی و قانونگرایی معرفی می نمایند با دخالتهای نابجا در حوزه مسئولیت شورای محترم نگهبان و با اظهارات نسنجیده به دور از اصول اخلاقی و قانونی، موجب ایجاد شبهه و تشویش اذهان عمومی گردیده اند. ما نمی توانیم باور کنیم که آنچه از قول استانداران تهران و خوزستان و ایلام و هرمزگان در خدشه وارد کردن بر نظریات لازم الاتباع شورای محترم نگهبان در باب عدم احراز صلاحیت برخی داوطلبان نقل شده موثق باشد و اینکه یکی از این استانداران در اعتراض به آرای آن شورا استعفا خواسته است مطابق واقع. آیا اینان نمی دانند که در کشورهای مدعی دارا بودن عالی-ترین نظام های دموکراتیک چون فرانسه و آلمان و آمریکا و انگلستان و روسیه حتی کشور ترکیه و مصر هم نهادهایی با همان کارکرد های شورای نگهبان با اسامی دیگری چون دادگاه قانون اساسی، مجلس نمایندگان، مجلس سنا، مجلس عوام و… به بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مردم می پردازند. این بزرگواران حقوقدان خود بهتر از هر کسی می دانند که فی المثل در کشور به اصطلاح مهد دموکراسی فرانسه داوطلب نمایندگی در مجلس باید صلاحیت خود را به تایید حدود 500 نفر از نمایندگان مجلس و دیگر شوراها برساند در حالی که طبق قانون، این 500 نفر باید دست کم اهل 30 استان مختلف باشند و از هر استان هم بیش از 50 امضا اخذ نشده باشد. بر این اساس تایید صلاحیت اینچنینی راه را برای ظهور پاراشوتیست ها ( چتر بازان) یعنی افرادی که به صورت ناگهانی در عرصه سیاسی کشور وارد می شوند و به جمع آوری آرای مردم می پردازند مسرور می سازد. وجود احزاب یکی دو سه گانه که تولید کنندگان اصلی نمایندگان مجالس قانونگذاری در کشورهای نظیر امریکا و انگلیس هستند شاهد دیگری بر دموکراتیک! بودن انتخابات آن سرزمین هاست.

  آقایان اعضای محترم شورای نگهبان!
  ما هنوز کلام آسمانی حضرت امام خمینی(ره) که در تایید مجلس شورای نگهبان فرمودند:
  «مجلس اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت، هیچکس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمی گویم رای خودش را نگوید؛ بگوید؛ رای خودش را بگوید؛ اما اگر بخواهد فساد کند، به مردم بگوید این شورای نگهبان کذا و ایم مجلس کذا، این فساد است و مفسد است یک همچو آدمی، تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار گیرد»
  (صحیفه امام، ج 14، ص 370)

  باگوش جان به گنجینه خاطر سپرده¬ایم و آن را به فرزندان خود می آموزیم تا به فرزندانشان بیاموزند و این در حالی است که درجه اهمیت این شورای محترم در کلام نورانی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه¬ای مدظله العالی نیز چنین ظهور و بروز یافته است:
  « نظارت شورای نگهبان در مسائل انتخابات یکی از مهم ترین کارهایی است که انجام می دهد. کار بسیار مهمی است، کار بسیار لازمی است. به جو سازی هایی که علیه این کار می شود نباید اعتنا کرد… اگر نظارت شورای نگهبان نباشد و اگر تایید صحت انتخابات به وسیله شورای نگهبان انجام نگیرد، اصل انتخابات زیر سوال خواهد رفت و اعتبار خود را از دست خواهد داد: چه انتخابات مجلس؛ چه انتخابات خبرگان؛ چه انتخابات ریاست جمهوری و هر انتخاباتی که نظارت آن بر عهده شورای نگهبان است. این وظایف یکی از دیگری مهم تر، همه بر دوش شورای نگهبان گذاشته شده است.» (20/4/1386)
  بنابر آنچه گذشت اکنون و در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعضای بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با خشمی مقدس و انقلابی نسبت به امریکای جنایتکار جهانخوار و مزدوران داخلی اش که به جد می کوشند تا با مصادره تام و تمام مراکز تصمیم گیری نظام به فرجام با دام برجام کشور را حوزه نفوذ خزنده امپریالیسم سازند هشدار می دهیم که فرزندان خمینی کبیر (ره) خواب خوش آنان را آشفته خواهد ساخت و با تمام توان در برابر تحرکات آنان ایستادگی خواهند نمود.
  ما ضمن حمایت قاطعانه از تصمیمات انقلابی و اقدامات شجاعانه اعضای محترم شورای نگهبان انتظار داریم که همچون گذشته این خاکریز مستحکم سیاسی را به مثابه بنیانی مرصوص در برابر شبیخون منافقانه و موذیانه ارباب اندیشههای انحرافی نگاه داشته، حافظ حدود و ثغور اندیشههای والای حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنهای مدظله العالی باشند و اطمینان داشته باشند که فرزندان انقلابی آنان در دانشگاهها در حمایت از آنان حتی گامی هم پا پس نخواهند گذارد و با سینه ای مالامال از امید چشم به راه طلوع خورشید وجود امام عصر (عج) دوخته اند.

  والسلام علیکم و رحمه الله
  بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

  منبع/صبح قزوین

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "وابستگان دولتی با دخالتهای نابجا و با اظهارات نسنجیده نسبت به شورای نگهبان، موجب ایجاد شبهه و تشویش اذهان عمومی شده اند"

  نظرات