امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ برابر است با Friday 22 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷:۳۰ | کد خبر : 38756
 • وقتی مراکز علمی هم به استثمار سیاسیون در می آید:
  با قرار گرفتن در آستانه انتخابات و فعالیت های انتخاباتی در تاکستان انگار این بار دانشگاه ها و مراکز علمی به محلی امن برای تاخت و تازهای انتخاباتی تبدیل شده است.

  به گزارش تاک پرس، نقش نخبگان دانشگاهی در هدایت افکار عمومی و فضای آزاداندیشی در دانشگاه ها، اهمیت نقش دانشگاه ها در عرصه سیاسیت به خصوص در ایام مهمی چون آستانه انتخابات را نشان می دهند دانشجویان باید راهنما باشند نه ابزار، یعنی به جای اینکه بازیچه دست سیاسیون شوند، با درک و بصیرت سیاسی خود و تلاش برای بصیرت افزایی در جامعه، وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

  شنیده حاکی از آن است که برخی کاندیداها اساتید را موظف کرده اند تا به دانشجویان خود اعلام کنند که باید در تمامی مراسمات فلان کاندیدا شرکت کنند و برای ایشان در سطح شهر تبلیغات کنند که در در صورت پذیرفتن، اضافه کردن 5 نمره به درس مربوطه ، در صورت عدم پذیرش و شرکت نکردن، مجازات با کسر نمره و …

  و هم چنین شنیده شده برخی از بانوان کارمند دانشگاه به علت اینکه همسران اینان در مراسمات هم اندیشی کاندید دیگری  شرکت کرده اند از پست خود منتقل و یا تهدید به اخراج شده اند.

  متاسفانه میتوان گفت نگاهی که برخی جریانات سیاسی به دانشجویان به عنوان پیاده نظام خود در دانشگاه ها دارند باعث می شود آسیب های عمیقی در این حوزه وجود داشته باشد.

  انتخابات مجلس یکی از پرداستان ترین انتخابات ها در کشورمان است، تعدد نامزدها و پیچیدگی های سیاسی و اجتماعی موثر در نتایج انتخابات باعث می شود تحلیل شرایط دشوار شده و پیش بینی نتایج امری تقریبا محال باشد، اما یکی از نکاتی که قابل پیش بینی و بررسی است نقش آفرینی دانشگاهیان در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی است.

  دانشگاه ها علاوه بر تاثیر مهمی که در داغ شدن بازار انتخابات از لحاظ نامزدها دارند می توانند در حوزه تشکل ها و جرایان سیاسی هم نقشی مهم داشته باشند تشکل های دانشجویی با برگزاری برنامه های مناظره و انتشار نشریات می توانند نامزدها را به چالش کشیده و عرصه را برای انتخاب دقیق آماده کنند اما انگار این در تاکستان این کاندیداها هستند که برای کسب رای از دانشجویان وعده جذب بعنوان استاد حق التدریسی تا تهدید کارمندان که تفکری خلاف آنان دارند.

  رای یک دانشجو معمولا از دقت و هدفمندی بیشتری برخوردار است و به عبارتی مشارکت برآمده از آگاهی است و کمتر در معرض آسیب هایی از جنس انتخاب نامزدها بر اساس پوستر رنگی و شام انتخاباتی است.

  در روزهای داغ انتخاباتی، دانشگاه‌ها به خوبی گرمای این رقابت سیاسی بزرگ را حس کرده و تنور انتخابات رونق خاصی به فضای سیاسی دانشگاهی داده است. این مساله زمانی مهم‌تر جلوه می‌کند که درک کنیم که دانشگاه همواره محلی برای تبادل افکار و نظرات بوده و دانشگاهیان نیز عموما پرچمدار حرکات مهم و تاثیرگذار در کشور بوده و هستند. گفتنی است که دانشجویان باید «راهنما» باشند نه «ابزار»، یعنی به جای اینکه بازیچه دست سیاسیون شوند، با درک و بصیرت سیاسی خود و تلاش برای بصیرت افزایی در جامعه، وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

  ملت سربلند ایران اسلامی به ویژه جامعه دانشگاهی با حضور چشمگیر خود در انتخابات سالهای گذشته، مشت محکمی به دهان استکبار زدند و ناکامی مجدد را برای دشمنان این انقلاب به ارمغان آوردند. انتخاباتی که دشمن به آن طمع کرده بود و اشرافیت، استکبار و طاغوت به طور رسمی و علنی به میدان آمده بودند تا به هر شکل ممکن مشارکت عمومی مردم در انتخابات را خدشه‌دار کنند که خوشبختانه ملت ایران همیشه در این آزمون‌ها آنها را با شکست و ناامیدی مواجه کرده و این بار هم در انتخابات پیش رو با مشارکت حداکثری چشم فتنه و طمع دشمنان را کور خواهند کرد.

  وظیفه دانشگاهیان از آنجا سنگین‌تر است که بدانیم امام راحل نیز برای انتخاب اصلح مردم را به دانشجویان و روحانیون ارجاع می‌دادند و دانشگاه‌ها که در ایام تبلیغات انتخاباتی به صورت گسترده شاهد حضور نمایندگان جبهه‌ها و جریان‌های گوناگون برای معرفی خود هستند، هوشیار باشند که وظیفه انقلابی خود را به خوبی انجام دهند.

  انتهای متن/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "تاخت و تازهای انتخاباتی در دانشگاه های تاکستان"
  نظرات در مورد » “تاخت و تازهای انتخاباتی در دانشگاه های تاکستان”
  1. فتحي می‌گه:

   با عرض سلام و خدا قوت خدمت خبرنگار محترم سرکار خانم اسدی
   احسنت به شما
   انشاله موفق باشید
   مطلب بسیار بجایی بود
   انشاله آویزه گوش دانشجویان عزیز باشه و هدایت گر اهدافشان قرار بگیره
   خدا یارو یاورتون باشه


  نظرات