امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ برابر است با Monday 10 December 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱:۰۷:۱۹ | کد خبر : 38929
 • مطلع فجر در تاکستان:
  پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 با هدایت های مدبرانه امام راحل و اتحاد بین مردم زمینه را برای شکوفایی و بیداری دیگر ملل و جوامع اسلامی مهیا کرد.

  به گزارش تاک پرس، انقلاب شکوهمند بهمن 57 ملت ایران جدای از مسائل سیاسی یک برد عظیم برای اسلام و خاری دشمنان در رأس کشورهای مستبد و طغیانگر آمریکایی و اروپایی بود، هوشمندی و دقت نظر امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی نقش اساسی را در شکست حکومت پهلوی داشت.
  تلاش هایی که رژیم پهلوی در واپسین روزهای سلطنت برای بقای خود انجام داد نه تنها چاره ای برای جذب مردمی به سمت خود نداشت بلکه جوشش ها رابرای براندازی خود بیشترو شعله ور تر کرد.از همین روز پیروزی مردمی و تشکیل نظام اسلامی در پهنه ایران سربلند نشانه ای بر درک و بصیرت مردمی بود.
  گسترش عدالت در جهان که  ثمره خون  های مطهر شهدا بود در انقلاب اسلامی نمود پیدا کرد.امام خمینی(ره) در دوازهم بهمن ماه سال 57 پس از ورود به ایران و در دست گیری انقلاب مردمی به تشکیل حکومت اسلامی در پناه قران و تعالیم دینی پرداخت و در دوران مدت کوتاه توانست به یک رهبر عالی قدر دینی در میان ملل اسلامی بدل یابد.
  بی تردید پیروزی انقلاب اسلام محور در ایران که شاکله تقوا و مردم مداری را در برداشت یک اصل مهم و مورد توجه بود که توانست دو ابر قدرت شرق و غرب را خوار و ذلیل کرده و یک امتیاز مثبت را برای ادامه مسیر امت های اسلام خواه ترسیم کند.
  از همین رو امروز مردم اقصی نقاط کشورهای اسلامی به انقلاب اسلامی به عنوان دریچه ای تپنده برای حرکت های خود به حساب آورده و ان را مهم می شمردند.
  باید دانست که دهه فجر که در روزهای پیش رو ورود به ان توسط اقشار مختلف مردمی جشن گرفته خواهد شد یک فرصتی ارزشمند برای بیان تمامی دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی است تا ملت های دیگر به خوبی با این آرمان ها آشنا شوند.البته باید درنظر داشت که برگزاری مردمی جشن های دهه فجر یک اصل مهم است و تکیه بر حسن اعتماد مردم به انقلاب اسلامی به عنوان یک نکته مثبت باید مورد توجه قرار گیرد.
  گام های بیداری ملت ایران در طی سال های بعد از انقلاب و دفاع مقدس نتیجه درایت امام راحل بوده است و با گذشت بیش از 3دهه پابرجایی انقلاب اسلامی روز به روز بیشتر نمایان می شود.برهمین اساس باید تلاش کرد تا نسل جوان و جویای نام کشور به خوبی با آرمان های این انقلاب آشنا شده و این مهم را مدنظر داشته باشند.
  افق های بیداری ملت ایران که امروز از انقلاب جوشان اسلامی درسال 57 نشأت گرفته است می تواند  حرکت های سیاسی جهانی را تحت تأثیر خود قرار دهد.
  دهه فجر انقلاب اسلامی به عنوان نقطه عطف ملت ایران یک حماسه بزر و ماندگار مردمی در سال 57 بود که زمینه های بیداری را فراهم کرد و ملت ایران را برابر ظلم و استبداد حکومت وابسته و طغیانگر پهلوی به پیروزی رسانید و در سرمنزل حقیقی طی سیر می کند.
  اکنون باید جست و بررسی کرد که انقلاب اسلامی با کدام رویکرد و عنوانی در مسیر بالندگی و رشد به حرکت خود ادامه می دهد.
  امید به آینده و فرداهای آرمانی برای ملت ایران بی تردید یک اصل و آرزوی دیرینه است که از زمان  پیروزی انقلاب اسلامی به جوشش و حرکت درآمده است،توفیق ملت ایران در دوران های مختلف در دست یابی به علوم و فنون و انواع و اقسام پیشرفت ها بی تردید با گذر از انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته و محقق شده است.
  به همین منظور باید توجه داشت که هنر انقلاب  اسلامی در همراهی و یاری مردمی بوده است،فجر و پیروزی ملت ایران که شامل دهه فجر می شود یک دوران کوتاه مدتی است که با ورود امام راحل و تدابیری  که این امام همام و فرزانه اختیار کرد توانست به پیروزی دست یابد.
  انقلاب ملت ایران حماسه سرایی بی بدیلی بود که توانست برای همیشه ریشه کفر و طاقوت را از میهن اسلامی برکنده و به ایادی کفر و نقاق جهانی بفهماند که ملت ایران همواره در مسر پیروزی از شاخص اسلامی به قله های عظیم صعود کرده است،چشم های بیدار ملت های مسلمان امروز به روح بیدارگیری انقلاب اسلامی بهمن 57دوخته شده است و امواج خروشان حرکت های اسلامی در میان بسیاری از جوامع گواه بر استدلال های قوی ملت ایران است که توانست به رخ جهانیان بکشاند.
  باید اذعان کرد که دهه فجر مولود بصیرت و رادمردی ملت قدرنشناس و ولایت پذیر ایران اسلامی است که روح حماسه های بیداری را سروده و در میان توطئه های دو چندان و افزون استکبار به پیروزی دست پیدا کردند.تأکید بر اصل استقلال خواهی که ملت ایران امروز با تکیه بر انقلاب اسلامی به ان دست یافته است یک موقعیت خطیر و حساس را پیش روی کشور قرار داده است.
  برهمین اساس در طول سال های مختلف دهه فجر به عنوان شاخصه ای در مسیر اعتبار بخشی به ملت ایران قرار داشته است که توانسته است به خوبی راه و رسم را بیاموزد و این دهه از نگاهی دیگر برهه ای برای جهش های بیداری در کشور است، با توجه به این مسئله آشناسازی نسل های جوان با انقلاب اسلامی یک فرصت ارزشمند در مسیر موج بیداری و عزت خواهی است که باید به ان دست پیدا کرد.
  هنر جاودانگی انقلاب اسلامی که از دهه فجر آغاز شد  بی تردید تا ظهور دولت یار بر تارک این نظام خواهد درخشید و افق های بیدار همواره از کرانه های امید خواهند درخشید.باید درنظر داشت که روح سربلندی  و خودباوری امروز ملت ایران از دریچه دهه فجر آغاز و به ظهور رسیده است و چشم های بیدار ملت همواره برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی در تلاش هستند.
  برپایه این گزارش دهه فجر سرآغاز پلی برای ارتباط بیشتر جوانان و نوجوانان با آموزه هایی است که انقلاب اسلامی با خود به ارمغان آورده است و اکنون با گذشت بیش از 35 سال شکوه انقلاب شکننده تمام تحریم ها و توطئه دشمنان بوده است.
  انتهای خبر/1007/9110

   

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "دهه فجر؛ آغاز موج جدید در صحنه سیاسی"

  نظرات