امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰:۱۲ | کد خبر : 40100
 • آیت الله واعظ طبسی
  مقام معظم رهبری، تولیت آستان قدس رضوی را به آقای واعظ طبسی سپرده بودند، ولی با این حال، برای برداشتن پارچه متبرک به غبار ضریح امام رضا(ع) از او اجازه می‌گیرند.

  به گزارش سرویس خبر تاک پرس به نقل از  سراج24، آیت‌الله عباس واعظ‌طبسی، یار دیرین امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری بامداد امروز دعوت حق را لبیک گفت.

  ایشان یکی از روحانیون برجسته انقلابی در مشهد بودند. در زیر به خاطراتی در مورد ایشان اشاره می شود.

  من قیام خواهم کرد اگر کسی علیه ایشان سخنی بگوید

  حجت الاسلام والمسلمین تقوی، رئیس مرکز فقهی جوادالائمه(ع) با اشاره به شخصیت آیت الله واعظ طبسی، به نقل خاطره ای از استاد خود پراخته و درباره ایشان می گوید: فردی در سال 1350 نسبت به آیت الله العظمی خامنه ای مطلبی بیان کرده بود و آیت الله واعظ با وضع خاصی که نشان می داد به شدت از این قضیه نگران هستند، در درس گفت “من قیام خواهم کرد اگر کسی علیه ایشان سخنی بگوید”، سپس با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) «التقیه ترس المومن و التقیه حرز المومن/تقیه سپر مومن است و تقیه وسیله حفظ مومن است»، ادامه داد “من این سپر را کنار خواهم گذاشت و قیام می کنم“.

  مثلث انقلاب در مشهد

  فرزند شهید هاشمی نژاد درباره مثلث جریان سازی انقلاب اسلامی در مشهد نیز نکات قابل تاملی در این باره دارد: وجود شخصیت‌های برجسته‌ای در مشهد نظیر رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله‌واعظ‌طبسی و شهید هاشمی‌نژاد بسیار تاثیرگذار بود. با نگاه به سابقه و کارهای انقلابی این سه بزرگوار، می‌توان نتیجه ترویج فرهنگ حضرت‌امام(ره) در خراسان و خصوصاً مشهد را دید. هدایت‌کردن انقلاب بدین شکل را از نزدیک شاهد بودم و اینکه چطور مبارزات را سازماندهی می‌کردند. بخشی از مبارزات در آن موقع تشکیلاتی بود و بخشی از وظایف بین آن سه بزرگوار که هم روحانی بودند، هم مجتهد و هم بسیار نزدیک به حضرت امام(ره) تقسیم شده بود؛ بنابراین می‌طلبید که هدایت انقلاب را بسیار مؤثر و فشرده در دست داشته باشند. بعضاٌ خاطرم هست سه بزرگوار هدایت مبارزات را به صورت شبانه‌روزی دنبال می‌کردند، البته حساسیت‌های رژیم پهلوی هم در این مدت فزون‌تر شده بود. ساواک آنقدر در مورد این سه نفر و جلسات آنان حساس بود که با مرور آنچه در اسناد ساواک آمده، متوجه می‌شویم‌ بعضاً‌ در جلساتی که 5، 6 نفر و یا بیشتر بودند، یک گزارشکر ساواک هم بوده که این نشان از اهمیت والای جلسات دارد. اگر به نحوه عملکرد رهبران اسلامی و بطور خاص رهبر معظم‌انقلاب، آیت‌الله‌واعظ‌ طبسی و شهید هاشمی‌نژاد نگاه کنیم، می‌بینیم که آنها چطور در این زمینه کار می‌کردند. چطور ارتباط‌شان را با نسل‌های مختلف برقرار می‌کردند که موفق شدند در قرن بیستم، حکومت عظیم چند صد ساله را ساقط کنند.

  غبارروبی مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) و دستمال متبرک

  هنگام غبارروبی مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) خدام حرم دستمال‌های سفید آغشته به گلاب ناب را برای غبارروبی به افراد می‌دهند. مقام معظم رهبری پس از مقداری غبار‌روبی، دستمال را به سر و صورت خود می‌کشند. ایشان در یکی از غبار‌روبی‌ها به آقای واعظ طبسی (تولیت آستان قدس رضوی) فرمودند: آیا می‌توانم این دستمال متبرک را برای خود بردارم؟

  مقام معظم رهبری، تولیت آستان قدس رضوی را به آقای واعظ طبسی سپرده بودند، ولی با این حال، برای برداشتن پارچه متبرک به غبار ضریح امام رضا(ع) از او اجازه می‌گیرند. احترام مقام معظم رهبری به قانون برای همه ما درس است.

  ایشان پس از کسب اجازه از آقای واعظ طبسی در حالی که چشم‌های‌شان پر از اشک بود و به راز و نیاز مشغول بودند، با دقت، دستمال را تا کردند و در جیب خود گذاشتند. برای ما خیلی زیبا بود که آقا در آن حال، این‌همه توجه دارند که دستمال متبرک را تا کنند و با نظم کامل در جیب خود قرار دهند.(حجت‌الاسلام حقانی(

  من به شما از دو حیث ارادت دارم

  آیت الله واعظ طبسی در دیدارى که با امام راحل (ره) داشت، معظم‌له در مورد ایشان فرمود: «من به شما از دو حیث ارادت دارم، به‌خاطر خودتان و به خاطر مرحوم والدتان، چه بسیار افرادى غیرمسلمان بودند که تحت تاثیر منطق و کلام مؤثر و پرجاذبه او به اسلام مشرف شدند و در کشورهاى عربى موقعیت ویژه اى داشت»

  مواضع قاطع آیت الله طبسی در فتنه88

  آیت الله واعظ طبسی در گفتاری پیرامون فتنه 88 به صراحت از فتنه گران اعلام برائت می کنند و پیرامون 9دی و مباحث سال 88می گویند:

  9 دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت است. در سال 88 کسانی که از جریان فتنه تبعیت کردند و خرسند و امیدوار بودند که در آینده ای نه چندان دور قدرت را به دست خواهند گرفت و به دنبال کسب قدرت آن چه باید بشود خواهدشد، کسانی بودند که همیشه نشان می دادند، در راه امام (ره) و رهبری اند و مایل بودند مردم نیز آن ها را با همین خصوصیات بشناسند. این آقایان اگر هم نمی دانستند که به چه کاری دست زده اند، آن چه بنده در سال 88 عرض کردم درباره آن ها صدق می کرد؛ در آن زمان مقام معظم رهبری فرمودند که انتظار می رود روحانیت و عالمان دینی، مردم را در جریان اتفاقات قرار دهند و شرایط را برای آن ها تبیین کنند. ما هم چون نظر مقام معظم رهبری را می دانستیم با صراحت و به دور از هر گونه انگیزه سیاسی مطالبی را عرض کردیم. آن آقایان می دانستند که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا، غربی ها، رادیو بی بی سی و دیگران از آن ها حمایت می کنند اما علی رغم آن که می دانستند و این مسایل را می شنیدند، با این وجود به میدان آمدند و تقریبا جنگ مسلحانه ای در نظام اسلامی به راه انداختند که قطعا اگر این خصوصیات مطرح شده درباره آن ها صادق باشد بدون شک حکم آن ها اعدام است. امروز هم بعضی برای سران فتنه دلسوزی نکنند و مطمئن باشند اگر بعضی از این آقایان از منازل شخصی شان وارد اجتماع شوند، معلوم نیست که برخورد مردم با آن ها چگونه باشد، البته که هرگز نباید این اتفاق بیفتد و باید بر اساس حکمی باشد که دستگاه قضایی درباره یک انسان قانون شکن صادر می کند و هیچ کس حق دخالت ندارد. افرادی که از جریان فتنه تبعیت کردند و خرسند و امیدوار بودند که در آینده نه چندان دور قدرت را به دست خواهند گرفت، کسانی بودند که همیشه نشان می دادند پیرو راه امام(ره) و رهبری هستند اما به مرور چهره آن ها برای همگان مشخص شد.  آن چه در سال 88 اتفاق افتاد از 3-4 سال قبل از آن به وسیله سازمان اطلاعاتی آمریکا برنامه ریزی شده بود. بعضی از دوستان می فرمایند مسایل پشت قضیه را بگویید تا دیگران متوجه شوند و به میدان بیایند، البته ما کوچک تر از آن هستیم که به این موضوع ورود پیدا کنیم اما رهبر معظم انقلاب اگر مصلحت بدانند بیان خواهند فرمود آن گروهی که در این زمینه کار کردند چه گروهی بودند.

  اگر شما آقایان باز هم می گویید که بی گناه هستید، سوال این است که چرا با وجود مشاهده حمایت آمریکا و رادیوهای بیگانه از شما، حتی یک بار اعلام نکردید که هرگز با آمریکایی ها همراه نبوده و نیستید. در اجلاس اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از دوستان ما با یکی از این آقایان صحبت کرده بود که اگر شرایط شما تغییر کند آیا می خواهید همان راه گذشته را دنبال کنید؟ که او پاسخ داده بود «نه، آن روز، آقا رهبر جامعه نبودند اما امروز ایشان رهبر ماست و حتما موضع ما با گذشته فرق خواهد کرد». این کلمات صریحی بود که بر زبان ایشان جاری شده و در همان گام اول نشان داده اند که منافق اند و با 2 چهره با نظام برخورد می کنند. همه سیاسیون فریبکار نیستند اما تجربه نشان داده است که باید حواس طلاب و روحانیون جمع باشد. وی تصریح کرد: فردی که آقای منتظری را خراب کرد و عامل بدبختی او بود ، فردی ساواکی به نام سیدمهدی هاشمی بود که بسیار به ایشان نزدیک شده بود تا جایی که هر چه او می گفت، برای آقای منتظری وحی منزل بود.

  انتهای خبر/1007/9110

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "من قیام خواهم کرد اگر کسی علیه آیت‌الله خامنه‌ای سخنی بگوید/مواضع قاطع آیت الله طبسی پیرامون فتنه گران:بدون شک حکم فتنه گران اعدام است"

  نظرات