امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Sunday 27 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۲۱:۲۰:۴۴ | کد خبر : 41827
 • رئیس جمهور در جمع نخبگان یاسوجی:
  رئیس جمهور با اشاره به حقوق‌های نجومی گفت:‌ ممکن است چند نفر مرتکب خطا شوند و حقوق‌هایی بگیرند که کمتر یا بیشتر باشد، بنده نمی‌خواهم از کسانی که از قانون سوء استفاده کرده حمایت کنم بلکه باید با این افراد نیز برخورد شود.

  به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در جمع نخبگان ایرانی و دانشگاهی اظهار کرد:‌ یکی از افتخاراتم در دولت یازدهم این است که همه جا نقد از دولت و رئیس جمهور با آزادی وجود داشته و گاهی هم بیش از حد اعتدال با ملاحظات اخلاقی، دولت مورد نقد قرار گرفته است.

  رئیس جمهور تصریح کرد:‌ اینکه در دولت یازدهم فضای نقد وجود داشته، بسیار خوب است و دولت از نقدهای منصفانه استقبال می‌کند اما نباید این نقدها به اتهام منجر شود، زیرا اتهام تجری در برابر خدا و گناه است.

  وی تصریح کرد:‌ همیشه باید راست‌گویی را در کارهای خود سرلوحه قرار دهیم، زیرا راست‌گویی و صداقت راه نجات است.

  روحانی با بیان اینکه نباید غیرواقعی حرف بزنیم، گفت: کاری که با زحمت کارگزاران نظام و توسط بخش‌های مختلف لشکری و کشوری انجام می‌شود ممکن است دارای نقص و اشکالاتی باشد، اما نباید با لحنی سخن بگوئیم که همه این زحمت‌ها را نادیده بگیریم.

  وی با اشاره به حقوق‌های برخی از مدیران گفت:‌ ممکن است چند نفر مرتکب خطا شوند و حقوق‌هایی بگیرند که کمتر یا بیشتر باشد ضمن اینکه من نمی‌خواهم از کسانی که از قانون سوء استفاده کرده حمایت کنم بلکه باید با این افراد برخورد شود.

  رئیس جمهور اضافه کرد: در آغاز سال جاری که بودجه را تصویب می‌کردیم برخی برداشت‌های غیرمنصفانه وجود داشت که ما در آئین‌نامه‌ها به دنبال این برداشت‌ها بودیم و به این مسأله هم توجه داشتیم.

  وی با اشاره به اینکه همه مسؤولان برای خدمت و با هدف خدمت‌گذاری در دولت حضور دارند، اضافه کرد: اگر کسی به ناحق سخن گفت و نقدی غیرمنصفانه داشت و اتهام‌زنی کرد این کار او در شأن یک ایرانی و یک مسلمان نیست.

  * بسیاری از مراکز اقتصادی ما نسبت به سال گذشته فعال‌تر شده‌اند

  روحانی در ادامه گفت:‌ امروز در شرایطی هستیم که باید از آن به خوبی استفاده کنیم و حرکت ما رو به جلو باشد.

  رئیس جمهور افزود:‌ به هر استانی سفر می‌کنیم نقاط قوتی دارند و انسان‌های فرهیخته‌ای در آنها وجود دارد که باید با استفاده از توان آنها مشکلات و نقاط ضعف را کنار بزنیم.

  وی با بیان اینکه از آثار سفر استانی این است که مسؤولان کشور به صورت مستقیم سخنان را می‌شنوند و مشکلات را می‌بینند، ادامه داد: ایثارگران در این پروسه جایگاه بزرگی دارند که باید از توان آنها بیشتر استفاده کنیم، زیرا اگر ایثارگری آنها نبود معلوم نبود الان کجا بودیم.

  وی گفت: کاری که شهدا و خانواده‌های آنها انجام دادند به همراه سایر ایثارگران و آزادگان کاری بزرگ بود که مدیون آنها هستیم.

  رئیس جمهور در ادامه با بیان مقایسه شرایط کشور نسبت به سال گذشته گفت: بسیاری از مراکز اقتصادی ما نسبت به سال گذشته فعال‌تر شده‌اند.

  روحانی افزود: نمی‌خواهم بگویم مشکل نداریم و با راه‌اندازی 7 هزار و 500 واحد راکد مشکلات حل می‌شود اما همه باید تلاش کنیم تا در حوزه اشتغال به شرایط مطلوب برسیم.

  * استان‌های کشور را بین وزرا برای نظارت بر روند اقتصاد مقاومتی تقسیم خواهیم کرد

  وی با اشاره به سفرهایی که به چندین کشور داشته و گفت‌وگو با رؤسای جمهور آنها گفت: برای مثال، ارزش پول کشور آذربایجان در برابر ارزهای خارجی به خاطر قیمت نفت نصف شده که آن هم به دلیل افزایش تولید نفت است.

  رئیس جمهور گفت:‌ عربستان نیز با همین مشکل مواجه شد و از پول ذخایر خود استفاده کرد در حالی که ما نمی‌توانستیم از ذخایر پولی خود استفاده کنیم، همچنین در اقتصاد مقاومتی کارهای خوبی کرده‌ایم و در آینده تمام استان‌ها را بین وزرا برای نظارت بر روند اقتصاد مقاومتی تقسیم خواهیم کرد.

  روحانی گفت: اگر در اقتصاد مقاومتی توفیقی کسب کرد‌ه‌ایم به خاطر اعتماد متقابل مردم و مسؤولان بوده است، لذا اگر دشمن اعتماد متقابل را بگیرد و بین مردم و ما فاصله بیندازد با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

  رئیس جمهور به رشد اقتصادی 4.4 درصد که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است، اشاره کرد و گفت: این رشد بدون احتساب نفت نزدیک به 3 درصد است.

  وی گفت: در سال 94 رشد اقتصادی ما 3 درصد و در سال 94 که مشکلات سختی داشتیم به 1 درصد رسید و امسال شرایطی را ایجاد کردیم که بدون نفت رشد 3 درصدی داریم.

  روحانی افزود: در برجام کار بزرگی انجام دادیم و تولید نفت ما امروز به قبل از سال 90 برمی‌گردد و این کار تنها در عرض 6 تا 7 ماه پس از برجام صورت می‌گیرد.

  * باید سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم

  وی با اشاره به تحریم‌ها گفت: کشورهای مختلفی قصد برقراری رابطه با ایران را داشتند اما تحریم‌ها و وجود کشور آمریکا مانع برقراری این ارتباط می‌شد، ولی حمایت و حضور مردم و رهنمودهای رهبری این تحریم‌های غلط برداشته شد و امروز تلاش بخش سیاسی و بخش‌های اقتصادی دولت دست به دست هم داد که ما به نقطه‌ای رسیدیم که شرایط ما با سال گذشته تفاوت زیادی کرده؛ بدین منظور نباید امروز بنشینیم و بر روی مسائل کم‌ارزش و بی‌ارزش بحث کنیم، بلکه باید بهترین بهره‌برداری را از این فضا داشته باشیم.

  وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: یکی از افتخارات سال گذشته ما که آرزوی 50 -60 ساله کشور بود، این مسأله بود که صادرات غیرنفتی ما بر واردات غیر نفتی پیشی بگیرد، زیرا همیشه تراز تجاری ما منفی بوده و همیشه واردات ما بیشتر از صادرات ما بود که در سال گذشته برای اولین‌بار و بعد از سال‌ها صادرات ما یک میلیارد بر واردات ما پیشی گرفت و در 4 ماه سال جاری صادرات ما 3.4 میلیارد بیشتر از واردات ما بوده که این کار بسیار عظیم و بزرگی است که توسط دولت انجام شده است.

  رئیس جمهور بیان کرد: این افتخار بزرگی است که تنها متعلق به دولت، حزب و جناح خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم و ملت ایران است.

  روحانی با اشاره به افتخارآفرینی ورزشکاران در المپیک گفت: افتخارآفرینی ورزشکاران ما در المپیک تنها متعلق به ورزش جوانان نیست، بلکه متعلق به همه ملت ایران است و ما باید در گشایش‌های ملی همه به دنبال تلاش برای استفاد از فرصت‌ها باشیم.

  وی با تأکید بر وحدت و همدلی میان دولت و ملت گفت: باید این قبیله و آن قبیله، این حزب و آن حزب را کنار بگذاریم و تنها برای توسعه کشور و اشتغال جوانان تلاش کنیم.

  رئیس جمهور تصریح کرد: سال گذشته بیش از 670 هزار شغل خالص ایجاد شده که امسال تلاش ما بیشتر خواهد شد و با توجه به اینکه نرخ بیکاری 11 درصد بوده(البته در استان‌ها متفاوت است)، باید سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم تا شاهد افزایش نرخ بیکاری نباشیم.

  * لزوم استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های عظیم کهگیلویه و بویراحمد

  روحانی با اشاره به افزایش یک میلیون و 500 هزار نفری سالانه در کشور، بیان داشت: سالانه بالای یک میلیون رشد جمعیت داریم که باید برای این افراد شغل ایجاد شود که این شدنی است به شرطی که از همه فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.

  وی با اشاره به فرصت‌ها و ظرفیت‌های عظیم کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌ باید فضا را برای بهره‌برداری از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

  رئیس جمهور ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد صادرکننده آب است ضمن اینکه این استان هم باید از آن حداکثر استفاده را ببرد و این خواسته‌ به‌جایی است که مردم این استان از ما دارند.

  روحانی اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری، نفت و گاز دارای استعداد و پتانسیل است و همچنین دارای مردمانی مردم‌‌نواز که می‌طلبد مشکلات این مردم حل شود و هدف ما از سفرهای استانی نیز حل همین مشکلات است.

   

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "باید با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی برخورد شود/ بسیاری از مراکز اقتصادی فعالتر شده اند/سال قبل 670 هزار شغل ایجاد کردیم"

  نظرات