امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Wednesday 23 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۲۱:۱۱:۴۹ | کد خبر : 43352
 • مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین گفت: بخش اعظم کار امداد بر دوش مددکار است مددکار باید کارها را به سمت کارهای تخصصی ارجاع دهد تا بتوانیم مددکاری حرفه‌ای را اِعمال کنیم.

  به گزارش تاک پرس ، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در سفر یک‌روزه به شهرستان تاکستان پس از حضور در میان کارکنان امداد، از مرکز مددکاری شهید بهشتی بازدید و پس از حضور در کارگاه مدیرت شهرستان، خود به بررسی چند پرونده مددجویی پرداخت و دستورات لازم را برای ارتقای خدمت به مددجویان صادر کرد.

  وحید میرزایی بافتی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در نشست شورای مدیران شهرستان تاکستان بیان داشت: مهم‌ترین بخش اثرگذار در امداد مددکاری است حجم کار در مددکاری بالاست.

  وی ادامه داد: بخش اعظم کار امداد بر دوش مددکار است مددکار باید کارها را به سمت کارهای تخصصی ارجاع دهد تا بتوانیم مددکاری حرفه‌ای را اِعمال کنیم و خدمات را با افزایش کمی و کیفی ارائه کنیم.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اضافه کرد: مددکار باید اشرافیت کامل به خانواده مددجو داشته باشد نگاه ما مددکاران در امداد نگاه برنداشته های خانواده‌هاست که باید به استعدادهای خانواده‌ها نیز توجه کنیم اما تمام هدف ما در امداد این است که مددجو به سمتی سوق یابد که توانمند شود.

  وی تصریح کرد: اعتقاد براین است که مددکار حرفه‌ای حتی باید بینش اقتصادی در کار داشته باشد یعنی مددکار باید داری نگاه کسب‌وکار هم باشد ازاین‌رو پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن باید در دستور کار ما باشد و به بیش‌ازپیش به سمت همگرایی و هم‌افزایی برویم.

  میرزایی خاطرنشان کرد: مددکار باید در امداد مطالبه گر باشد چراکه کار اصلی بر دوش مددکار است البته در این میان فشار کار بر روی مددکار است که باید از این فشار کاسته شود.

  وی توضیح داد: خانواده مددجو تا زمانی که دغدغه‌اش از بین نرود نمی‌تواند توانایی‌های خود را نشان دهند ازاین‌رو بسته‌های حمایت درمانی، مسکن و فرهنگی باید بیش‌ازپیش در جامعه هدف موردتوجه قرار گیرد و برای اختصاص این بسته‌ها لازم است که مددکار نظر کارشناسی ارائه کند.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اظهار کرد: امروز بسیاری از خانواده‌های نیازمندان مشکل مسکن و درمانی دارند بنابراین باید مشکل مسکن و درمان مددجویان در گام نخست رفع شود تا در صورت اشتغال‌زایی منابع درآمدی خانواده مددجو در این دو زمینه هزینه نشود.

  وی تأکید کرد: مددکار تا توانمندی خانواده نیازمند، نباید آن‌ها را رها کند درواقع لازم است نیازمندی خانواده‌ها توسط مددکاران احصاء و حوزه‌های تخصصی به رفع این نیازها بپردازند.

  میرزایی ادامه داد: هزینه کرد منابع امداد باید هدفمند باشد، برای این منظور می‌توان منابع اکرام و غیره را در مسیر توانمندی هزینه کرد حتی در حوزه ازدواج مجدد سبب توانمندی می‌شود بنابراین تعامل با مددکاران با حوزه اشتغال باید بیشتر شود حتی می‌توان از منابع زکات نیز در توانمندسازی و اشتغال مددجویان بهره برد.

  وی استفاده از ظرفیت اقشار مختلف را یکی از رویکردهای جدی در امداد دانست و عنوان کرد: طرح استعداد سنجی را در میان نیروهای افتخاری اجرا می‌کنیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های آن‌ها به‌خوبی استفاده شود.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اضافه کرد: کار در مرکز نیکوکاری باید به سمت توانمندسازی و اشتغال نیازمندان پیش رود تا خانواده مددجو به‌واقع از فقر و محرومیت رهایی یابد.

  وی گفت: نیازهای آموزشی در خانواده‌های مددجو باید جمع‌آوری‌شده و آموزش‌ها به‌تناسب این نیاز ارائه شود و در این میان مراکز نیکوکاری می‌توانند در امر آموزش نیز نقش‌آفرینی کنند.

  میرزایی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های مختلف یکی دیگر از رویکردهایی است که باید موردتوجه قرار گیرد و در این میان اقشار مختلف می‌توانند به‌تناسب توان و تخصص خود مشارکت داشته باشند.

  وی توضیح داد: کارها باید به دست مردم انجام شود و از منابع و ظرفیت‌های امداد در مراکز نیکوکاری استفاده شود تا ظرفیت‌های مختلف باهم جمع شوند و خدمت خود را ارتقا دهیم البته مسئولیت اجتماعی یکی از مسائلی است که باید در جامعه تبیین شود تا افراد وابسته و اقوام مددجویان نیز با امداد همراه شوند.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین یادآور شد: لازم است نیازمندان سطح‌بندی شوند چراکه برخی نیازهای فرهنگی و برخی نیازهای اقتصادی و عده‌ای دیگر نیاز اجتماعی دارند که لازم است این نیازها مطالعه و بررسی‌شده و بر اساس نیاز آن‌ها خدمات ارائه شود.

  در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ضمن بازدید از مرکز مددکاری شهید بهشتی در کارگاه مدیریت شهرستان تاکستان حاضر شد و با بررسی چند پرونده مددجویی، دستوراتی را درزمینهٔ ارتقای سطح خدمتی ارائه کرد.

  منبع :خبرگزاری ایسنا

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بخش اعظم کار امداد امام خمینی(ره)بر دوش مددکاران است"

  نظرات