امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Tuesday 19 June 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۷:۳۳:۰۶ | کد خبر : 43190
 • مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه تاکستان:
  رحمانی گفت: بومی کردن اقتصاد تنها راه شکست تحریم‌های دشمنان انقلاب و نظام است اقتصاد مقاومتی را می توان اقتصادی تعریف کرد که در آن به تقویت زیر ساخت های جدید اقتصادی در داخل و خارج کشور با هدف تامین و درآمد و تولید ثروت برای جامعه ،توجهی ویژه می شود.

  به گزارش تاک پرس ، در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، واژه جدید« اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه شده است. این واژه اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح گردید.

  در همین دیدار، مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برای جهش» را معرفی نمودند.

  اقدام در عرصه اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات مهمی است که باید در دستور کار نهادهای متعدد قرار بگیرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج نیز در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری برنامه های ویژه ای در خصوص اقتصاد مقاومتی داشته است.

  در همین راستا قرارگاه بسیج سازندگی سپاه ناحیه تاکستان از ابتدای این امر از طریق حمایت از کارآفرینان و برنامه های دیگر سعی در عملی کردن این امر دارد.

  برای اطلاع بیشتر از فعالیت های قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه امام علی (ع) تاکستان ، مصاحبه ای را با سروان محمد رحمانی ترتیب دادیم که مشروح این گفت و گو با وی به شرح ذیل است:

  تاک پرس: در خصوص اقدامات بسیج سازندگی در زمینه اقتصاد مقاومتی توضیح دهید!

  با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصادمقاومتی، سازمان بسیج مستضعفین این ماموریت را به بسیج سازندگی کشور محول کرده است و بسیج سازندگی در استان ها و شهرستان ها به عنوان بازوی سازمان بسیج، اجرا کننده طرح های اقتصاد مقاومتی به کمک شرکت نگار نصر و با پرداخت تسهیلات از سوی بانک مهر اقتصاد، است.

  رحمانی ادامه داد :برای ایجاد اشتغال در روستاهای شهرستان با هدف باعث ایجاد شور و نشاط و امیدوار شدن مردم به نظام و جلوگیری از مهاجرت از روستا، برابر دستورالعمل‌ها هستیم.

  تا ک پرس :چه طرح هایی در سال۹5 در خصوص اقتصاد مقاومتی اجرا شد؟

  بسیج سازندگی ناحیه امام علی (ع)با همکاری دستگاه های اجرایی توانسته خدمات بسیاری رادر عرصه های بهسازی ،نوسازی و زیبا سازی مدارس، منابع طبیعی ،کشاورزی و آبخیز داری ،خدمات بهداشت و درمان ،آموزش و پرورش به مردم شهرستان ارائه دهد.

  طرح های چون دامپروری،باغداری،پرورش زنبور عسل،پرورش قارچ،زعفران،پرورش سبزیجات گلخانه ای برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی در زمینه های اقتصاد مقاومتی، اردوهای جهادی و برپایی همایش در خصوص اردوهای هجرت۳ و همچنین پرداخت تسهیلات به صورت قرض الحسنه و یا به صورت عقود اسلامی با ۱۶ درصد حمایت بعمل آمده است.

  تاک پرس : طرح های اقتصاد مقاومتی برای اشتغال جوانان چه تاثیری داشته است؟

  رحمانی گفت: بومی کردن اقتصاد تنها راه شکست تحریم‌های دشمنان انقلاب و نظام است اقتصاد مقاومتی را می توان اقتصادی تعریف کرد که در آن به تقویت زیر ساخت های جدید اقتصادی در داخل و خارج کشور با هدف تامین و درآمد و تولید ثروت برای جامعه ،توجهی ویژه می شود.

  باتوجه به اینکه عناوین اقتصادمقاومتی اکثرا”در قالب مشاغل خانگی و صنعتی اجرا می گردد و تسهیلات و آموزش قرارگاه در صدور پروانه ها منجر به علاقه مندی جوانان به اشتغال در این مشاغل منجر شده چرا که این تسهیلات و آموزش براحتی در دسترس آنها بوده است.

  تاک پرس : آیا به ظرفیت ها و مزیت های هر منطقه جهت به راه انداختن تولید باکیفیت توجه شده است؟

  با توجه به ابلاغ عناوین اقتصاد مقاومتی و جلسات توجیهی در استان و شهرستان و نیاز این منطقه توسط سازمان بسیج سازندگی استان برآورد شده و برحسب نیازمندی تسهیلات و تغییرات در عناوین اقتصادمقاومتی اعلام گردیده شده است.

  به عنوان نمونه روسیمی کردن باغات انگور، گاوداری و پرواربندی ، آبیاری قطره ای و تقویت محصولات کشاورزی که با آب و هوای این منطقه سازگاری دارد به عناوین اقتصاد مقاومتی افزوده شده است.

  رحمانی در پایان اظهار داشت: برگزاری دوره های مهارتی و فنی حرفه ای در عرصه های دامداری، برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، برگزاری اردوهای متخصصین کشاورزی، اردوهای هجرت دانش آموزی، برگزاری همایش های سبک زندگی اسلامی، کلاسهای مهارت زندگی، نمونه ای از اقدامات بسیج سازندگی تاکستان در سال گذشته می باشد.

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بومی کردن اقتصاد تنها راه شکست تحریم‌های دشمنان انقلاب و نظام است"

  نظرات