امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 23 February 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶:۱۵ | کد خبر : 43482
 • با حضور پژوهشگران و مخترعان برپا شده است
  نخستین نمایشگاه دستاوردهای مخترعان و پژوهشگران قزوین با همکاری سازمان صنعت و معدن و شرکت شهرک‌های صنعتی البرز به میزبانی دانشگاه آزاد واحد تاکستان در سالن ورزشی امام علی (ع) در این دانشگاه در حال برگزاری است.

  به گزارش  تاک پرس؛ اولین نمایشگاه دستاوردهای تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی استان قزوین همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با همکاری سازمان صنعت و معدن و شرکت شهرک‌های صنعتی البرز به میزبانی دانشگاه آزاد واحد تاکستان از تاریخ 23 لغایت 25 آذرماه در سالن ورزشی امام علی (ع) در این دانشگاه در حال برگزاری است.

  در این نمایشگاه غرفه‌های مختلفی با حضور پژوهشگران و مخترعان برپا شده است که به سراغ تعدادی از این غرفه داران رفتیم تا درباره پژوهش‌های صورت گرفته خود توضیح دهند.
  شرکت پارس مقره :
  رحمانی نماینده شرکت پارس مقره با بیان اینکه این شرکت اولین تولیدکننده مقره‌های شیشه ای و بشقاب در ایران و خاورمیانه است، گفت: در این شرکت انواع سایزهای شیشه ای در حال تولید است، در سایزهای مقره 70 و 120، استاندار آنتیفک و 160استاندار آنتیفک و 210 استاندار انتیفک که در خطوط 400 تولید می‌شود.
  وی در ادامه افزود: آرندی ما سال گذشته جزو ایده برتر بود، یعنی تبدیل کف یک رینگ به کف 2 رینگ؛ این شرایط باعث می‌شود که مقره‌ها که توی کششی استفاده می‌شد درگیری سیمان و شیشه و بشقاب خیلی بیشتر شود و احتمال شکستن این وسایل کمتر می‌شود.
  نماینده شرکت پارس مقره اذعان کرد: دو نوع مقره بشقابی داریم، یکی شیشه ای و دیگری سرامیک؛ نوع شیشه ای آن مزیت‌های بیشتری نسبت به سرامیکی دارد.
  وی ادامه داد: مزیت‌های مقره شیشه‌ای این است که خاصیت عایق خیلی بهتری دارد،همچنین اگر بشکند تکه تکه می‌شود و آسیبی به محیط اطراف خود نمی‌رساند مثلا افرادی که زیر دکل قرار دارند اما مقره سرامیکی تیزی دارد و خیلی آسیب رساناست.
  رحمانی عنوان کرد: مقره‌های شیشه ای شرکت ما تافن شده و سخت کاری شده هستند و کف و پین‌ها هم از داک تیل هست و سخت کاری شده است.
  وی در پایان گفت: این شرکت از سال 75 شروع به کار کرد و از  سال 83 سلوله گذاری و تاسیس واحدها شروع شد.
  مرکز تحقیقات انرژی :
  طاهرخانی درباره اختراع خود ابراز کرد: دستگاه خشک کن خورشیدی بدون نیاز به مصرف برق کار خشک کردن انجام می‌دهد.
  وی درباره مکانیزم این دستگاه گفت: مکانیزیم این دستگاه بدین ترتیبت است که این صفحه شیب دار مثل یک گلخانه عمل می‌کند و نور خورشید را جدب می‌کند و باعث گرم شدن هوای داخل محفظه می‌شود و به خاطر سطح شیب دار و انتقال حرارت جابه جایی که به وجود می‌اد جریان طبیعی هوا در داخل این حرکت می‌کند و باعث خشک کردن میوه می‌شود که در حقیقت باعث تسریع کار خواهد شد.
  احمدی یکی دیگر پژوهشگران جوان است که درباره اختراع خود می‌گوید: برای جلوگیری از بیماری  واریس و همچنین برای کاهش رسوب گذاری در خط لوله‌های نفتی است.
  وی ادامه داد: طرز کار این دستگاه بدین صورت است که وقتی لوله خط نفتی یا پای شخصی که در مرکز این لوله ای که ما درست کردیم، قرار می‌گیرد باعث انرژی الکترومغناطیسی می‌شود و رسوب گذاری در خط لوله نفتی کمتر و رگ‌های پای بیمار هم باز شود.
  این مخترع درباره اختراع دیگر در مرکز تحقیقات انرژی عنوان کرد: این دستگاه جایگزین رگلاتورهای خانگی است با این مزیت که در طول روز که 100 تا 150لیتر آب را در 50 درجه به مصرف گاز یا انرژی به ما می‌دهد و به طور متوسط ماهانه 30 درصد از انرژی گاز و مصرف گاز بهینه سازی می‌شود.
  وی افزود: این دستگاه برای سوخت دیزلی خودروها تولید شده که با استفاده از روغن گیاهی گلزا یا سویا تولید می‌شود.
  احمدی بیان کرد: طرز کار دستگاه به این صورت است که ابتدا در مخزن سمت چپ روغن سویا یا گلزا قرار می‌دهیم با استفاده از هیدرون گرم می‌شود و با استفاده از فعل و انفعالات که توسط هیدروکربن یا هیدروژن انجام می‌گیرد، باعث می‌شود یک سوختی تولید شود که سوخت مصرفی ماشین‌های سنگین دیزلی باشد.
  شرکت آدر کاوین :
  رحمانی نماینده شرکت آدز کاوین اظهار کرد: این شرکت از سال 1363 تولید کننده فوم‌های آتش نشانی است.
  وی در ادامه افزود: این شرکت در کنار تولید فوم‌های آتش نشانی مواد دیگری از جمله فوم بتن، فوم‌های سبک تولید می‌کند.
  نماینده شرکت آدر کاوین ادامه داد: این شرکت در بخش دیگری روی کودهای ارگانیک کار می‌کند و علاوه بر تولید بخش دیگری هم وجود دارد که به عنوان پروینین‌های هیدرولیز شده است که از جوانه گندم و سبوس برنج برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند.
  وی با بیان اینکه شرکت ما یکی از قدیمی ترین شرکت‌های تولید کننده فوم‌های آتش نشانی است، عنوان کرد: مدرک ثبت اختراع ما که درباره فوم‌های آتش نشانی است در سال 1363 برای شرکت خود ما بود.
  رحمانی در پایان گفت: کود ما در حوزه آزمایش خاک، پدر آزمایش استاندارد را دارد و کلیه محصولات این شرکت دارای تاییدیه استاندارد است.

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نمایشگاه دستاوردهای تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی استان قزوین به میزبانی دانشگاه آزاد واحد تاکستان"

  نظرات