امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 26 May 2018 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۲۰:۴۵ | کد خبر : 42097
 • جلسه ای در دفتر امام جمعه تاکستان:
  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در دفتر امام جمعه تاکستان گفت : قرارداد FATFخواری ، ذلت ، حصر و نفوذ دشمنان را فراهم میکند و نباید آن را بپذیریم . عبدالکریم عابدینی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان تاکستان برگزار شد . با تبریک میلاد امام هادی (ع) اظهار داشت : باتوجه به اعتمادی که مردم با روحانیت دارند باید این اعتماد با روشنگری و هدایت اصولی مردم تقویت شود.

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در دفتر امام جمعه تاکستان گفت:
  قرارداد FATF خواری، ذلت، حصر و نفوذ دشمنان را فراهم می کند و نباید آن را بپذیریم.
  عبدالکریم عابدینی درنشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام ‌جمعه تاکستان برگزار شد، با تبریک میلاد امام هادی (ع) اظهارداشت:با توجه به اعتمادی که مردم به روحانیت دارند باید این اعتماد با روشنگری و هدایت اصولی مردم تقویت شود.

  وی افزود: جایگاه نماز جمعه و ائمه جمعه به هیچ وجه حزبی و سیاسی نیست بلکه با حفظ استقلال باید مردم را در مسیر درست رهنمون شد و با تذکر بموقع زمینه آگاهی بخشی را فراهم کرد.

  امام جمعه قزوین تصریح کرد:ائمه جمعه درهر انتخاباتی هم جایگاه پدری ایفا می کنند و این بی طرفی دلیل خنثی عمل کردن نیست بلکه رعایت عدالت و انصاف در کار است.

  وی افزود: اگر ائمه جمعه خنثی عمل کنند، دیگران خلأ جایگاه پدرانه آن‌ها را پر می‌کنند لذا باید توجه داشت که روحانیون با اتخاذ موضع پدرانه زمینه هدایت، بیان معیارها، موازین و حمایت ازحق را فراهم می کنند.

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به نقش ائمه جمعه در روشنگری مردم در مناسبت های روز گفت: اخیرا موضوع قرارداد سلطه گرانه FATF؛ مطرح شده که باید گفت این حرکت نیز کار ناپسندی است که اقتدار کشور را زیر سوال می برد.

  وی بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان این قرارداد موجب خواری، ذلت، حصر و زیر سلطه رفتن کشور توسط دشمنان می شود که آن را منکری بزرگ می دانیم.

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: اگر منکر کوچکی در جامعه مطرح شود، نباید آن‌قدر مورد توجه قرار گیرد که صدای مقابله منکر بزرگ‌ تری نظیر FATF به گوش برسد

  آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: حضور ائمه جمعه در حوزه‌های علمیه، به عنوان استاد از کارهای ارزشمندی است که می تواند مورد استفاده مطلوب قرار گیرد.

  وی اظهارداشت: حضور ائمه جمعه در دانشگاه‌ها نیز بسیار اثرگذار است اما باید توجه داشت معیارهایی برای حضور در این فضا وجود دارد که لازم است ائمه جمعه طبق ضوابط و قوانین تعریف شده، شرایط حضور خود را در فضای دانشگاهی نیز مهیا کنند.
  امام جمعه قزوین همچنین به اهمیت واقعه غدیر و انتقال پیام آن اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس وحی الهی که به پیامبر نازل شد اگر رسالت پیامبر در واقعه غدیر به انجام نمی رسید هیچ کاری انجام نشده بود و همین نکته بیانگر اهمیت واقعه غدیر است.

  عابدینی بیان کرد: تکلیف همه انبیاء در غدیر مشخص شد وهمه فرقه های مذهبی، احزاب و جناح‌ها نیز باید در مسیر غدیر قرار گیرند تا به سرمنزل مقصود برسند.

  وی توجه جدی به محرم و دهه امر به معروف را ضروری دانست و گفت: این که برای امر به معروف و نهی از منکر چه مواردی را مصداق قرار دهیم، مهم است لذا باید تلاش کنیم تا فضای مردمی در این ایام به خوبی مدیریت شود و شاهد مشارکت همه گروهها در این جشن دینی باشیم.

  امام‌جمعه قزوین توجه به نقش اثرگذار حماسه راهپیمایی بین‌المللی اربعین در تبیین و ترویج فرهنگ عاشورا را مهم ارزیابی کرد و یادآورشد: رهبر معظم انقلاب بر موضوع پیاده روی اربعین توجه خاصی دارند و باید برای برگزاری باشکوه آن همه تلاش کنیم.

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: وظیفه داریم همه توان خود را بکار گیریم تا این همایش بزرگ معرفتی و ایمانی با مدیریت بسیار خوبی انجام شودتا مردم در بازگشت از عتبات عالیات با مشکل مواجه نشوند.

  آیت ‌الله علی اسلامی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه تاکستان هم در این نشست به تشریح اهمیت واقعه غدیر و ارزش و جایگاه آن پرداخت و بیان کرد: بایدتلاش کنیم اهداف غدیر بیش از پیش در جامعه و در میان جوانان ترویج شود.

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در دفتر امام جمعه تاکستان"

  نظرات