امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ برابر است با Saturday 23 February 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ۲۰:۲۴:۵۵ | کد خبر : 42682
 • استاندار قزوین در جلسه مجمع نمایندگان استان :
  همتی : استقبال گسترده و بی نظیر مردم از رئیس جمهور و خلق این حماسه ،نشانه و علامت همدلی بین مسئولان و شخصیت های تاثیرگذار استان بود و تجربه ای برای تداوم این انسجام و الگو گرفتن از این همدلی برای سایر برنامه ها و حرکت های بزرگ شد.

  به گزارش تاک پرس ؛ فریدون همتی در جلسه مجمع نمایندگان استان که در محل مهمانسرای استانداری برگزار شد بیان داشت :  برگزاری مستمر و هدفمند مجمع نمایندگان استان از تجربیات و جلسات خوب و مناسبی است که ثمرات و نتایج زیادی را به دنبال خواهد داشت و با تبادل نظر و هم اندیشی می توان به روند توسعه استان شتاب بخشید.

  وی افزود: هماهنگی و تمرکز در جهت پیگیری و حل مسائل استان می تواند از آثار مثبت برگزاری این نشست مشترک باشد.
  استاندار با اشاره به سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان قزوین و تقدیر از نمایندگان به خاطر همراهی و دعوت عمومی از مردم برای استقبال از رئیس جمهور تصریح کرد: در انجام مطلوب این سفر همه گروه ها و شخصیت ها و مسئولان استان اعم از نماینده ولی فقیه،نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی،ائمه جمعه وروحانیت، گروه ها و شخصیت های اثر گذار ،اقشار و تشکل های مختلف اجتماعی،فرهنگی و سیاسی پای کار آمدند و حماسه بزرگی خلق شد.
  نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه” علی رغم محدودیت های دولت در بخش اقتصادی و تامین منابع، سفر دستاورد های خوبی برای استان داشت.” خاطرنشان کرد: در این سفر بیش از 900 میلیارد تومان اعتبار طی سال های 95و 96 با تخصیص صدرصد برای اجرای طرح ها و پروژه های سفر اختصاص می یابد.
  وی با اشاره به اینکه” اجرای مصوبات سفر براساس برنامه زمان بندی در موعد مقرر اجرایی می شود.” ادامه داد: دولت، گاوصندوق بزرگی که مملو  از پول باشد به استان ها حمل نمی کند فلذا انتظار این است که نمایندگان مجلس ،مدیران و فرمانداران در جهت تنویر افکار عمومی اطلاعات و توضیحات لازم را  در خصوص فرایند اجرای مصوبات سفر در اختیار افکار عمومی و رسانه ها قرار بدهند.
  استاندار با اشاره به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغات استان بعنوان یکی دیگر از مصوبات سفر عنوان کرد: در حال حاضر 10 هزار هکتار از این اراضی آماده اجرای طرح می باشد و  3 هزار هکتار نیز در دست مطالعه است و هماهنگی لازم با مناطق مختلف به عمل آمده و سعی داریم تمام کارشناسان ، مهندسان  وشرکت های تحقیقاتی و فعال در حوزه کشاورزی را  برای اجرای مطلوب این طرح بسیج کنیم تا به نتایج خوبی برسد.
  وی افزود: پروژه های حوزه راه مثل جاده قزوین – الموت-تنکابن ،جاده رحیم آباد به کلاچای و اجرای دو سد نهب و بالا خانلو در حال اجرا می باشد هیچ نگرانی درخصوص اعتبارات این طرح ها نداریم و پیمانکاران این پروژه ها باید عملیات اجرایی و عمرانی خود را تقویت و فراگیر کنند تا در بازه زمانی مقرر به مرحله افتتاح و بهره برداری برسند.
  همتی تصریح کرد: طرح انتقال آب سد طالقان دستاورد سفر رئیس جمهور است و اگر این سفر انجام نمی شد امکان اجرایی شدن این پروژه  وجود نداشت  و هم اکنون توافقنامه اجرای این طرح با بانک پاسارگاد منعقد شده و ضمانت خرید آن نیز از سوی دولت صورت گرفته است و عملیات اجرایی آن اوایل دی ماه آغاز خواهد شد.
  وی افزود: به موازات آن شرکت امور آب استان با مشاورین بانک پاسارگاد وارد جزئیات قرارداد شده و از منطقه بازدید داشته اند که تا پایان ابان ماه مقدمات و جزئیات قرارداد و مسائل حقوقی نهایی می شود.
  استاندار در پایان به فعال سازی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اشاره و اظهار داشت: بررسی،پیگیری و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی در صدر اولویت های استان قرار دارد و با مشارکت دستگاه های اقتصادی و بانک های عامل استان و حمایت ویژه دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی و جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی استان سعی داریم شتابی در رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استان ایجاد کنیم.


  در این جلسه بهمن طاهر خانی نماینده مردم تاکستان درمجلس شورای اسلامی در این جلسه افزود : رعایت عدالت و پرهیز از نگاه تبعیض آمیز در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها را اصل محوری و اساسی در جهت گیری های مدیران و مسئولین ذکر کرد و در ادامه خواستار توجه بیشتر مسئولان به موضوع اشتغالزایی و رونق واحدهای تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی شد.


   

  داود محمدی نماینده مردم قزوین ،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی بیان داشت: اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور باید با جدیت دنبال و پیگیری شوند تا مردم آثار و نتایج آن را در عمل و در زندگی خود مشاهده کنند.
  وی افزود: درخصوص انتقال آب سد طالقان به دشت قزوین در مصاحبه ای اعلام کردم که در دوره گذشته فقط 60 میلیون متر مکعب تخصیص برای استان گرفته شده و اعتباری در این زمینه اخذ نشد و آنچه در یک مصوبه مهم است بخش تامین بودجه و اعتبارات لازم است که در گذشته اتفاق نیافتاد و صرفا” در سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان اتفاق افتاد.
  نماینده مردم قزوین ،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه از سفر ماهیانه اعضای کمسیون های مختلف مجلس به استان قزوین خبر داد و بر استفاده از ظرفیت و توان این کمیسیون ها برای پیگیری و رفع برخی از مسائل و گره ها از طریق مجلس تاکید کرد.
  روح اله بابایی صالح نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تاکید بر انجام و پیگیری قول و قرارهای سفر رئیس جمهور بر بسترسازی و حمایت لازم مدیران و دستگاه ها برای جلب و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی تاکید کرد.

  منبع : روابط عمومی استانداری قزوین

  انتهای خبر/

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "همدلی و انسجام ، اجرای مصوبات سفر را سرعت می بخشد"

  نظرات