امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ برابر است با Tuesday 16 July 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۴۱:۰۵ | کد خبر : 45280
 • در ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) عنوان شد
  وحدت باید محور ما باشد و در گذشته محور وحدت امیرالمومنین بود و امروز محور وحدت ولایت فقیه است و طبق شرع و روایات فصل الخطاب باید رهبر باشد که این امر وحدت ایجاد می کند که در عالم سیاست همینطور است .اعتدال با ولایت معنا پیدا می کند ،آن هم با تفسیر آقا امام زمان (عج)،ولی فقیه تنها رهبر سیاسی نیست .

  به گزارش خبرنگار فرهنگی و اجتماعی تاک پرس؛

  حجت الاسلام سید احمد خاتمی در ویژه برنامه شهادت امام صادق (ع) گفت :  دشمنان برای ایجاد تفرقه بین جناح های مختلف  شیطنت هایی انجام می دهد ، باید یک صمیمیت پایدار در کشور ایجاد کنیم.

  IMG_0532

  وی تاکید کرد: شرایط امروز ما نیز همین گونه است و دشمنان بد عهد و کینه توزی داریم و برای آنها اصولگرا و اصلاح طلب معنی ندارد و آنها اصل این نظام را نمی خواهند و اگر قدرت یابند این گروه و آن گروه نمی شناسند ، تر و خشک با هم خواهند سوخت. چراکه در آمریکا می بینیم چه دموکرات و چه جمهوری خواه رفتارشان در ضدیت با ایران همه یک حرف را می زنند و از بوش پدر تا اوباما از گزینه های نظامی روی میز سخن گفتند و حالا این آدم روانی که یک عمر تاجر کاباره بود و رئیس جمهور امریکا ،تازه به دوران رسیده از ابتدای صحبت های خود، گزینه های روی میز را مطرح کرد که نشان از این دارد و در پشت صحنه بعضی ها این دیکته را می نویسند و اینها ،آن را می خوانند و حرفهای از این گروه و آن گروه شیطنت است.

  IMG_0524

  وی در خصوص اینکه حکومت اسلامی تا زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) باقی خواهد ماند ،افزود: پس از انتخابات همه افراد چه کسانی که برنده میان شدند و یا کسانی که بازنده میدان بودند، باید باهم متحد شد،مانند میدان فوتبال است کسی گل می زند مغرور نمی شود و کسی که گل می خورد ناامید نمی شود .این خود تمرین دموکراسی است .قرار نیست چهار سال باهم اختلاف داشته باشیم.نامزدهای محترم انتخابات و هوادارنشان باید بدانند انتخابات تمام شده و بر اساس دموکراسی که در چهارچوب دین است و مردم سالاری دینی کسانی هم که به شخص منتخب رای نداده اند مردم کشور هستند و حق و حقوقی دارند که باید رعایت شود و این به معنی وحدت است.

  امام جمعه موقت تهران  اظهار داشت: نباید در ابعاد مختلف زندگی و عقیده مردم تفتیش و کنجکاوی کرد، چرا برخی می خواهند همه چیز را درباره افراد بدانند کسی که قرار است استخدام شود چرا باید درباره گرایش او پرسید البته اگر شخص در کار خود گرایش و جناح خود را دخیل کرد باید با او برخورد شود.

  سید احمد خاتمی با اشاره به اینکه رعایت 5 نکته نیاز امروز مردم کشور است، تصریح کرد: اول اینکه وحدت باید محور ما باشد و در گذشته محور وحدت امیرالمومنین بود و امروز محور وحدت ولایت فقیه است و طبق شرع و روایات فصل الخطاب باید رهبر باشد که این امر وحدت ایجاد می کند که در عالم سیاست همینطور است .اعتدال با ولایت معنا پیدا می کند ،آن هم با تفسیر آقا امام زمان (عج)،ولی فقیه تنها رهبر سیاسی نیست ،بلکه جانشین والا مقام حضرت صاحب امر امام زمان (عج)نیز هست .ولی کسانی که از طریق قلم، سایت و فضای مجازی خود در پی سایش ولایت هستند در خط مقدم انحراف قرار دارند و به فضل خداوند موفق نخواهند شد.

  خاتمی در ادامه افزود: استفاده ابزاری از وحدت غلط است و نمی شود من مردم را به وحدت دعوت کنم و بگویم رقیبم جامعه را دوقطبی می کند و اتهام به تفرقه افکنی همان تفرقه افکنی است.

  IMG_0528


  عضو هئیت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: منطق ما منطق تکریم است و اعتقاد داریم نقد باید محترمانه باشد و البته نامیدن هر نقدی به عنوان اهانت نیز تفرقه افکنی است چراکه در جامعه آزاد قلم ها باید آزاد باشد در غیر این صورت جامعه دیکتاتوری می شود و جامعه ما دیکتاتوری نیست.

  نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: وحدت تحمل می خواهد تا همه سلیقه ها را تحمل کنیم و اگر کسی سلیقه ای دارد مدام او را ملامت نکنیم.نیش و کنایه نزنیم ،وحدت بوجود نمی آورد بلکه کینه ایجاد می کند و با آمدن کینه وحدت محال است و صاحبان سلیقه های مختلف نباید خود را به طور کامل برحق بدانند و به دیگران کنایه بزنند.

  در ابتدای این مراسم امام جمعه موقت تهران یادی از آیت ا… سیدحسن موسوی شالی در مجلس خبرگان رهبری وفرزند برومندش که بمناسبت شب هفت مرحوم ،حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد موسوی شالی ،و فرزند شهید این روحانی جلیل القدر و مبارزانقلابی گرامی داشت .

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "امروز محور وحدت،ولایت فقیه است"

  نظرات