امروز : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ برابر است با Sunday 16 June 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۹:۳۷:۰۵ | کد خبر : 45535
 • به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی و اجتماعی تاک پرس؛ اولین نشست دستگاه های اجرایی شهر تاکستان با شهردار منتخب شورا ، همه طرف ها بر نیاز به فوریت در اقدام و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی شهر تاکستان برای حل برخی مشکلات در کوتاه مدت تاکید نمودند.

  IMG_0135

  بهزادپور ضمن ابراز امیدواری به مساعدت و همکاری همه دستگاه های اجرایی شهر در پیشبرد اهداف و مدیرت شهری، راه های توسعه شهری را  مورد تبادل نظر و بررسی قرار داد 

  شهردار در ادامه با بیان اینکه شخصاً اعتقاد دارم که باید از تمام ظرفیت های موجود در شهر برای عمران و پیشرفت این شهر استفاده کنیم

  افزود: یکی از نیروهای دارای ظرفیت و پتانسیل در این بخش، استفاده از توانایی های سپاه پاسداران در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی است که اقدامات صورت گرفته توسط سپاه پاسداران درسنوات گذشته مؤید آن است.

  بهزادپور تصریح کرد: باید از ظرفیت بسیج و سپاه که امروز کار اصلی آنها فعالیت‌های فرهنگی است استفاده شود و هماهنگی خوبی ایجاد شود تا کارآیی این شهرداری نیز چندین برابر شود.

  وی یادآور شد: هیچگاه و در هیچ زمینه ای نمی توان گفت که خدمت به مردم کافی است و بسیج نیروی همیشه آماده ای است که از کمترین و کوچکترین موقعیت ها بزرگترین پیشرفت ها را می سازد. بهزادپور به توانمندی‌های بسیج سازندگی در انجام پروژه‌های عمرانی اشاره کرد و افزود: در انجام پروژه‌های عمرانی باید از ظرفیت‌های سپاه و بسیج استفاده کنیم.

  بهزادپور اظهار داشت : هرآنچه داریم از خون شهدا و از وجود عزیزانی است که امروز درخارج از مرزهای جغرافیایی امنیت و آسایش  را به ملت ما هدیه می کنند.

  در ادامه صیاد رحمانی، رئیس شورای اسلامی شهر تاکستان گفت : شورای شهر هم در حد توانش آمادگی همکاری و تعامل کامل را با نیروهای امنیتی و انتظامی دارد، همه ما در یک مسیر فعالیت می کنیم و می خواهیم آرامش را برای شهروندان تحقق بخشیم.

  تقی پور رئیس دادگستری و حاج آقا امیدوار دادستان شهرستان در رابطه با ساخت و سازهای غیر مجاز به ارائه نظرات و راهکارها در زمینه همکاری و هماهنگی بیشتر با شهرداری پرداختند و برای انجام هرگونه مساعدت و اقدام هماهنگی اعلام آمادگی نمودند.

  در ادامه  دادستان شهر تاکستان ضمن تأکید بر جایگاه شهرداری به عنوان یک نهاد اجرایی که نیاز به حمایت قانونی دارد، تصریح کرد: شهرداری در سایه این حمایت ها باید در خصوص امور فرهنگی و ورزشی تلاش کند تا از این طریق شادابی و نشاط را بین مردم برقرار کند. در ادامه در خصوص چگونگی تعامل و همکاری شهرداری با دادستانی و امکانات لازم برای تسهیل در رسیدگی به امورات مراجعان از دیگر مواردی بود که در این نشست به آنها اشاره شد

  وی خاطر نشان کرد : هم اکنون در سطح شهر تاکستان کودکان بسیاری هستند که توسط باندها و گروه های خاص بکار گرفته شده و در شرایط نامناسب و با تحمل فشارهای روحی و روانی بالا زندگی می کنند که این موضوع در جامعه و در قالب معضلات اجتماعی مانند تکدی گری، دستفروشی، بزهکاری و غیره بروز می کند. وی نقش شهرداری در کنار دادگستری را پررنگ و موثر خواند و گفت: شهرداری تاکستان به ویژه در حل و فصل موضوع دخل و تصرفات، زمین خواری، ارتفاعات و کشف رود قوی وارد شد و عمل کرد.

  سرهنگ حسینیان فرماندهی سپاه ناحیه امام علی(ع) نیز با تشریح وضعیت فرهنگی کنونی شهر تاکستان به لزوم همکاری هدفمند و تاثیرگذار و استفاده از ظرفیت های بالقوه سپاه پاسداران در زمینه های فرهنگی،ملی و مذهبی تاکید کرد

  حسینیان با بیان اقدامات گسترده سپاه و بسیج در زمینه جهاد فرهنگی تصریح کرد: شهرداری تاکستان و سپاه ناحیه امام علی(ع) با استفاده از ظرفیت‌های خود می‌توانند گام‌های موثری در مقابله با تهاجم‌های فرهنگی دشمن در زمینه‌های مختلفی از جمله مقابله با بدحجابی و ترویج امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

  وی یادآورشد: سازمان بسیج سازندگی بر اساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی با تایید مجلس شورای اسلامی در حوزه محرومیت زدایی به عنوان مجری طرح های دولتی معرفی شده و در این مسیر موفق عمل کرده است.

  سرهنگ فراهانی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تاکستان نیز ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری جهت ساماندهی مشاغل مزاحم با ارائه ی راهکارهایی در مورد وضعیت پیاده راه ها و سد معابر پرداخت.  وی خاطرنشان کرد: لزوم ساماندهی به وضعیت شغلی دستفروشان به دلیل احتمال آسیب پذیری اقتصادی خانواده های دستفروشان قبل از هرگونه اقدام قهری و قانونی باید در دستور کار قرار گیرد. فراهانی بیان داشت: در این راستا با همکاری شهرداری و شورای شهر تلاش می کنیم یک وحدت بین مسئولان شهر ایجاد کنیم  تا به اهداف خود که یک شهر امن است دست یابیم،  مردم از ما انتظار دارند که مشکلات آنها را برطرف کنیم که حق طبیعی آنهاست و در چارچوب قانون بدون شک مشکلات مردم برطرف می شود و امنیت آنها برقرار می شود.  فرمانده نیروی انتظامی افزود: کار ناجا و شهرداری در بسیاری از زمینه‌ها از یک جنس است و تعامل و همدلی این دو نهاد می‌تواند موجب آرامش و آسایش بیشتر شهروندان باشد، چرا که شهروندان از بسیاری از عملکردها و ماموریت‌های این دو نهاد بهره می‌برند و ارتباط نزدیکی با این دو نهاد دارند.

  در ادامه سرگرد رضایی رئیس پلیس راهور شهر  در رابطه با ترافیک شهری به تبادل و نظر، گفت و گو و ارائه نظر و راهکار جهت اقدام مشترک و هماهنگ پرداخت و بر لزوم توجه به مسائل ترافیکی در پروژه های عمرانی تاکید کرد.

  لازم به ذکر است این جلسه که با حضور طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان، حجت الاسلام والمسلمین امیدوار دادستان شهرستان، حسینیان فرماندهی سپاه ناحیه امام علی(ع)،  تقی پور ریاست دادگستری، سرهنگ فراهانی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، سرگرد رضایی رئیس پلیس راهور، مهندس صیاد رحمانی رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس حسین بهزادپور شهردارتاکستان در محل سالن جلسات شهرداری ، برگزار گردید.

  انتهای پیام

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "باید از ظرفیت بسیج و سپاه که امروز کار اصلی آنها فعالیت‌های فرهنگی است استفاده شود"

  نظرات